Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"WHO wspiera aborcję, a Watykan wspiera… WHO"

dodano: 25.05.2020, 19:05
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Mimo kontrowersji wokół Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jej roli w rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa oraz popierania przez nią aborcji i antykoncepcji, Watykan ogłosił wsparcie dla utworzonego prze nią funduszu kryzysowego. Celem funduszu jest zapewnienie sprzętu ochrony osobistej dla pracowników medycznych. WHO wspiera aborcję w czasie epidemii koronawirusa, a także „WHO służy najbardziej skorumpowanym strukturom władzy na świecie, a nie dobru wspólnemu”.

 

W czasie Światowego Zgromadzenia Zdrowia abp Ivan Jurkovič, stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ, powiedział m.in., że papież Franciszek pokłada spore nadzieje w badaniach, jakie są prowadzone w związku z epidemią i ufa, iż będą one prowadzone „w przejrzysty i bezstronny sposób po to, aby znaleźć szczepionkę i leczenie oraz zagwarantować powszechny dostęp do podstawowych technologii, które umożliwią zarażonym w każdej części świata otrzymać konieczną opiekę zdrowotną”.

Abp Jurkovič nie zajął się faktem, że część z tych badań to szczepionki wykorzystujące komórki dzieci zabitych w wyniku aborcji. Krytycy decyzji Watykanu, aby wesprzeć finansowo fundusz WHO, zwracają uwagę na popieranie przez tę organizację inicjatyw sprzecznych z nauką Kościoła: aborcji, antykoncepcji, programów edukacji seksualnej, które np. zalecają, by dzieci uczyć masturbacji.

„w przeszłości Watykan, który nie jest członkiem ONZ, ale obserwatorem, był ostrożny, by nie popierać inicjatyw organizacji nawet symbolicznie, kiedy były one sprzeczne z nauką Kościoła”.


https://www.fronda.pl/a/who-wspiera-aborcje-a-watykan-wspiera-who,144797.html

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook