Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Wenderlich chyba nie był robiony na miękko...

dodano: 24.06.2015, 10:37
akcje wątku: drzewko

Wenderlich – bohater nie z mojej bajki, który tymczasowo pełni funkcję marszałka Sejmu, ma ogłosić dzisiaj termin wyboru nowego przewodniczącego niższej izby polskiego Parlamentu. Znani są już niektórzy kandydaci, jednak nie wiadomo, jaką decyzję podejmie marszałek senior. 

Wszyscy mamy nadzieję, że przewiezie partię wałów do końca kadencji.

• Re: Wenderlich chyba nie był robiony na miękko...|circ 24.06.2015, 11:44
    To nie istotne kto tam bedzie.

Istotne jest to, że nie ma nadziei na zmianę ustroju politycznego po wyborach.
    Będziemy gnić z uczciwymi PISowcami i marksistowską doktryną Kaczyńskiego.
    Potworzą nowe stanowiska kierownicze z łapanki, zaciągną nowe kredyty, namnożą paragrafów by mysz się nie przecisnęła. I będą bardzo zadowoleni z siebie, bo robią uczciwy socjalizm.
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Wenderlich chyba nie był robiony na miękko...|Leśnodorski 24.06.2015, 12:19
    Zniknął jeden zwolennik wyssanego z brudnego palca liberalizmu i pojawił się drugi, czyli ...eee. Czy wyście do reszty zgłupieli?
    Odpowiedz
  • Re: Wenderlich chyba nie był robiony na miękko...|DelfInn 24.06.2015, 13:19

Zniknął jeden zwolennik wyssanego z brudnego palca liberalizmu i pojawił się drugi, czyli ...eee. Czy wyście do reszty zgłupieli?

A Pan ma nadzieję na zmianę ustroju politycznego, lub choćby uczciwe państwo, po wyborach? Na czym Pan ją opiera? Pytam, bo ja takiej nie mam...
    Odpowiedz
  • Re: Wenderlich chyba nie był robiony na miękko...|circ 24.06.2015, 19:58

Panie Leśnodorski. Na jakiej podstawie utrzymuje Pan że jestem liberałem?

Czyżby należał Pan do marksistów którzy znają tylko socjalizm i liberalizm?

Jesteśmy tu katolikami, jak Pan może nie zauwazył jako wesołek i lekkoduch.

https://www.youtube.com/watch?v=TZN1QAPhZRs
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Wenderlich chyba nie był robiony na miękko...|Leśnodorski 24.06.2015, 13:49
    Proszę pana nigdzie nie sprawdza się jakaś utopijna, modelowa forma systemu gospodarczego. Ani socjalizm, ani liberalizm. Potrzebne są koncepcje , które wykorzystują najlepsze mechanizmy różnych systemów. To chyba oczywiste.
    Odpowiedz
  • Re: Wenderlich chyba nie był robiony na miękko...|circ 24.06.2015, 20:01

Proszę pana nigdzie nie sprawdza się jakaś utopijna, modelowa forma systemu gospodarczego. Ani socjalizm, ani liberalizm. Potrzebne są koncepcje , które wykorzystują najlepsze mechanizmy różnych systemów. To chyba oczywiste.

//Potrzebne są koncepcje , które wykorzystują najlepsze mechanizmy różnych systemów.//

Panie Leśnodorski, nie idzie o mechanizmy, ale paradygmat. Mechanistyczne teorie są niekatolickie. Człowiek to persona, nie trybik.

Proszę douczyć się z filozofii katolickiej i wtedy porozmawiamy.
    https://www.youtube.com/watch?v=Dsf6PsQ5yvE
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook