Otwarte forum dyskusyjne Frondy

W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła

dodano: 22.07.2019, 21:02
akcje wątku: drzewko

Autor: Zawistowski

Szanowni Państwo, wypada podać tę informację, ponieważ Annbis jest bodaj najaktywniejszą zakładaczką watków (niezależnie co jest tego przyczyną) a ktoś nowy może uznać jej wypowiedzi za stanowisko katolickie.
Tak nie jest.

1. Annbis pisze wyłacznie w swoim imieniu prezentując swoją osobistą wizję relegii i jej własne pojmowanie
2. Publicznie i dobrowolnie odrzegnuje się ona od nauczania Głowy Kościoła, kwestionując tym samym Kościół Rzymsko Katolicki, jako Depozytariusza Wiary
3. Kwestionuje także stanowisko biskupów w kwestiach Wiary i moralności

Ann, jak każdy ma konstytucyjne prawo do własnych poglądów religijnych a jej stanowisko w tej sprawie nie jest ani wiążące dla żadnego katolika, ani zgodne z Oficjalnym Nauczaniem. Proszę zatem nie trakować wypodzi pani Ann (w KRK kobiety nie mogą stanowić doktryny, co do zasady) jako wykładni, ani nawet przykładu postawy katolickiej.

Z mojego punktu widzenia jest to raczej rodzaj polskiego mesjanizmu z retoryką typową dla tradycji żydowskiej.

• Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|kandydat 22.07.2019, 21:15
    Jest ktoś — może oprócz Enrysia i Polipida (i jakiejś Oli) — kto traktuje na #fforumku poważnie?
    Nie szkoda mi czasu na sen.
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|observer1920 22.07.2019, 22:13

Jest ktoś — może oprócz Enrysia i Polipida (i jakiejś Oli) — kto traktuje ją na #fforumku poważnie?

A czy ktoś traktuje na poważnie jednozdaniowych trolli?
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|Adalbert1241 22.07.2019, 23:38

A czy ktoś traktuje na poważnie jednozdaniowych trolli?

Ja
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|observer1920 23.07.2019, 6:21

Ja

Zdanie zdaniu nierówne ...
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|Adalbert1241 22.07.2019, 23:37

Jest ktoś — może oprócz Enrysia i Polipida (i jakiejś Oli) — kto traktuje ją na #fforumku poważnie?

Ja.
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|Boski 22.07.2019, 21:19
    "tradycji żydowskiej"- :)
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|ℳrohny 22.07.2019, 21:27

"tradycji żydowskiej"- :)

Używa staropolskiej formy żydy na określenie kleksów (plam atramentu, gdy pisano piórem).

https://sklep.reklamex.com.pl/images/HOBBY/kleks.jpg
    Mrohens zevende bier
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|enrque111 22.07.2019, 21:58
    Czy mógłbyś swoje pomówienia wobec tak zacnej, żarliwej i wiernej Kościołowi katoliczki, sprecyzować?

1. Czym różnie się "wizja religii" Annbis od wizji Kościoła katolickiego?
    2. Na czym polega owo "odrzegnywanie się" się od nauczania Głowy Kościoła?
    3. Jakie stanowisko biskupów w kwestiach Wiary i moralności ona kwestionuje?
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|Zawistowski 22.07.2019, 22:10

Czy mógłbyś swoje pomówienia wobec tak zacnej, żarliwej i wiernej Kościołowi katoliczki, sprecyzować?

1. Czym różnie się "wizja religii" Annbis od wizji Kościoła katolickiego?
    2. Na czym polega owo "odrzegnywanie się" się od nauczania Głowy Kościoła?
    3. Jakie stanowisko biskupów w kwestiach Wiary i moralności ona kwestionuje?

1. Annbis poświęca temu kilka wpisów dziennie - możesz zajrzeć. Papież ma Swoją wizję Kościoła a Ann, jehowici, Luter, Natanek itd - swoją. Nie są takie same.
    2. JW a głównie na publicznym kwestionowaniu Głowy Kościoła, czyli Franciszka 1. Ann go nie uznaje (podobnie jak jehowici, Luter, mariawici itd
    3. Chyba i dziś coś opublikowała, robi to często.
    Annbis to nikt... a do tego kobieta. Jej wpisy to nie doktrynalne osądy w ramach Nauki a jedynie zwierzenia "Dlaczego nie widzę miejsca w Kościele Rzymsko Katolickim". To że Ann swoje wizje nazywa także "Kościołem", to nic nowego - wszystkie odłamy oparty na Biblii to robią.
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|observer1920 22.07.2019, 22:13

1. Annbis poświęca temu kilka wpisów dziennie - możesz zajrzeć. Papież ma Swoją wizję Kościoła a Ann, jehowici, Luter, Natanek itd - swoją. Nie są takie same.
    2. JW a głównie na publicznym kwestionowaniu Głowy Kościoła, czyli Franciszka 1. Ann go nie uznaje (podobnie jak jehowici, Luter, mariawici itd
    3. Chyba i ...

Papież jest nieomylny TYLKO wtedy kiedy przemawia ex cathedra ...
    Kościół przetrwał Borgiów tym bardziej przetrwa i tego Papieża ...
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|Miecz Damoklesa 22.07.2019, 23:07

Hahahahaha
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)--------------"Wierzcie sobie w te bzdury, ale nie wymuszajcie tego na innych". (ks. Daniel Wachowiak)
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|observer1920 22.07.2019, 23:12

Hahahahaha

Śmieje się jak głupi do sera albo jak fekalny troll "komentując":)
    Na to samo wychodzi ...
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|Adalbert1241 22.07.2019, 23:39

I trzech równolegle tyz.
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|海の 22.07.2019, 22:15

3. Chyba i ...

"Annbis to nikt... a do tego kobieta."tylko muzułmanin mógł to napisać
    Odpowiedz
  • Re: W tzw. kwestii formalnej - wątki Annbis nie reprezentują stanowiska Kościoła|Zawistowski 23.07.2019, 0:14

"Annbis to nikt... a do tego kobieta."tylko muzułmanin mógł to napisać

Należy się uzupełnienie. Piszą NIKT nie mam na myśli godności (bo tak odbieram Twój wpis). Pisałem tu nieraz "Pan Nikt" zwykle o mężczyznach - małych, bezimiennych ludzikach o wielkich ustach (pisząc "małych znów nie mam na myśli godności").
    Otóż w matematyce, medycynie, sporcie i fizyce są ludzie wiedzy małej, wielkiej, najwyższej, oraz żadnej. Do tej ostatniej grupy należy większość z nas w zakresie Doktryny KK z wiedzą która zaczyna i kończy się na Google .
    Trzeba być opętanym, by będąc nikim, podważać Głowę Kościoła, który się wyznaje a do tego trzeba być głupim, by swe "nauczanie" wygłaszać, będąc kobietą. Bo Pismo tego zabrania. Nie ja.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook