Otwarte forum dyskusyjne Frondy

W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji

dodano: 24.01.2020, 20:39
akcje wątku: drzewko

Autor: PiSowczyk

Genetyczny patriota i stabilny geniusz

Od dawna piszę, że Konfa to lachociągi Putina, ale tym razem sam premier Morawiecki wyraził się jasno:

-----

"Proszę zauważyć jak w ostatnich kilku tygodniach zamilkli, a nawet bardzo dziwnie komentują to, co się dzieje, politycy Konfederacji. To potwierdza ich związki w dużym stopniu właśnie z Rosją. To jest niestety ta prawda, która teraz została w dużym stopniu obnażona".

https://twitter.com/MadameClaudine2/status/1220067285970321411

-----

Co dalej? Delegalizacja ruskiej Konfabulacji?

http://static.300polityka.pl/media/2020/01/Zrzut-ekranu-2020-01-22-o-20.01.30.jpg

• Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|Agnes32 24.01.2020, 20:42
    Pisz Wojtuś, nie rozpraszaj się, bo wena odleci.
    Odpowiedz
  • Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|tia 24.01.2020, 21:11
    Próbując być obiektywnym, to trzeba ci przyznać, że co Konfederacji, to miałeś niezłą intuicję. Szkoda tylko, że kiedyś się ze mną sprzeczałeś co do Brauna, bo byłeś swego czasu jego fanem, podczas gdy tłumaczyłem ci, choć nie chciałeś słuchać, że nie jest to człowiek godny zaufania.
    Teraz widzisz jak na dłoni, że wyszło na moje, iż Braun nie jest człowiekiem godnym zaufania. Nie wierzyłem i nie wierzę, że Braun działa na korzyść Polski. Szczęśliwie już zapewne nie dasz się zwieść na nowo temu człowiekowi, kiedy uważasz się za osobę o poglądach patriotycznych.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|PiSowczyk 24.01.2020, 22:06

Próbując być obiektywnym, to trzeba ci przyznać, że co Konfederacji, to miałeś niezłą intuicję. Szkoda tylko, że kiedyś się ze mną sprzeczałeś co do Brauna, bo byłeś swego czasu jego fanem, podczas gdy tłumaczyłem ci, choć nie chciałeś słuchać, że nie jest to człowiek godny zaufania.
    Teraz widzisz jak na ...

Tak, pamiętam jak mi obrzydzałeś Brauna. Chodziło o twoją świętość, czyli o Miodka, którego Braun oskarżył o współpracę z SB. Inna sprawa to na czym dokładnie ta współpraca polegała, tzn. czy Miodek był wyjątkowo cennym i regularnym źródłem informacji dla bezpieki, czy może ta współpraca miała, powiedzmy, nieco luźniejszy charakter? Ale akurat w tym konkretnym przypadku Braun miał rację, co potwierdził Wojciech Sawicki z IPNu, wykluczając możliwość bycia zarejestrowanym w ewidencji bezpieki przez ponad 10 lat bez współpracy z nimi. Nie wspominając już o tym, że nawet sąd w Strasburgu stanął po stronie Brauna kilka lat temu, więc twój komentarz jest nietrafiony, biedny misiu.
    Odpowiedz
  • Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|tia 24.01.2020, 22:21

Tak, pamiętam jak mi obrzydzałeś Brauna. Chodziło o twoją świętość, czyli o Miodka, którego Braun oskarżył o współpracę z SB. Inna sprawa to na czym dokładnie ta współpraca polegała, tzn. czy Miodek był wyjątkowo cennym i regularnym źródłem informacji dla bezpieki, czy może ta współpraca miała, powiedzmy, nieco luźniejszy charakter ...

A ty nie wiesz w jaki sposób sąd w Strasburgu stanął po stronie Brauna, bo w Polsce Miodek tak skarżył, że wszystko wygrał. Nie masz dowodów? W takim układzie cudze opinie nic nie znaczą. I mnie od biednych misiów nie musisz przezywać. Ty się najpierw na siebie popatrz, bo mnie nie widziałeś, a nigdy tłuściochem nie byłem, aby mnie z tej przyczyny misiem nazywano.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|PiSowczyk 25.01.2020, 17:35

A ty nie wiesz w jaki sposób sąd w Strasburgu stanął po stronie Brauna, bo w Polsce Miodek tak skarżył, że wszystko wygrał. Nie masz dowodów? W takim układzie cudze opinie nic nie znaczą. I mnie od biednych misiów nie musisz przezywać. Ty się najpierw na siebie popatrz, bo mnie ...

"bo w Polsce Miodek tak skarżył, że wszystko wygrał"

W postkomunistycznym systemie sądowniczym to wcale a wcale mnie nie dziwi :D :D :D
    Odpowiedz
  • Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|Miecz Damoklesa 24.01.2020, 23:40

Tak, pamiętam jak mi obrzydzałeś Brauna. Chodziło o twoją świętość, czyli o Miodka, którego Braun oskarżył o współpracę z SB. Inna sprawa to na czym dokładnie ta współpraca polegała, tzn. czy Miodek był wyjątkowo cennym i regularnym źródłem informacji dla bezpieki, czy może ta współpraca miała, powiedzmy, nieco luźniejszy charakter ...

co potwierdził Wojciech Sawicki z IPNu
    No jak IPN potwierdził to mucha nie siada :D
    Our password - freedom and brotherhood
    Odpowiedz
  • Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|Altek 24.01.2020, 21:26
    Misia A Misia B, misia Kasia konfede
    Misia A Misia B kto się z nami bawić chce
    Jeśli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz. Lewis Carroll
    Odpowiedz
  • Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|twardek 24.01.2020, 21:49
    " ...W imieniu Narodu Polskiego..."
    --- Marszałek Senatu ze swoją 'grodzkością', to przy Panu mikrus
    Mieczysław Kwieciński, tak sobie myślę, że cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|Wojo 24.01.2020, 22:30
    " Dziennikarzy zamurowało. Konfederaci zadzwonili do ABW na konferencji prasowej w Sejmie! Chodzi o bezczelne kłamstwa Mateusza Morawieckiego [VIDEO]
    Konfederacja podczas konferencji w Sejmie zadzwoniła do ABW! Posłowie zgłosili własne ugrupowanie oraz premiera do ochrony kontrwywiadowczej. Wszystko to z powodu kłamstw premiera Mateusza Morawieckiego o rzekomych „związkach z Rosją” jedynego prawicowego ugrupowania w Sejmie.

Konfederacja zwołała konferencję „w związku z oszczerczymi, kłamliwymi insynuacjami” ze strony premiera Mateusza Morawieckiego.

– Nie po raz pierwszy niestety mamy do czynienia z brudną walką propagandową. Żal, smutek, że w tę walkę zaangażował się osobiście premier Mateusz Morawiecki. Zostaliśmy po raz kolejny poprzez insynuacje oskarżeni o to, że mamy rzekomo problemy z właściwą oceną historii XX wieku i że mamy problemy z odniesieniem się do putinowskich, stalinowskich kłamstw, np. o przebiegu, przyczynach, skutkach II wojny światowej. To kłamstwo – stwierdził Grzegorz Braun.

– Jeszcze poważniejsze, zostaliśmy oskarżeni o to, że rzekomo działamy na szkodę polskiego interesu narodowego, polskiej racji stanu. Te słowa – niedające jasnej podstawy procesowej – w sposób niezawoalowany stawiające nas po stronie wrogów Polski. Słowa o „związkach z Rosją”, które wyszły z ust premiera, my tak właśnie interpretujemy – podkreślił.

Przypomniał przy tym własną książkę „System. Od Lenina do Putina”, której jest autorem i w której wskazywał na agresywną politykę Związku Radzieckiego oraz rewizjonizm rosyjski. Następnie… zadzwonił do ABW!

– W tej sytuacji nasuwają się nam, konfederatom, dwa rozwiązania. Albo szwankuje osłona kontrwywiadowcza posłów i my, konfederaci, nie wiemy o czymś ważnym, o czym wie premier. Albo też ktoś dezinformuje premiera. W związku z tym dzwonię do oficera dyżurnego ABW – powiedział, po czym wybrał numer i czekał na połączenie.

W tym czasie Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, że „wbrew pozorom sprawa jest bardzo poważna”. – To nie są błahe oskarżenia, które wypowiedział premier Mateusz Morawiecki ani oskarżenia przypadkowe. Niedawno w Sejmie odbyło się szkolenie z informacji niejawnych prowadzone przez panią pułkownik z ABW. Po tym szkoleniu zwróciłem się z własnej inicjatywy o przeszkolenie z zakresu ochrony kontrwywiadowczej posłów – mówił Bosak. Wówczas przerwał mu Grzegorz Braun, który zaczął w trybie głośnomówiącym rozmawiać z oficerem ABW.
    Donos na Konfederację do ABW

– Proszę o zapewnienie należytej osłony kontrwywiadowczej posłom ze szczególnym uwzględnieniem koła Konfederacja. Sprawa zdaje się pilna, bo zdaje się, że jeśli osłona kontrwywiadowcza nie szwankuje, to musi szwankować osłona pana premiera i może zachodzić jakaś potencjalnie groźna w skutkach dezinformacja samego premiera. Stąd odzywamy się do państwa i prosimy o wyciągnięcie roboczych, operacyjnych wniosków – zgłosił lider Konfederacji Grzegorz Braun.

– Przekażę do jednostki merytorycznej. A czy mógłby pan sprecyzować, czego konkretnie miałaby dotyczyć ta dezinformacja? – zapytał oficer dyżurny ABW.

– Premier rządu RP publicznie insynuował, jak się raczył wyrazić, „związki z Rosją” koła Konfederacja. A z ogólnego kontekstu wypowiedzi premiera i kontekstu szerszej linii propagandowej w mediach, może wynikać działanie Konfederacji na szkodę RP, przeciwko interesowi narodowemu, przeciwko racji stanu Polski. […] Druga opcja to taka, że nic takiego nie zachodzi. Konfederacja nie działa przeciwko Rzeczypospolitej w porozumieniu czy na rzecz jakiegokolwiek obcego państwa, wówczas ktoś dezinformuje premiera Morawieckiego. I to by było jeszcze gorsze – podkreślił Braun.
    „To nie pierwszy raz”

Bosak przypomniał, że Braun już kiedyś złożył na siebie donos do prokuratury po „oskarżeniach o niecne związki”. – Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia – podkreślił.

– Podczas szkolenia wcześniej zwróciłem się do pani pułkownik z apelem o należyte przeszkolenie kontrwywiadowcze. Posłowie Sejmu wyjeżdżają na wiele wyjazdów zagranicznych – zarówno służbowych jak i prywatnych – podczas których mogą być obiektem zainteresowania różnych służb. Jest naturalne, że wszyscy powinni być chronieni – zauważył Bosak.

Przypomniał, że wcześniej był już posłem. I wówczas nigdy nie otrzymał propozycji szkolenia z tego zakresu.

Skomentował także kłamstwa premiera Morawieckiego.

– Konfederacja nie milczała. Bardzo jednoznacznie odnieśliśmy się do tego, co artykułował prezydent Putin. Morawiecki zrobił dokładnie to, o co politycy PiS przez lata oskarżali polityków PO, czyli wykorzystał kwestię polityki międzynarodowej do rozgrywki w polityce wewnętrznej – stwierdził kandydat Konfederacji na prezydenta.

Przypomniał także, że wśród czołowych polityków PiS są dawne szychy z PO, zresztą włącznie z premierem."
    Odpowiedz
  • Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|Miecz Damoklesa 24.01.2020, 23:44

" Dziennikarzy zamurowało. Konfederaci zadzwonili do ABW na konferencji prasowej w Sejmie! Chodzi o bezczelne kłamstwa Mateusza Morawieckiego [VIDEO]
    Konfederacja podczas konferencji w Sejmie zadzwoniła do ABW! Posłowie zgłosili własne ugrupowanie oraz premiera do ochrony kontrwywiadowczej. Wszystko to z powodu kłamstw premiera Mateusza Morawieckiego o rzekomych „związkach z Rosją” jedynego prawicowego ...

Aż miło patrzeć jak oszołomy skaczą sobie do gardeł :D
    Our password - freedom and brotherhood
    Odpowiedz
  • Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|waldens 25.01.2020, 1:16
    Będziesz jeszcze miał swoją Chanukę, a może nawet Purim.
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: W imieniu Narodu Polskiego dziękuję Mojemu Premierowi za prawdę o Konfederacji|Nowy_Android 25.01.2020, 10:34
    "Aż miło patrzeć jak oszołomy skaczą sobie do gardeł"
    A kto ich wybrał na posłów? Trolle?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook