Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Uniżenie przed Bogiem.

dodano: 22.04.2014, 8:54
akcje wątku: drzewko

Autor: jozue7

Oglądałem jak Papież umywa i całuje nogi ludzi. Wykonał tę czynność tyle razy. Uniżał się przed człowiekiem a przed Bogiem podczas konsekracji pochyla tylko głowę.Dlaczego Papież Franciszek nie klęka przed Bogiem. Tylko proszę mi nie pisać o chorych kolanach, ponieważ przed ludźmi tyle razy potrafił uklęknąć przy pomocy kapłanów. Tak też przy pomocy kapłanów mógłby uklęknąć dwa razy podczas Konsekracji Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Dlaczego tego nie robi? Jakie ma motywy nie oddając hołdu samemu Bogu a uniża się przed człowiekiem. Musi mieć na to jakąś teorię, przecież jest człowiekiem wykształconym a nie bezrozumnym. Czy taki brak uniżenia można w ogóle obronić?

Żyję już kilkadziesiąt lat i znam postawę tylko Papieża Jana Pawła II oraz Papieża Benedykta XVI, ale nie zauważyłem takiego braku uniżenia, jak teraz u Papieża Franciszka.

W wizji Kościoła wg. Św. Jana Bosko mamy mieć ostatnie dwa filary ratunku, między które wpływa statek Kościół. Jeden filar zwieńczony Hostią a drugi filar zwieńczony wizerunkiem Niepokalanej Dziewicy Maryi. Czyż jednym z filarów nie był nasz Maryjny Papież Jan Paweł II a drugim filarem Eucharystycznym Papież Benedykt XVI.

Zastanawia mnie jaki przydomek można nadać Papieżowi Franciszkowi, chyba tylko jeden, ten który przed Bogiem nie zgina kolan. Drugim przydomkiem mogłaby być radość, ponieważ ciągle mówi o radowaniu się. Papież Franciszek od radości.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook