Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją

dodano: 21.02.2015, 13:58
akcje wątku: drzewko

Autor: circ

O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

Stan wojenny.

Mam tę wiadomość z Ukrainy.

 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Klara (oporna uczennica Pańska) 21.02.2015, 14:30
  Dobra wiadomość.
  Popraw błąd w tytule wątka.
  "Czasem się czuję jak... młody Piłsudski do chłopstwa na rynku w Kielcach przemawiający! " e-mail: [email protected]
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Polipid3 21.02.2015, 14:31

  Dobra wiadomość.
  Popraw błąd w tytule wątka.


  “Prezydent USA Barack Obama podczas wywiadu prasowego w chwili szczerości oświadczył, że to USA inspirowały zamach stanu na Ukrainie, którego pokłosiem jest trwająca tam wojna domowa.
  Prezydent Obama dodał także, że USA nie mogą na ten moment zbyt wiele zdziałać, ponieważ Ukraina nie jest członkiem NATO, ale USA robią co w ich mocy, by „Rosja poniosła coraz cięższe straty”. Zapewnił także, że Waszyngton będzie bronił swoich sojuszników przed agresorem. Wywiad jako pierwsza skomentowała Rosja, oświadczając, iż ten ostatecznie potwierdza, że Stany Zjednoczone od samego początku brały udział w przewrocie.
  Wypowiedź amerykańskiego prezydenta skomentował także były szef izraelskiego wywiadu Yakov Kedmi, który stwierdził, że jeszcze w czasach zimnej wojny obowiązywała zasada nieingerowania w sprawy innych państw. Obecnie USA naruszają wszelkie zasady i nawet już się z tym nie kryją. Przedstawiając Rosję jako agresora mogą także kontrolować politykę krajów europejskich.
  Ponadto jak donosi WikiLeaks Amerykanie wiedzieli, że próba przystąpienia Ukrainy do NATO może zakończyć się wojną domową. Amerykański ambasador w Moskwie William Burns pisał w depeszy z 1 lutego 2008, że jakiekolwiek próby zbliżenia Ukrainy do Zachodu i jej integracja ze strukturami NATO, wywołają niepokoje wśród etnicznych Rosjan na wschodzie kraju i mogę zdestabilizować całą Europę Środkowo-Wschodnią. Jak czytamy w depeszy:
  „Aspiracje Ukrainy i Gruzji do przystąpienia do NATO tak mocno godzą w interesy Rosji, że rodzą poważne obawy co do ich konsekwencji dla stabilności regionu. Rosja nie tylko postrzega to jako próbę okrążania i osłabianie jej wpływów w regionie, ale też boi się nieprzewidywalnych i niekontrolowanych skutków dla jej bezpieczeństwa. Rosja jest szczególnie zaniepokojona, iż silny podział Ukrainy w kwestii przystąpienia do NATO może doprowadzić do poważnego rozłamu z udziałem przemocy lub co najgorsze wojny domowej. W tej ewentualności Rosja będzie musiała podjąć decyzję, czy interweniować; decyzję, z którą Rosja nie chce się zmierzyć”
  W tej samej depeszy ambasador Burns alarmował, że rosyjski minister spraw zagranicznych Sergiej Ławrow ostrzegł, iż Rosja dalszą ekspansję NATO na wschód odbierze jako „zagrożenie militarne”.
  „Po wyważonej pierwszej reakcji na dążenia Ukrainy do stworzenia planu przystąpienia do NATO na szczycie w Bukareszcie (nr A), minister spraw zagranicznych Ławrow i inni wyżsi urzędnicy, wyrazili silny sprzeciw, podkreślając, że Rosja odbierze dalszą ekspansję na wschód jako zagrożenie militarne.”
  USA od 1991 wydały łącznie już 5 mld $ na przeciągnięcie Ukrainy do swojej strefy wpływów, o czym poinformowała 13 grudnia 2013 vice-sekretarz stanu Victoria Nuland na spotkaniu grupy roboczej „USA-Ukraina”. Pieniądze miały trafić do aktywistów promujących „europeizację” Ukrainy.
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Polipid3 21.02.2015, 14:32
  Dobra wiadomość czy to ogłoszenie niezależności tych obwodów?
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Klara (oporna uczennica Pańska) 21.02.2015, 14:52
  “Prezydent USA Barack Obama podczas wywiadu prasowego w chwili szczerości oświadczył, że to USA inspirowały zamach stanu na Ukrainie, którego pokłosiem jest trwająca tam wojna domowa."

  Kolejna wrzuta rosyjska.

  ***

  "Prezydent Obama dodał także, że USA nie mogą na ten moment zbyt wiele zdziałać, ponieważ Ukraina nie jest członkiem NATO, ale USA robią co w ich mocy, by „Rosja poniosła coraz cięższe straty”. Zapewnił także, że Waszyngton będzie bronił swoich sojuszników przed agresorem."

  To jest prawda - tak właśnie jest. Nie można tam wprowadzić wojsk NATO, bo to by było równoznaczne z wypowiedzeniem wojny FR.
  Można natomiast wspomagać ich na inne sposoby - i jestem pewna, że Amerykanie to robią - m.in. szkoląc wojskową kadrę, bo ukraińscy oficerowie są po szkołach moskiewskich, mało tego, wśród nich jest spory procent agentów rosyjskiego wpływu.

  ***

  "USA od 1991 wydały łącznie już 5 mld $ na przeciągnięcie Ukrainy do swojej strefy wpływów, o czym poinformowała 13 grudnia 2013 vice-sekretarz stanu Victoria Nuland na spotkaniu grupy roboczej „USA-Ukraina”. Pieniądze miały trafić do aktywistów promujących „europeizację” Ukrainy."

  Całkiem prawdopodobne, podobnie pomoc finansowa szła na wsparcie SOLIDARNOSCI, nawet Watykan w transferze uczestniczył.

  ***

  NATO pokojowi nie zagraża, Rosja jak najbardziej. Putin pokazuje to już od dłuższego czasu.
  Poza tym - nie można sobie pozwolić, aby to Rosjanie dyktowali warunki ościennym państwom. Polska już za to zapłaciła - nie ma tarczy anty rakietowej.
  Gdyby Putin był u władzy i był tak mocny jak teraz, w latach 1989-1990, Polska nadal pozostała by w żelaznym uścisku rosyjskiego niedźwiedzia, albo miała to, co widzimy na Ukrainie.

  Jeżeli ktoś uważa, że lepiej się żyje w Rosji, że jest tam większy zakres wolności, aniżeli na Zachodzie - to niech się tam przeniesie.
  "Czasem się czuję jak... młody Piłsudski do chłopstwa na rynku w Kielcach przemawiający! " e-mail: [email protected]
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Polipid3 21.02.2015, 14:55

  “Prezydent USA Barack Obama podczas wywiadu prasowego w chwili szczerości oświadczył, że to USA inspirowały zamach stanu na Ukrainie, którego pokłosiem jest trwająca tam wojna domowa."

  Kolejna wrzuta rosyjska.

  ***

  "Prezydent Obama dodał także, że USA nie mogą na ten moment zbyt wiele zdziałać, ponieważ Ukraina nie jest członkiem NATO, ale ...


  "to niech się tam przeniesie" typowe pitolenie przy baraku argumentów.
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Polipid3 21.02.2015, 14:54
  "Kolejna wrzuta rosyjska." to w amerykańskiej stacji TV pracują Rosjanie?
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Klara (oporna uczennica Pańska) 21.02.2015, 16:21

  "Kolejna wrzuta rosyjska." to w amerykańskiej stacji TV pracują Rosjanie?


  1. Oczywiście, może nie tyle rodowici Rosjanie, choć i to jest niewykluczone, ale agentura rosyjskiej strefy wpływów - na 100%.
  Zawsze tam byli, w przeszłości także w bliskim otoczeniu prezydenta*, teraz jest na pewno identycznie, ale to już wypłynie dopiero po latach.

  *- "Udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że administracja Roosevelta była głęboko spenetrowana na najwyższych szczeblach władzy przez zadziwiająco wielką liczbę sowieckich agentów, z których niektórzy kierowali się w swoich działaniach względami czysto ideologicznymi bądź politycznymi, innymi natomiast kierowały wyłącznie względy finansowe.

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/mysl/6500,agenci-sowieccy-w-administracji-roosevelta.html

  2. Na terenie USA nadaje telewizja Russia Today, będąca źródłem krzewienia moskiewskiej propagandy.

  " Występując w think tanku Brookings Institution asystent sekretarza stanu USA ds. Europy Victoria Nuland powiedziała, że rosyjskie państwowe media "wypuszczają kłamstwa na temat tego, kto jest odpowiedzialny za przemoc" na Ukrainie. Krytykując je, jednocześnie oceniła jednak, że w Stanach Zjednoczonych ta propaganda jest nieskuteczna.

  - Wystarczy zobaczyć jak maleńką widownię ma Russia Today w USA, by zrozumieć, co dzieje się, gdy przekazujesz nieprawdę w mediach - powiedziała o założonej i finansowanej przez Kreml wielojęzycznej telewizji informacyjnej z siedzibą w Moskwie, która od kilku lat dostępna też jest po angielsku w USA. "

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dyplomatka-USA-ostro-o-klamstwach-telewizji-Russia-Today,wid,17213345,wiadomosc.html?ticaid=114621

  W USA ta propaganda jest może mało skuteczna, ale na bank jest powielana przez mieszkających tam "prawdziwych Polaków".

  3. "Prezydent USA Barack Obama podczas wywiadu prasowego" - jaka TV? Tutaj jest przytoczony rzekomy wywiad prasowy.

  4. Odnośnie przytoczonej tutaj relacji, na 99% obstawiam, że pierwsze zdanie jest wrzutką (nic takiego nie było powiedziane), a reszta może już być w dużej mierze zgodna z prawdą.

  "Czasem się czuję jak... młody Piłsudski do chłopstwa na rynku w Kielcach przemawiający! " e-mail: [email protected]
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Liu 21.02.2015, 16:30

  1. Oczywiście, może nie tyle rodowici Rosjanie, choć i to jest niewykluczone, ale agentura rosyjskiej strefy wpływów - na 100%.
  Zawsze tam byli, w przeszłości także w bliskim otoczeniu prezydenta*, teraz jest na pewno identycznie, ale to już wypłynie dopiero po latach.

  *- "Udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że administracja Roosevelta była głęboko ...


  Moja odpowiedź Polipidowi z tematu o Majdanie:
  ,,mister Putin made this decision around Crymea and Ukraine not because of some grand strategy, but essencially because he was caught off balance by protest in the Maidan and Yanukovych then fleeing after WE HAD BROKERED A DEAL TO TRANSITION POWER IN UKRAINE" (wytłuszczony zwrot to właśnie te ,,oświadczył, że to USA inspirowały zamach stanu na Ukrainie")
  Obama nie mówi o samym Majdanie, który zaczął się organizować w grudniu 2013 r., ale o podpisaniu układu między Janukowyczem i ówczesnymi przedstawicielami opozycji 21 lutego 2014 r. na podstawie którego przywrócono konstytucję z 2004 r., miał powstać rząd jedności narodowej, a w grudniu 2014 r. miały odbyć się wybory prezydenckie. W negocjowaniu tego układu brali udział dyplomaci europejscy i amerykańscy. Układ nie wyszedł, bo Janukowyczowi puściły nerwy i mu się uciekło dzień później.
  Przez „nacjonalizm” po pierwsze mam na myśli zwyczajowe założenie, że ludzi można klasyfikować jak owady, i że całe miliony czy dziesiątki milionów ludzi można śmiało oznakować jako „dobrych” lub „złych”. Ale po drugie – i to jest o wiele ważniejsze – mam na myśli nawyk utożsamiania się z jednym narodem lub inną jednostką, umieszczając go poza dobrem i złem, i nie uznając żadnych innych obowiązków niż dbanie o własne interesy.
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Klara (oporna uczennica Pańska) 21.02.2015, 16:44

  Moja odpowiedź Polipidowi z tematu o Majdanie:
  ,,mister Putin made this decision around Crymea and Ukraine not because of some grand strategy, but essencially because he was caught off balance by protest in the Maidan and Yanukovych then fleeing after WE HAD BROKERED A DEAL TO TRANSITION POWER IN UKRAINE ...


  Wychodzi na to, że po raz kolejny Klarcia miała rację. :)

  Nie znam języka angielskiego, ale od początku w tym co wrzucił Polipid3, rozpoznałam bzdurę.
  Na 99% obstawiam, że cytat pochodzi z jakiegoś portalu, gdzie produkują się "prawdziwi Polacy", a który jest po prostu tubą moskiewskiej propagandy.
  "Czasem się czuję jak... młody Piłsudski do chłopstwa na rynku w Kielcach przemawiający! " e-mail: [email protected]
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Polipid3 21.02.2015, 17:06

  Moja odpowiedź Polipidowi z tematu o Majdanie:
  ,,mister Putin made this decision around Crymea and Ukraine not because of some grand strategy, but essencially because he was caught off balance by protest in the Maidan and Yanukovych then fleeing after WE HAD BROKERED A DEAL TO TRANSITION POWER IN UKRAINE ...


  wystarczy to co powiedział, Ameryka organizowała ten zamachu stanu.
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Klara (oporna uczennica Pańska) 21.02.2015, 23:04

  wystarczy to co powiedział, Ameryka organizowała ten zamachu stanu.


  Oczywizda.
  USA przygotowały (zorganizowały) również protesty społeczne w Polsce, w latach: 1956, 1970, 1976 i 1980.


  ***
  Tezy stawiane przez Polipida i jemu podobnych są tego samego rodzaju, co stonka zrzucana przez amerykańskie samoloty.

  Ludki, nie ośmieszajta się.
  "Czasem się czuję jak... młody Piłsudski do chłopstwa na rynku w Kielcach przemawiający! " e-mail: [email protected]
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Kresowiak1990 21.02.2015, 23:52

  Moja odpowiedź Polipidowi z tematu o Majdanie:
  ,,mister Putin made this decision around Crymea and Ukraine not because of some grand strategy, but essencially because he was caught off balance by protest in the Maidan and Yanukovych then fleeing after WE HAD BROKERED A DEAL TO TRANSITION POWER IN UKRAINE ...


  "We brokered a deal to transition power in Ukraine". Przecież nic takiego nie miało miejsca. Ustalone zostało jedynie, że po upływie roku czasu zostaną przeprowadzone przyspieszone wybory. Nie jest to żadne przekazanie władzy, bez manipulacji proszę... Zgodziły się na to wszystkie strony poza Prawym Sektorem. Niedługo potem doszło do eskalacji przemocy. Winą obciążono Janukowycza, który postanowił uciec przed linczem.

  A teraz moje pytanie: dlaczego sprawa przecieków, z których jasno wynika, że Amerykanie ustalili skład rewolucyjnego rządu, jest przez was zamiatana pod dywan? Zbyt niewygodne?
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Kyllyan 21.02.2015, 15:59
  Póki co, Polipid - to nie podałeś żadnego dowodu na to, że ta wiadomość jest prawdziwa. Linki poproszę...
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Polipid3 21.02.2015, 17:07

  Póki co, Polipid - to nie podałeś żadnego dowodu na to, że ta wiadomość jest prawdziwa. Linki poproszę...


  Szanowny pan sobie znajdzie w gogle.
  Odpowiedz
 • Re: Ukraina zamknęła granice w obwodach sąsiadujących z Rosją|Polipid3 21.02.2015, 17:05
  Majdan to zorganizowana akcja w której uczestniczyła także Polska przygotowując tzw. "nieuzbrojonych cywilów" do prowadzenia zamieszek.
  Już podczas Majdanu mówił o tym Korwin Mikke.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook