Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"UJAWNIAMY! Polska wypłaca już rekompensaty dla Żydów! Prawie 30 miliardów przez ostatnie 5 lat [WIDEO]"

dodano: 31.07.2020, 12:50
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

 

https://nczas.com/wp-content/uploads/2020/02/morawiecki_izrael_gwiazda_dawida_zydzi_nczas-696x464.jpg

Premier Mateusz Morawiecki i Gwiazda Dawida. Foto: P. Tracz/KPRM/Flickr/Pixabay (kolaż)

Tuż po wyborach pojawił się „Raport Just Act”, który jest załącznikiem do słynnej ustawy 447. Na antenie NCzasTV odniósł się do niego Tomasz Sommer, który zwrócił uwagę na ciekawą kwestię wypłacania świadczeń dla Żydów „ocalałych z Holocaustu”, o którym pisze Departament Stanu.

W raporcie Polska rugana jest m.in. za brak odpowiedniego ustawodawstwa czy też za powolny zwrot mienia gminom żydowskim. Jej fragment odnosi się do osób „ocalałych z Holocaustu”, którym Polska wypłaca co miesiąc specjalne świadczenia.

Świadczenia dla „ocalałych”

– W 2014 r. Polska przyjęła ustawę, na mocy której osoby ocalałe z Holokaustu pochodzące z Polski, bez względu na obecne miejsce zamieszkania, otrzymują comiesięczne świadczenie w wysokości równej świadczeniom otrzymywanym przez emerytów w Polsce – czytamy w raporcie Departamentu Stanu.

Zdaniem amerykańskich urzędników samo przyznawanie świadczeń mogłoby być jednak łatwiejsze. Okazuje się, że polscy ustawodawcy przewidzieli konieczność przedstawienia odpowiednich dokumentów, a te niektórzy mogli utracić w czasie II Wojny Światowej. Być może zatem świadczenia te powinny być wypłacane po prostu na ładne, żydowskie oczy.

Prawie 30 miliardów

W raporcie pojawia się też konkretna kwota ponad 28 miliardów złotych, które Polska miała zapłacić z tytułu tych świadczeń. Obejmuje to okres ostatnich 5 lat, od kiedy ustawa weszła w życie.

Prt Sc Raportu Departamentu Stanu [w jęz. ang. pod wskazanym linkiem].

Przez dziesięć lat to już będzie 60 miliardów, a przez dwadzieścia 120 miliardów – wskazuje Tomasz Sommer. Choć, jak można zakładać kwoty te będą spadać, wraz z naturalnym ubytkiem ocalałych z Holocaustu. Jednak i ta kwota jest ogromna, gdyż tych „ocalałych” wg oficjalnych danych nie było tak wielu, a przecież od zakończenia wojny minęło już 75 lat.

Jeśli tylko 300 tysięcy ludzi – według średnich ocen – przeżyło, to po 70 latach tych ludzi zostałaby tylko garstka. Ja myślałem, że to jest jakieś takie symboliczne uhonorowanie tych bardzo starych ludzi. Okazuje się, że niekoniecznie, że to jakieś szersze kręgi dostają. No, bo na kogoś te 6 miliardów musi iść – mówi redaktor Sommer.

„Żydowe plus”

Całej sprawie kontrowersji dodaje fakt, że tak naprawdę nie wiadomo, kto dostaje te pieniądze. Sprawa nie wzbudziła też zainteresowania największych mediów.

– Zadałem wczoraj pytanie o 30 miliardów jakie wg Departamentu Stanu USA Polska wypłaciła jakimś tajemniczym „Holocaust survivals” licząc, że ktoś z różnych „Rmf-ów, Zetek itp.” zapyta o to kogoś z rządu. A tu grobowa cisza. Czyżbyśmy już płacili Żydowe+? – pisze na Twitterze Sommer.

https://nczas.com/2020/07/31/ujawniamy-polska-wyplaca-juz-rekompensaty-dla-zydow-prawie-30-miliardow-przez-ostatnie-5-lat-wideo/

 • Re: "UJAWNIAMY! Polska wypłaca już rekompensaty dla Żydów! Prawie 30 miliardów przez ostatnie 5 lat [WIDEO]"|zaraz_zaraz 31.07.2020, 17:17
  copy/paste
  Odpowiedz
 • Re: "UJAWNIAMY! Polska wypłaca już rekompensaty dla Żydów! Prawie 30 miliardów przez ostatnie 5 lat [WIDEO]"|Resztka czy Trabel 31.07.2020, 17:32

  copy/paste


  𝕔𝕠𝕡𝕪 𝕒𝕟𝕕 𝕡𝕒𝕤𝕥𝕖 𝕣𝕦𝕝𝕖𝕫!

  https://www.macobserver.com/wp-content/uploads/2020/04/Copy-and-Paste.jpg
  We're goin' back to da mantra city where da buzz is cheap and da gals are pretty.
  Odpowiedz
 • Re: "UJAWNIAMY! Polska wypłaca już rekompensaty dla Żydów! Prawie 30 miliardów przez ostatnie 5 lat [WIDEO]"|Annbis 31.07.2020, 21:26

  𝕔𝕠𝕡𝕪 𝕒𝕟𝕕 𝕡𝕒𝕤𝕥𝕖 𝕣𝕦𝕝𝕖𝕫!

  https://www.macobserver.com/wp-content/uploads/2020/04/Copy-and-Paste.jpg  A po co ów wtręt: "𝕣𝕦𝕝𝕖𝕫"?
  Odpowiedz
 • Re: "UJAWNIAMY! Polska wypłaca już rekompensaty dla Żydów! Prawie 30 miliardów przez ostatnie 5 lat [WIDEO]"|Resztka czy Trabel 31.07.2020, 21:30


  A po co ów wtręt: "𝕣𝕦𝕝𝕖𝕫"?


  ƏT https://www.miejski.pl/slowo-Rulez
  We're goin' back to da mantra city where da buzz is cheap and da gals are pretty.
  Odpowiedz
 • Re: "UJAWNIAMY! Polska wypłaca już rekompensaty dla Żydów! Prawie 30 miliardów przez ostatnie 5 lat [WIDEO]"|Annbis 31.07.2020, 20:33

  copy/paste  Posłowie Konfederacji Grzegorz Braun i Robert Winnicki domagają się od rządu informacji na temat kierowanych w stronę Polski roszczeń dotyczących tzw. mienia bezspadkowego oraz zaprzestania współpracy z „rządami, które chcą na nas wymuszać roszczenia”.
  To reakcja w sprawie raportu Departamentu Stanu USA na temat „kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia krajowego lub odszkodowań za konfiskaty związane z Holokaustem”. Dokument ten jest pokłosiem ustawy 447.
  Winnicki zażądał w imieniu Konfederacji „czytelnych, transparentnych informacji ze strony rządu na temat kierowanych w stronę Polski roszczeń” oraz „zaprzestania jakiejkolwiek współpracy z rządami, które chcą na nas wymuszać roszczenia”. Zwrócił także uwagę, że nie są jasne okoliczności opublikowania amerykańskiego raportu.

  – Opublikowanie tego raportu, opóźnione o trzy kwartały, świadczy o tym, że rząd amerykański wyświadczył pewną przysługę rządowi w Warszawie. Niemniej jednak jest to ostatnia z przysług, jaką rząd USA wyświadczył – ocenił poseł Konfederacji. Dodał, że jego zdaniem „treść tego raportu wskazuje na stale rosnący nacisk w sprawie roszczeń majątkowych”.
  Z kolei według Grzegorza Brauna, amerykańska legislacja, sugerująca „dążenie do sprawiedliwości” oznacza w praktyce „wielką niesprawiedliwość i nieuczciwość wobec Polaków”. – Mamy do czynienia z kolejną odsłoną, nie zamknięciem bynajmniej, ale otwarciem nowego etapu wywierania presji na państwo i naród polski – podkreślił.

  Braun zapowiedział, że Konfederacja będzie dociekała w rządzie Mateusza Morawieckiego, na jakiej podstawie w raporcie Departamentu Stanu USA wzięły się liczone w dziesiątkach miliardów dolarów kwoty ewentualnych rekompensat.
  Źródło: wPolityce.pl
  https://www.pch24.pl/winnicki-i-braun-krytycznie-o-raporcie-usa-w-sprawie-447--nowy-etap-wywierania-presji-na-polske,77578,i.html
  Odpowiedz
 • Re: "UJAWNIAMY! Polska wypłaca już rekompensaty dla Żydów! Prawie 30 miliardów przez ostatnie 5 lat [WIDEO]"|observer1920 1.08.2020, 7:51
  Ich gminy przejmują mienie olbrzymiej wartości.
  A przy okazji:
  #System inwigilacji Pegasus z Izraela. #Energetyka: Farmy wiatrowe częściowo za nasze pieniądze (PKO BP) ale właściciel z Izraela. #Woda: Wodociągi sprzedane firmie Tahal (oczywiście także z Izraela) #Obronność: ".... Zakończony przez MON przetarg na 50 bezzałogowych robotów wygrał nie warszawski Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, który produkuje takie roboty już od 20 lat i z powodzeniem wyposaża w nie wiele armii na świecie, m.in. Korei Południowej i Hiszpanii, a izraelska firma Reago Group, która nie jest specjalnie znana w branży. Co ciekawe jej wygraną poprzedziła zmiana warunków przetargu, która dopuszczała sprzęt robiony w systemie calowych (u nas obowiązuje metryczny, także nawet wymiana śrubki może być kłopotliwa)..." #Media (np.GW, TVN) #Wpływy w kulturze: gnIDA, POgroSSie, nagrody dla Grossa etc etc #Bezpieczeństwo (mosad czuje się w Polsce jak u siebie - na szczęście czasem to ich gubi kiedy to ścigany listem gończym współsprawca zabójstwa typowego dla mosadu przekraczał granice pod swoim nazwiskiem pomimo tego w grupie morderców zajmował się ściemnianiem w związku z prawdziwą tożsamością swych kolesi a strażnik graniczny nie ogarniał meandrów politycznej poprawności) etc etc #Do tego absolutny rekord świata w nakładach na promocje ich kultury w przeliczeniu na jednego członka tej społeczności. #I mienie nieruchome przejmowane w różny sposób- np przejmuja budynek, za który dostali już pieniądze etc

  PS

  https://palestyna.wordpress.com/2010/06/13/bojkotuj-izrael/

  PS PS

  "...Portal wPolityce.pl jako pierwszy poruszył kwestię ograniczonego zaufania do kontrahentów izraelskich, gdyż to państwo udowodniło podczas wojny rosyjsko-gruzińskiej w 2008 r., jak rozumie lojalność wobec tych, którzy kupili od niego sprzęt. Gruzini zaopatrzyli się w systemy obrony przeciwlotnicze, a gdy zaatakowała ich Rosja, były bezużyteczne, gdyż Izrael kody dostępu przekazał Moskwie. M.in. o tej sprawie rozmawialiśmy z byłym wiceministrem obrony Romualdem Szeremietiewem:

  Jeśli chodzi o Izrael, to mamy sprawę następującą. Poziom technik reprezentowany przez państwowe i prywatne firmy zbrojeniowe tego państwa jest bardzo wysoki – to nie podlega dyskusji. Ale podejmując współpracę z tym partnerem musimy patrzeć pod kątem naszych interesów, więc jeśli gen. Skrzypczak postąpił z nimi tak jak postąpił, a z jego wyjaśnień wynika – a ja mu wierzę – że kierował się polskim interesem, no to jest plus dla niego.

  https://wpolityce.pl/polityka/172495-kody-do-izraelskich-dronow-w-rekach-rosjan-jest-wytlumaczenie-dla-zaskakujacego-listu-gen-skrzypczaka
  Odpowiedz
 • Re: "UJAWNIAMY! Polska wypłaca już rekompensaty dla Żydów! Prawie 30 miliardów przez ostatnie 5 lat [WIDEO]"|Annbis 1.08.2020, 11:37

  Ich gminy przejmują mienie olbrzymiej wartości.
  A przy okazji:
  #System inwigilacji Pegasus z Izraela. #Energetyka: Farmy wiatrowe częściowo za nasze pieniądze (PKO BP) ale właściciel z Izraela. #Woda: Wodociągi sprzedane firmie Tahal (oczywiście także z Izraela) #Obronność: ".... Zakończony przez MON przetarg na 50 bezzałogowych robotów wygrał nie warszawski Przemysłowy Instytut ...  Na posiedzeniu brytyjskiej Izby Lordów debatowano nad sprawą wypełnienia przez Polskę deklaracji z Terezina z 2009 roku, dotyczącej uregulowania statusu majątku ofiar Holokaustu.
  W toku debaty lord Pickles, pełnomocnik brytyjskiego rządu ds. Holokaustu, opowiedział zebranym o zaskakującej skuteczności brytyjskiego ambasadora w Warszawie Jonathana Knotta. Ujawnił przy tym szczegóły jego rozmów z marszałek Elżbietą Witek z PiS.

  ,Jego spotkanie w zeszłym tygodniu z marszałek Sejmu pomogło utorować drogę do wycofania ustawy o prawach majątkowych Warszawy z izby niższej” – powiedział lord Pickles. Sejm miał bowiem głosować nad ustawą wniesioną w połowie czerwca przez PiS w ostatni piątek. Jednak nieoczekiwanie, już w trakcie głosowań, spadła ona z porządku obrad. Marszałek Witek tłumaczyła to uroczystością upamiętniającą Rząd Obrony Narodowej, w której brali udział przedstawiciele klubów. Nie była to pierwsza taka sytuacja – na poprzednim posiedzeniu projekt tej ustawy również został wycofany z porządku obrad ,,z braku czasu”. Dyskusja w brytyjskiej Izbie Lordów pokazała nam jednak prawdziwe motywy zwłoki."
  https://www.fronda.pl/forum/o-domniemanym-przemoznym-wplywie-angielskiego-ambasadora-na-pania-marszalek-witek,102059.html

  Dlaczego to zamieszczam i podkreślam za jednym z FF-orumowiczów wagę tego wydarzenia?

  Żydowska międzynarodówka nie odpuści dopóki nie wydusi z Polski ostatniego grosza.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook