Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Troska lewicy o bezpieczny Kościół

dodano: 8.11.2019, 18:47
akcje wątku: drzewko

Autor: [Wstaw]less

It's the dark of night and I'm at the end of the line. Alone in my head and waiting for something divine. To answer me. Drowning to silence, the internal violence. I pray to make it through. The storm winds are growing as my dreams are blowing away. Just like you. https://www.youtube.com/watch?v=jHTJra7dhNQ

Nie muszę chyba nikogo na fforum przekonywać o obecnym kryzysie Kościoła, który to dotyka wszystkich jego szczebli. O ile kryzys wiary (modernizm) jest całkowicie niewidoczny, tak też - nikogo nie interesuje, mało kto (na fforum chyba tylko @Wniosek) poważnie traktuje naukę Kościoła w tej materii. O wiele bardziej widoczny i poważniejszy, bowiem wiążący się z realną krzywdą, jest kryzys moralności kleru. Nie jest to kwestia jakiegoś pojedynczego księdza, czy też pewnej grupy degeneratów, kryzys jest instytucjonalny:

Nikogo o zdrowych zmysłach nie muszę chyba przekonywać, że kryzys pedofilski miał podłoże instytucjonalne, jeżeli jednak moje słowa są niewystarczające, to może wyrok sądu kogoś oświeci:

https://www.fronda.pl/forum/pedofilia-w-kosciele-sad-uznal-odpowiedzialnosc-kosciola-za-krycie-pedofilii,97183.html

Kolejną kwestią jest słynna sprawa abp. Głódzia, który oskarżony jest o mobbingowanie podległych mu księży, kupczenie urzędami, nadużywanie alkoholu, krycie księży pedofili i wiele więcej:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/oskarzenia-wobec-abp-slawoja-leszka-glodzia-oswiadczenie-kaplanow-z-archidiecezji-gdanskiej,981558.html

Co bardzo interesujące, to fakt, że wszystkie z tych afer zostały nagłośnione przez media zbiorczo nazwane "lewicowymi" (choć słownikowo na lewicowe się nie kwalifikują). Jak pokazywałem w wątku(https://www.fronda.pl/forum/wybory-rozwazania,97242.html) grzechy Kościoła nie przekładają się na poparcie prawicowych partii politycznych, stąd też motywacją nie jest czysto polityczny zysk. Warto pod koniec dodać, że o sam sprawie abp. Paetza pierwszy napisał tygodnik "Fakty i Mity", lecz co znamienne, uznano to za "atak na Kościół".

Stąd też, jako członek tej grzesznej instytucji, jestem wdzięczny "lewicowym mediom",  które nagłośniają i poważnie traktują problem, na który nikt inny nie miał odwagi spojrzeć (zarówno pedofilia jak i władza abp. Głodzia).

• Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|AnnaMS 8.11.2019, 18:53
    Wyspowiadałeś się już z tego, że dałeś pieniądze na aborcję?
    Zadośćuczyniłeś wielokrotny świętokradco? I ty chcesz uczyć Kościół moralności?
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|[Wstaw]less 8.11.2019, 18:59

Wyrażam jedynie wdzięczność za to, że Kościół stał się w Polsce (szczególnie dzięki dziennikarzom "lewicowych mediów") miejscem bezpieczniejszym, ale również innym osobom w to zaangażowanym.
    It's the dark of night and I'm at the end of the line. Alone in my head and waiting for something divine. To answer me. Drowning to silence, the internal violence. I pray to make it through. The storm winds are growing as my dreams are blowing away. Just like you. https://www.youtube.com/watch?v=jHTJra7dhNQ
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|AnnaMS 8.11.2019, 19:01

Wyrażam jedynie wdzięczność za to, że Kościół stał się w Polsce (szczególnie dzięki dziennikarzom "lewicowych mediów") miejscem bezpieczniejszym, ale również innym osobom w to zaangażowanym.

Pocałuj Urbana. W co - nie napiszę.
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|[Wstaw]less 8.11.2019, 19:03

Pocałuj Urbana. W co - nie napiszę.

Dlaczego jest Pani względem tego tematu tak agresywna?
    Czy nie uważa Pani, że to doskonała wiadomość, gdy Kościół staje się bezpieczniejszy?
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|AnnaMS 8.11.2019, 19:08

Czy nie uważa Pani, że to doskonała wiadomość, gdy Kościół staje się bezpieczniejszy?

To nie agresja. To żal kolejnego pajaca, który stacza się ku przepaści.
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|[Wstaw]less 8.11.2019, 19:10

Nie wiem o czym Pani mówi, ale życzę spokojnego wieczoru.
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|AnnaMS 8.11.2019, 19:15

Nie wiem o czym Pani mówi, ale życzę spokojnego wieczoru.

A ja życzę dobrego, rzetelnego rachunku sumienia przed snem z żalem doskonałym. Zdarza się, że człowiek się nie budzi. Lepiej być gotowym.
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|( • ) 8.11.2019, 19:36

A ja życzę dobrego, rzetelnego rachunku sumienia przed snem z żalem doskonałym. Zdarza się, że człowiek się nie budzi. Lepiej być gotowym.

Zdarza się. Tego nie da się ukryć. Częściej mężczyznom niż kobietom. Mój kolega ze studiów w wieku 28 lat położył się po pracy i już nie wstał. Życie to ugroza.
    „Zdarza się” – Kurt Vonnegut „Rzeźnia numer pięć”
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|Boski 8.11.2019, 19:22

Gdzie w pani pokój,wyrozumiałość,łagodność i troska? Ta pięknie pani o tym pisze i cytuje z nauk Kościoła a realizacja z pani strony wynosi ZERO. Czyżby była pani tzw. "niedzielną katoliczka"?

https://www.fronda.pl/forum/dobre-slowo-na-trudne-czasy,97431.html

Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|Ateistyczny lewak 8.11.2019, 19:28

Az serce krwawi kiedy czytam jak bardzo boli Cie fakt, ze ktos "stacza sie ku przepasci" na nieszczescie jest to przepasc ktora wy tworzycie.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|Miecz Damoklesa 8.11.2019, 19:11

To z bezsilności.
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)--------------"Wierzcie sobie w te bzdury, ale nie wymuszajcie tego na innych". (ks. Daniel Wachowiak)
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|Ateistyczny lewak 8.11.2019, 19:24

Uczyc kogokolwiek katonziolskiej moralnosci??? No co Ty... tu kosciolek ma monopol ale katonaziolskiej moralnosci nie mozna mylic z normalna moralnoscia.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|Cyrenejczyk 8.11.2019, 18:54
    i ja w trosce o różne instytucje wytykam ludziom ich zachowania niemoralne
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|mariaelena 8.11.2019, 19:05
    "Jako członek tej grzesznej instytucji" wyrokiem sądu zostałeś uznany współwinnym.
    ,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Troska lewicy o bezpieczny Kościół|[Wstaw]less 8.11.2019, 19:08

"Jako członek tej grzesznej instytucji" wyrokiem sądu zostałeś uznany współwinnym.

Żadne wezwanie na pocztę nie przyszło, proszę o cytat z orzeczenia sądu gdzie zostałem uznany za współwinnego.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook