Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)

dodano: 4.02.2019, 15:33
akcje wątku: drzewko

1. “Znam dużo mężczyzn "gospoś domowych", którzy bardzo dobrze odnalźliby się w nowej roli a oprócz tego większość kobiet jest gotowych utrzymywać mężczyzn. Co prawda istnieją też mężczyźni, którzy nie chcieliby być na utrzymaniu kobiet. Niemniej jednak temat: "mężczyźni - gosposie domowe" (program 4+ dla mężczyzn), z całą pewnością, zostałby poruszony przez samych mężczyzn a nie przez kobiety.

2. Jest raczej oczywistym to, że na samym początku "mężczyzna - gospoś domowa" w społeczeństwie mógłby byc postrzegany niezbyt pozytywnie. Zresztą same "męskie gosposie domowe" z powodu społecznej nieakceptacji odczuwaliby pewien psychiczny dyskomfort. Od czasu do czasu ich zazdrośni przyjaciele mogliby powiedzieć: “ale ty to masz szczęście, że znalazłeś kobietę, która cię utrzymuje". 

Co powiedziałby same feministki na takie uprzywilejowanie mężczyzn - gospoś domowych w stosunku do kobiet? Lub argumentując inaczej czy feministki walczyłby o prawa wyzwolenia się "gospoś domowych" spod kobiecej dominacji? Czy zaistniałby w tym wypadku w głowach feministek problem "żeńskiego patryjarchatu"?

Pochylając się nad zagadnieniem inteligencji feministek to warto zaznaczyć to, że wciąż walczą one o prawa kobiet zredukowanych do roli "gospodyń domowych" przez mężczyzn zmuszanych do pracy 8 -10 godzin dziennie.

3. Co można by było zrobić z tzw. "polityczną poprawnością" w przypadku pojawienia się problemu "agresji, przemocy, wykorzystywania, zdrad itp." ze strony "męskich gospodyń domowych"? Zresztą jakby zabrzmiał na łamach prasy lub na wokandzie tytuł: "Mój gospodyń domowy mnie bije"?

W tym przypadku trzeba by było poszukać jakiejś nowej terminologii.

4. W tym samym momencie pojawia się również problem samej statystyki używanej przez badające problem przemocy ze strony "gospodyń domowych" feministki:

Samo zdanie: "Poznałem X mężczyzn - niezwykłych/nadzwyczajnych osób - gospodyń domowych" w prowadzonych przez nie badaniach nie zostałoby uwzględnione. 

5. Na jaką pomoc ze strony państwa może liczyć w 2019 roku "mężczyzna - gospoś domowy" z czwórką dzieci? Istnieje też problem większej trudności w "zaadaptowaniu" się przeciętnego mężczyzny do roli "gosposia" domowego niż ma to miejsce w przypadku przeciętnej kobiety.

6. Po kilkudziesięciu latach udanych prób z "mężczyzną - gosposiem domowym" ciekawie zabrzmiałoby zdanie następujące:
“W naszym ultra-tradycyjnym społeczeńswie przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że to kobiety pracują zawodowo natomiast mężczyźni opiekują się domem. Istnieją od tego nieliczne wyjątki".

7. Niestety w XXI wieku to same kobiety szukają jako partnerów życiowych raczej mężczyzn dobrze sytuawanych i posiadających stałą pracę. 

• Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Teofila (w podróży) 4.02.2019, 15:43
    >Niestety w XXI wieku to same kobiety szukają jako partnerów życiowych raczej mężczyzn dobrze sytuawanych i posiadających stałą pracę.

Płakusianie leniuszka?

Jeden z najbliższych znajomych mojego męża od paru lat nie ma pracy i jest w domu opiekując się 4 dzieci.

Żona pracuje i nieźle zarabia.

Dobrze im się układa i nie zauważyłam, żeby facet był tępiony jakoś w swoim otoczeniu.

Ale, ale.

On się nie leni, tylko pracuje - rzeczywiście robi w domu wszystko.

Zresztą - zawodowo pracował przez wiele lat i naprawdę nieźle zarabiał, więc trochę gotówki na pewno odłożył.
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Brunhilda Ciccioli 4.02.2019, 15:46

>Niestety w XXI wieku to same kobiety szukają jako partnerów życiowych raczej mężczyzn dobrze sytuawanych i posiadających stałą pracę.

Płakusianie leniuszka?

Jeden z najbliższych znajomych mojego męża od paru lat nie ma pracy i jest w domu opiekując się 4 dzieci.

Żona pracuje i nieźle zarabia.

Dobrze im się układa ...

Nie płakusianie ale stwierdzenie faktu
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Teofila (w podróży) 4.02.2019, 15:47

Nie płakusianie ale stwierdzenie faktu

No wie pan - jest zasadnicza różnica pomiędzy utrzymankiem, a mężem, który zajmuje się domem i dziećmi.
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|mariaelena 4.02.2019, 15:58

No wie pan - jest zasadnicza różnica pomiędzy utrzymankiem, a mężem, który zajmuje się domem i dziećmi.

Wydaje mi się, Teofilo, że tu chodzi o zabezpieczenie emerytalne tych ojców, którzy, z różnych względów, zostali"gosposiem dmowym" ale wychowywali dzieci od 4 wzwyż.
    Przyznam, że jeżeli rusza program "mama 4+", dlaczego pomijać "ojców 4+"?
    Jednocześnie uważam, że zarobki jednej osoby utrzymującej rodzinę powinny wystarczać nie tylk na bieżące zaspokojenie potrzeb, ale i odłożenie czegoś na starośc.
    I wątpię, aby autor wątku był leniuszkiem.
    Po prostu poruszył temat, chociaz przyznać trzeba, że zbyt wiele wątków, okołotematycznych, w nim zawarł.
    >>>Chwal, duszo moja, Pana, chcę chwalić Pana, jak długo żyć będę; chcę śpiewać Bogu mojemu, póki będę istniał. <<< |||"W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa|||
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Teofila (w podróży) 4.02.2019, 16:03

Wydaje mi się, Teofilo, że tu chodzi o zabezpieczenie emerytalne tych ojców, którzy, z różnych względów, zostali"gosposiem dmowym" ale wychowywali dzieci od 4 wzwyż.
    Jednocześnie uważam, że zarobki jednej osoby utrzymującej rodzinę powinny wystarczać nie tylk na bieżące ...

>Wydaje mi się, Teofilo, że tu chodzi o zabezpieczenie emerytalne tych ojców, którzy, z różnych względów, zostali"gosposiem dmowym" ale wychowywali dzieci od 4 wzwyż.

A to, owszem, jest temat.

Jeżeli takie zabezpieczenie ma być dla matek zajmujących się domem i dziećmi, to i dla mężczyzn zajmujących się domem i dziećmi również być powinno.
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Brunhilda Ciccioli 4.02.2019, 16:40

Jednocześnie uważam, że zarobki jednej osoby utrzymującej rodzinę powinny wystarczać nie tylk na bieżące ...

Sorry ale większość wątków około tematycznych zaczerpnąłem ze źródła około talmudowego
    https://www.timesofisrael.com/as-ultra-orthodox-women-bring-home-the-bacon-dont-say-the-f-word/
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|mariaelena 4.02.2019, 16:59

Sorry ale większość wątków około tematycznych zaczerpnąłem ze źródła około talmudowego
    https://www.timesofisrael.com/as-ultra-orthodox-women-bring-home-the-bacon-dont-say-the-f-word/

Ortodoksyjne źródło kryptofeminizmu i pseudopatruarchatu
    >>>Chwal, duszo moja, Pana, chcę chwalić Pana, jak długo żyć będę; chcę śpiewać Bogu mojemu, póki będę istniał. <<< |||"W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa|||
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Brunhilda Ciccioli 4.02.2019, 16:46

:)
    http://hrabi.pl/index/glowna/monidlo.gif

https://www.youtube.com/watch?v=VueuZXT3_QE
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|mariaelena 4.02.2019, 17:08

:)
    http://hrabi.pl/index/glowna/monidlo.gif

https://www.youtube.com/watch?v=VueuZXT3_QE

Strach przed odwróceniem ról? ;)
    "Miejsce mężczyzny jest przy garach" :)))

W sumie..., najlepsi kucharze to mężczyźni :)
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Brunhilda Ciccioli 4.02.2019, 17:16

Strach przed odwróceniem ról? ;)
    "Miejsce mężczyzny jest przy garach" :)))

W sumie..., najlepsi kucharze to mężczyźni :)

Pewien facet podczas wycieczki poczuł nagłą potrzebę skorzystania z WC. Wybrał się więc w kierunku publicznego WC. Podchodzi do męskiego, a tam taka kolejka, aż na zewnątrz - pół godziny stania murowane. Ale facetowi strasznie się chciało, więc zaryzykował pójście do damskiej toalety. Podszedł więc do klozetowej babci z pytaniem, czy może się załatwić. Klozetowa babcia odpowiada:
    - Możesz, ale uważaj - pod żadnym pozorem nie wciskaj czerwonego guzika!

Zadowolony gościu daje dwuzłotówkę babci i idzie do kabiny.
    Siedzi na sedesie i patrzy - przed nim trzy guziki. Żółty, zielony i czerwony. Z ciekawości naciska żółty guzik. Wtem czuje, jak coś mokrego go podciera, a z małego głośnika rozlega się głos "Wyczyszczony". Facet postanawia jeszcze wcisnąć zielony guzik. I czuje, jakiś powiew od spodu. Rozlega się głos "Wysuszony". Został już tylko czerwony guzik. Gościu trochę się waha, ale w końcu ryzykuje i wciska. I nagle poczuł okropny ból w miejscu, gdzie nie dociera słońce.

Z głośników dobiega głos "Tampon wyciągnięty"!
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Teofila (w podróży) 4.02.2019, 17:19

Pewien facet podczas wycieczki poczuł nagłą potrzebę skorzystania z WC. Wybrał się więc w kierunku publicznego WC. Podchodzi do męskiego, a tam taka kolejka, aż na zewnątrz - pół godziny stania murowane. Ale facetowi strasznie się chciało, więc zaryzykował pójście do damskiej toalety. Podszedł więc do klozetowej babci z pytaniem, czy ...

Obleśne.
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Brunhilda Ciccioli 4.02.2019, 17:21

Obleśne.

6-latek i 4-latek siedzieli w pokoju przed zejściem do kuchni na śniadanie. Starszy powiedział:
    - Uważam że pora zacząć przeklinać. Dzisiaj przy śniadaniu obaj użyjemy słowa "cholera". Niech się przyzwyczajają.
    Gdy zeszli schodami do kuchni, mama spytała co chcą na śniadanie.
    6-latek odpowiedział:
    - Cholera, nie wiem, może płatki kukurydziane.
    Ledwo skończył, już dostał dwa szybkie klapsy w tyłek i został za rękę odholowany do pokoju. Matka trzasnęła za nim drzwiami i powiedziała:
    - Posiedzisz sobie w sypialni, aż ci powiem że możesz wyjść!
    Schodzi do kuchni, gdzie siedzi 4-latek wstrząśnięty tym co przed chwilą zobaczył. Mama pyta go:
    - A ty co chcesz na śniadanie?
    - Na pewno nie te cholerne płatki!
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Maj Majewski 4.02.2019, 17:39

Obleśne.

Przecież Niezależny to wľaśnie oblech
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Brunhilda Ciccioli 4.02.2019, 17:43

Przecież Niezależny to wľaśnie oblech

W noc poślubną panna młoda mówi do swojego świeżo poślubionego:
    - Ponieważ jesteśmy teraz małżeństwem, musimy wprowadzić pewne zasady dotyczące seksu - Jeśli wieczorem mam uczesane włosy oznacza to, że nie mam wcale ochoty na seks, jeśli są w lekkim nieładzie, to znaczy, że mogę, ale nie muszę mieć ochoty na seks, a jeśli są w nieładzie, to znaczy, że mam ochotę się kochać.
    - W porządku kochanie - odrzekł mąż - żeby wszystko było uporządkowane musisz wiedzieć, że wieczorem po powrocie z pracy zawsze piję drinka. Jeśli wypiję tylko jednego, to znaczy, że nie mam ochoty na seks, jeśli wypiję dwa to znaczy, że mogę, ale nie muszę mieć ochoty na seks, a jeśli wypiję trzy, to stan twoich włosów nie ma znaczenia.
    Odpowiedz
  • Re: Temat: Mężczyźni jako "gosposie domowe" przeraża same kobiety (program 4+ dla mężczyzn)|Maj Majewski 4.02.2019, 17:50

W noc poślubną panna młoda mówi do swojego świeżo poślubionego:
    - Ponieważ jesteśmy teraz małżeństwem, musimy wprowadzić pewne zasady dotyczące seksu - Jeśli wieczorem mam uczesane włosy oznacza to, że nie mam wcale ochoty na seks, jeśli są w lekkim nieładzie, to znaczy, że mogę, ale nie muszę mieć ochoty na seks ...

Zmieniasz tak te nicki Stefan i zmieniasz a może by tak raz a konkretnie i przyjąć nick najbardzidziej do ciebie pasujący czyli : Pospolity Ciul
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook