Otwarte forum dyskusyjne Frondy

TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II

• Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|Bogumił Rzepa 17.07.2018, 11:37
    TOTUS TUUS! - potrafię sobie wyobrazić przypadek gdy to jeszcze nie jest idolatria, ale wywołanie zamętu w głowach prostaczków stanowi winę samą w sobie.
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|AnnaMS 17.07.2018, 11:52

TOTUS TUUS! - potrafię sobie wyobrazić przypadek gdy to jeszcze nie jest idolatria, ale wywołanie zamętu w głowach prostaczków stanowi winę samą w sobie.

No cóż, są protestanci gardzący Matką Bożą. Są i tacy, którzy widzą w niej szansę na szczególne przylgnięcie do Jezusa. Tym drugim był Brat Roger Schütz. Sama słyszałam, jak mówił, że bez Maryi nie ma wielkich ludzi oddanych Chrystusowi.
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|Bogumił Rzepa 17.07.2018, 12:35

No cóż, są protestanci gardzący Matką Bożą. Są i tacy, którzy widzą w niej szansę na szczególne przylgnięcie do Jezusa. Tym drugim był Brat Roger Schütz. Sama słyszałam, jak mówił, że bez Maryi nie ma wielkich ludzi oddanych Chrystusowi.

Są też katolicy, którzy nie odróżniają pogardy i braku modlitwy.
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|AnnaMS 17.07.2018, 12:48

Są też katolicy, którzy nie odróżniają pogardy i braku modlitwy.

Brak modlitwy do Niej może być jakąś formą gardzenia Jej wstawiennictwem u Chrystusa.
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|ኦሳይረስ 17.07.2018, 12:54

Brak modlitwy do Niej może być jakąś formą gardzenia Jej wstawiennictwem u Chrystusa.

może być

Może, ale nie musi.
    እናም ይህን ሁሉ ስለምወድህ.
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|AnnaMS 17.07.2018, 12:55

może być

Może, ale nie musi.

Oczywiście. Może np. wypływać z braku świadomości.
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|Tobi3 17.07.2018, 14:31

Nigdy nie słyszałam , że brat Roger lub ktokolwiek z jego wspólnoty modlił się do Marii , matki Jezusa.
    Zamieszczanie tej wypowiedzi (o ile jest autentyczna) jest manipulacją sugerującą , że we wspólnocie z Taize oddawano bałwochwalczą cześć Marii.
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|AnnaMS 17.07.2018, 15:03

Nigdy nie słyszałam , że brat Roger lub ktokolwiek z jego wspólnoty modlił się do Marii , matki Jezusa.
    Zamieszczanie tej wypowiedzi (o ile jest autentyczna) jest manipulacją sugerującą , że we wspólnocie z Taize oddawano bałwochwalczą cześć Marii.

To tylko świadczy, że słabo znasz jego życiorys. I samo Taize, bo tam, w centrum kościoła stoi Ikona Maryi. Przytoczone przeze mnie słowa słyszałam osobiście podczas pobytu brata Rogera w Polsce. Oburzyły one wtedy moich przyjaciół protestantów, tak jak ciebie dzisiaj.
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|Tobi3 17.07.2018, 16:05

To tylko świadczy, że słabo znasz jego życiorys. I samo Taize, bo tam, w centrum kościoła stoi Ikona Maryi. Przytoczone przeze mnie słowa słyszałam osobiście podczas pobytu brata Rogera w Polsce. Oburzyły one wtedy moich przyjaciół protestantów, tak jak ciebie dzisiaj.

Po czym poznałaś, że mnie oburzyły? Słyszałaś kiedyś, żeby wspólnota z Taize modliła się do Marii? Protestanci też uznają Marię jako matkę Jezusa i jej prawdziwe miejsce w Biblii, nie są natomiast wyznawcami bałwochwalczego kultu "Królowej Nieba".
    Kult maryjny w KK jest probierzem katolickości. Znajoma mówiła mi , że we wspólnocie katolickiej do której chodzi, pilnujący ich ksiądz proponuje modlitwę różańcową, gdy zaczynają za bardzo wgłębiać się w Biblię.

Zauważyłam ,że abp. Ryś po nauczaniu, które przedstawia jakąś prawdę biblijną, niekoniecznie wygodną dla KK zaraz wygłasza jakieś kazanie o Maryi, aby zaświadczyć o swojej katolickości. Być może , że JPII poprzez te przesadne wypowiedzi o Maryi również chciał złagodzić swoje kontrowersyjne, dla niektórych katolików, wypowiedzi.
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|AnnaMS 17.07.2018, 17:47

Po czym poznałaś, że mnie oburzyły? Słyszałaś kiedyś, żeby wspólnota z Taize modliła się do Marii? Protestanci też uznają Marię jako matkę Jezusa i jej prawdziwe miejsce w Biblii, nie są natomiast wyznawcami bałwochwalczego kultu "Królowej Nieba".
    Kult maryjny w KK jest probierzem katolickości. Znajoma mówiła mi , że we wspólnocie ...

Po czym? Po przesadnej reakcji i po tym, że nie masz podstawowej wiedzy zarówno na temat wspólnoty w Taize (do której również należą katolicy), jak i na temat roli Maryi w życiu Kościoła świętego. Nazywając go bałwochwalczym, sama sobie wydajesz świadectwo co najmniej ignorancji, a być może ma to głębsze podłoże...
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|enrque111 17.07.2018, 18:22

Po czym? Po przesadnej reakcji i po tym, że nie masz podstawowej wiedzy zarówno na temat wspólnoty w Taize (do której również należą katolicy), jak i na temat roli Maryi w życiu Kościoła świętego. Nazywając go bałwochwalczym, sama sobie wydajesz świadectwo co najmniej ignorancji, a być może ma to głębsze ...

Wspólnota z Taize jest synkretycznym, heretyckim zbiorowiskiem ludzi oszukanych. Celem jej twórcy Rogera Schutza było założenie wspólnoty, która koncentrowałaby się na „pojednaniu” między chrześcijanami, stanowiącej pomost pomiędzy wszelkiego rodzaju denominacjami a przede wszystkim zminimalizowanie różnic poprzez spotkanie i koncentrowanie się raczej na tym co łączy, niż na tym, co dzieli. Po II Soborze Watykańskim nie było już miejsca na konwersje, ale jedynie na dialog. Tak więc zamiast postępować wedle tchnienia łaski, co doprowadziłoby do nawrócenia członków tej wspólnoty, ich szlachetność i wspaniałomyślność zdradzona została przez najwyższą hierarchię Kościoła.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|AnnaMS 17.07.2018, 18:52

Wspólnota z Taize jest synkretycznym, heretyckim zbiorowiskiem ludzi oszukanych. Celem jej twórcy Rogera Schutza było założenie wspólnoty, która koncentrowałaby się na „pojednaniu” między chrześcijanami, stanowiącej pomost pomiędzy wszelkiego rodzaju denominacjami a przede wszystkim zminimalizowanie różnic poprzez spotkanie i koncentrowanie się raczej na tym co łączy, niż na tym, co dzieli ...

Lefebryści i protestanci mają sporo wspólnego.
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|enrque111 17.07.2018, 19:17

Lefebryści i protestanci mają sporo wspólnego.

Czy mogłabyś wymienić te elementy wspólne?
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|AnnaMS 17.07.2018, 19:47

Czy mogłabyś wymienić te elementy wspólne?

Największe to nazywanie dobra złem.
    Odpowiedz
  • Re: TAJEMNICA ŚWIĘTOŚCI JANA PAWŁA II|enrque111 17.07.2018, 20:00

Największe to nazywanie dobra złem.

Takie pomówienie można rzucić w każdego. Czekam na konkrety.
    enrque111
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook