Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach

dodano: 24.05.2015, 10:17
akcje wątku: drzewko

Autor: justa

Szkoda mi torchę osób które spłacają kredyty we frankach. Mają jedno życie, zamiast się nim cieszyć, to muszą zamartwiać się jak sobie poradzą. Smutne to.

• Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|Ola 24.05.2015, 10:25
    Heh, mnie też było szkoda takich osób tym bardziej, że jedną rodzinę taką znam. Do czasu.
    Byli ogromnie wystraszeni na początku to fakt a później w dziwny sposób zaczęli się bogacić. O domysłach moich i nie tylko moich wolę nie pisać.
    Mnie jest żal ludzi, którzy w uczciwy sposób chcą godnie żyć a nie mogą.
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|wix 24.05.2015, 12:38

Heh, mnie też było szkoda takich osób tym bardziej, że jedną rodzinę taką znam. Do czasu.
    Byli ogromnie wystraszeni na początku to fakt a później w dziwny sposób zaczęli się bogacić. O domysłach moich i nie tylko moich wolę nie pisać.
    Mnie jest żal ludzi, którzy w uczciwy sposób chcą ...

Myślisz, że zaczeli sie bogacic bo wzieli kredyt we frankach?
    Dlatego, że jedni znajomi zaczeli sie bogacić to przestałas załowac innych, którzy sie przejechali na franku?
    Dziwna logika
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|Ola 24.05.2015, 13:53

Myślisz, że zaczeli sie bogacic bo wzieli kredyt we frankach?
    Dlatego, że jedni znajomi zaczeli sie bogacić to przestałas załowac innych, którzy sie przejechali na franku?
    Dziwna logika

Żadna dziwna logika. Sama brałam kredyt w tym czasie gdy frank był tani. Jednak nie pokusiłam się na niego ale wzięłam w walucie w której zarabiam. To jest logika!
    A żal mi wszystkich, którzy robią błędy, które kosztują ich zbyt wiele.
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|wix 24.05.2015, 20:14

Żadna dziwna logika. Sama brałam kredyt w tym czasie gdy frank był tani. Jednak nie pokusiłam się na niego ale wzięłam w walucie w której zarabiam. To jest logika!
    A żal mi wszystkich, którzy robią błędy, które kosztują ich zbyt wiele.

Brak logiki dotyczy Twoich niejasnych podejrzeń dotyczących nagłego bogacenia sie znajomych, którzy wzieli kredyt we frankach. Tak jakby istniał jakis związek pomiedzy nagłym bogactwem a kredytem frankowym
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach| 24.05.2015, 10:27
    Zaraz zaraz...
    Mozna bylo wziac kredyt we wlasnej walucie? Mozna bylo.
    Mozna bylo miec podejrzenia co do stabilnosci slabej waluty w przyszlosci, gdy masa ludzi sie rzuci na kredyty w owej walucie? Mozna bylo.
    Ktos zmuszal do brania kredytu we frankach? Zapewne zachecal, ale na pewno nie zmuszal.

Kazda glowa kredytobiorcy kredytu we frankach posiada myslacy mozg? Posiada - wiec moze warto bylo z niego skorzystac...

Ja tez tym ludziom po ludzku wspolczuje, ale kazdy podejmuje decyzje za siebie i liczy sie z konsekwencjami.
    Faith divides us - death unites us.
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|Bozon Higgsa 24.05.2015, 10:53

Zaraz zaraz...
    Mozna bylo miec podejrzenia co do stabilnosci slabej waluty w przyszlosci, gdy masa ludzi sie rzuci na kredyty w owej walucie? Mozna bylo.
    Ktos zmuszal do brania kredytu we frankach? Zapewne zachecal, ale na pewno nie zmuszal.

Kazda glowa ...

Pan 'Nienazwany' - OK. Za poważne decyzje finansowe każdy odpowiada i ryzykuje osobiście.
    "Niestraszny żar piekła, niestraszna noc wściekła, niestraszno gdy piorun uderzy. Lecz straszny ten człowiek co stanie i powie: JA JEDEN WIEM, CO NALEŻY" [Aleksandr Galicz]. "Jak się nie ma ludziom co dać, to im się daje hasła" [Pewien ś+p nauczyciel fizyki] "Wiedza to niebezpieczny druh, gdy reguł nie da nikt. A ludzkie przeznaczenie, patrz - w idiotów dłoniach tkwi." [King Crimson/Peter Sinfield, tł. Wojciech Mann]
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|Matematyk 24.05.2015, 12:42

Zaraz zaraz...

Kazda glowa ...

Tyle, że zachęty były naprawdę dziwne - np. zdolność kredytowa w walucie obcej była wyższa niż zdolność kredytowa w walucie rodzimej...
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach| 24.05.2015, 12:51

Tyle, że zachęty były naprawdę dziwne - np. zdolność kredytowa w walucie obcej była wyższa niż zdolność kredytowa w walucie rodzimej...

Nie zmienia to faktu, ze nikt nie zmuszal do podpisywania papierow.
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|Matematyk 24.05.2015, 12:56

Nie zmienia to faktu, ze nikt nie zmuszal do podpisywania papierow.

Co nie zmienia faktu, że państwowy regulator dał ciała, a to może rodzić jakieś konsekwencje.
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach| 24.05.2015, 16:57

Co nie zmienia faktu, że państwowy regulator dał ciała, a to może rodzić jakieś konsekwencje.

Czego nigdzie nie negowalem.
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|Szept 24.05.2015, 11:24
    Zabawne że nikt się nie martwi Polakami którzy nie mają za co żyć i są dobijani przez tzw. "chwilówki", a wszyscy się pochylają nad ludźmi zamożnymi zaciągającymi kredyty na nieruchomości. Czy z faktu, że ktoś ma zacięcie do hazardu, lub jest idiotą nie potrafiącym liczyć musi wynikać konieczność uruchamiania państwowej pomocy???
    Nie wolno się bać. Stach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło.
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|Polipid3 24.05.2015, 11:31
    głupota lemingów powala!
    A nie żal ci tych co wzięli mw złotówkach i płacą podwójne odsetki ...ci we frankach chcieli zrobić interes i płacić małe odsetki ... nie bali się ryzyka kursowego.
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|Polipid3 24.05.2015, 11:32
    Los frankowców jest losem cfaniaka kredytobiorcy ...zaryzykował i ma.
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|Bozon Higgsa 24.05.2015, 12:34
    Ponieważ nigdy nie brałem kredytu w CHF mam pytanie do ludzi doświadczonych, majścych takowy. Czy kasa na te kredyty fizycznie istniała czy były to, że tak nazwę, gwarancje bankowe? Wzglednie bank kredytodawca pożyczał tą kasę skądinąd by ją mieć dla kredytobiorców?
    "Niestraszny żar piekła, niestraszna noc wściekła, niestraszno gdy piorun uderzy. Lecz straszny ten człowiek co stanie i powie: JA JEDEN WIEM, CO NALEŻY" [Aleksandr Galicz]. "Jak się nie ma ludziom co dać, to im się daje hasła" [Pewien ś+p nauczyciel fizyki] "Wiedza to niebezpieczny druh, gdy reguł nie da nikt. A ludzkie przeznaczenie, patrz - w idiotów dłoniach tkwi." [King Crimson/Peter Sinfield, tł. Wojciech Mann]
    Odpowiedz
  • Re: Szkoda mi osób spłacających kredyty we frankach|Szept 24.05.2015, 12:48

Ponieważ nigdy nie brałem kredytu w CHF mam pytanie do ludzi doświadczonych, majścych takowy. Czy kasa na te kredyty fizycznie istniała czy były to, że tak nazwę, gwarancje bankowe? Wzglednie bank kredytodawca pożyczał tą kasę skądinąd by ją mieć dla kredytobiorców?

To bez znaczenia czy bank miał swoje złotówki czy pożyczył je na rynku międzybankowym, ważne że żaden bank nie pożyczał franków. Całość operacji z tzw. kredytem frankowym była wirtualna. Z tego co wiem frank występował jedynie przy spłacie, niektórzy kupowali go np. w kantorze i płacili raty w banku.
    Nie wolno się bać. Stach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook