Otwarte forum dyskusyjne Frondy

„Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"

dodano: 23.05.2021, 18:26
akcje wątku: drzewko

Autor: enrque111

enrque111

Świadectwo seminarzysty przedstawione zostało przez redakcję „OnePeterFive” jako wołanie i wyzwanie, z którym zmierzyć muszą się duszpasterze i sam Kościół. „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium. Nie jestem w stanie wskazać jakiegoś katolickiego nauczania, które by się ciągle nie zmieniało. Nie sądzę, byśmy w ogóle zaczęli dostrzegać skalę, w jakiej modernizm podważa same fundamenty naszej wiary. Kościół zapada się w ruchome piaski, a nas do znudzenia karci się mówiąc, że powinien dostosowywać się do czasów” – czytamy. Kleryk ze zgryzotą zauważa, że rozpoznawaniu powołania i formacji poświęcił ostatnich dziesięć lat swego życia – aż dotarł do ściany. „Po co ewangelizować? Do czego? Nie pozwala nam się już katechizować. Wiara wywołuje zbyt wielki opór ze strony samego Kościoła. Jaki to ma sens? Czym się zajmujemy? Kościół nie ma już nadziei na nawrócenie świata ku Chrystusowi; nawracamy Kościół w stronę ducha tego świata. Sól straciła swój smak” – czytamy.

„Wiem, to ja stanowię problem. Jestem zgorzkniały, pesymistyczny, zrażony. Wiem, że nie powinienem posługiwać w Kościele, więc obronię pracę i odejdę. Nie powinienem był próbować wytrwać aż tak długi; lepiej byłoby, gdybym nie poszedł za tym, co uważałem za powołanie. Jestem osobą tego rodzaju, który powinien zostać wypędzony z Kościoła. Zanim sobie pójdę, chce postawić jedno pytanie z nadzieją, że może niektórzy kościelni przywódcy mnie wysłuchają, może spróbują udzielić odpowiedzi. »Czy istnieje jakikolwiek powód, dla którego powinienem pozostać katolikiem?«” – pyta seminarzysta.

Dalej wskazuje, że odpowiedzią nie może być stwierdzenie, że Kościół jest konieczny do zbawienia, „bo nie pozwala nam się w to wierzyć i tego nauczać”. „Nie możecie nam odpowiedzieć, że Chrystus jest obecny w Kościele, ponieważ mamy uznawać że jest obecny także i w innych kościołach, a nawet w samej naturze. Czy Kościół może zaoferować coś więcej niż oferuje piękny górski widok? Nie możecie nam odpowiedzieć, że budujemy Królestwo Boże na ziemi, bo to można robić będąc liberalnym demokratą, a tradycje Kościoła jedynie trzymają nas w miejscu. Nie możecie mi powiedzieć, że Kościół to wspólnota miłosierdzia, bo wiem, jak zamknięci są ludzie otwarci, wiem, jak bardzo nietolerancyjni są ci tolerancyjni, wiem też jak mściwi są ci miłosierni. Dalej, czy w jakimkolwiek przypadku istnieje jakikolwiek powód do pozostania lub stania się katolikiem? Spróbujcie podać mi jeden dobry powód” – czytamy w świadectwie.

Odpowiada mu Peter Kwasniewski, katolicki filozof: Współczuję temu seminarzyście. Został wrzucony w tryby neokatolicyzmu, który rozdarł go na strzępy.[...] Przez dekadę zaangażował się w coś, co – jak teraz widzi – jest kłamstwem. Nie dostrzega jednak, że obecność fałszu wskazuje na równoległe istnienie prawdy; błąd pasożytuje na prawdzie, tak jak zło na dobru. Kłamstwem, którego nienawidzi, nie jest katolicyzm, tylko neokatolicyzm lub modernizm (co pośrednio zauważa wskazując, że obecnie jedynym karanym przestępstwem jest przywiązanie do tradycji)

https://pch24.pl/6-tysiecy-powodow-dla-ktorych-warto-pozostac-katolikiem-peter-kwasniewski-odpowiada-seminarzyscie-ktory-stracil-wiare/?fbclid=IwAR1nye78FhUjNxYZ5IGjcg7a2j67XGPCqdDMEyrBv7Jq1yRVIEeI8l0xDe8

• Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Ola 23.05.2021, 18:39
    Ten ksiądz żałuje, że poszedł za powołaniem i jest to grzech przeciwko Bogu. Dopiero teraz zobaczył co się dzieje ale zawsze lepiej późno niż wcale. Powód pozostania lub stania się katolikiem jest oczywisty, jeśli chce żyć człowiek w prawdzie.
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Annbis 23.05.2021, 18:40
    "obronię pracę i odejdę"
    - Po co "bronić"? Jaką "pracę"? Na jaki temat?
    Jeśli napisana zgodnie z prawdą, to jej nie uznają, nie zrecenzują, nie przepuszczą.
    W jakim celu pisać pod "chcenie" promotora i recenzentów,poprawnie politycznie?
    - Dla papierku? Coraz mniej znaczą.
    PS
    Swoją drogą jestem bardzo ciekawa tematu tej "pracy".
    Skoro miał prawdziwe powołanie, to powinien starać się, by Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X chciało go przyjąć w swoje szeregi.
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Ola 23.05.2021, 18:48

"obronię pracę i odejdę"
    Jeśli napisana zgodnie z prawdą, to jej nie uznają, nie zrecenzują, nie przepuszczą.
    PS
    Swoją drogą jestem bardzo ciekawa tematu tej "pracy ...

Właśnie, też zwróciłam na to uwagę. Ksiądz jest pogubiony kompletnie.
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|enrque111 23.05.2021, 18:50

"obronię pracę i odejdę"
    PS
    Swoją drogą jestem bardzo ciekawa tematu tej "pracy ...

To jest walka dobra ze złem. Zło zalęgło się w seminarium (w prawie wszystkich instytucjach modernistycznego Kościoła), ale dobro wciąż istnieje - nawet ten pogubiony seminarzysta, poniekąd zdaje sobie sprawę, że ono gdzieś jest...
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Teofila (w podróży) 23.05.2021, 18:56
    > Nie jestem w stanie wskazać jakiegoś katolickiego nauczania, które by się ciągle nie zmieniało.

Aha.
    Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu (Rz 6,7)
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Teofila (w podróży) 23.05.2021, 18:58

> Nie jestem w stanie wskazać jakiegoś katolickiego nauczania, które by się ciągle nie zmieniało.

Aha.

>»Czy istnieje jakikolwiek powód, dla którego powinienem pozostać katolikiem?«

Aha.
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Teofila (w podróży) 23.05.2021, 18:59

>»Czy istnieje jakikolwiek powód, dla którego powinienem pozostać katolikiem?«

Aha.

>Nie możecie nam odpowiedzieć, że budujemy Królestwo Boże na ziemi, bo to można robić będąc liberalnym demokratą

Aha.
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Teofila (w podróży) 23.05.2021, 18:59

>Nie możecie nam odpowiedzieć, że budujemy Królestwo Boże na ziemi, bo to można robić będąc liberalnym demokratą

Aha.

>Nie możecie mi powiedzieć, że Kościół to wspólnota miłosierdzia, bo wiem, jak zamknięci są ludzie otwarci, wiem, jak bardzo nietolerancyjni są ci tolerancyjni, wiem też jak mściwi są ci miłosierni.

Aha.
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Teofila (w podróży) 23.05.2021, 19:00

>Nie możecie mi powiedzieć, że Kościół to wspólnota miłosierdzia, bo wiem, jak zamknięci są ludzie otwarci, wiem, jak bardzo nietolerancyjni są ci tolerancyjni, wiem też jak mściwi są ci miłosierni.

Aha.

>Dalej, czy w jakimkolwiek przypadku istnieje jakikolwiek powód do pozostania lub stania się katolikiem? Spróbujcie podać mi jeden dobry powód”

Aha.
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Teofila (w podróży) 23.05.2021, 19:01

>Dalej, czy w jakimkolwiek przypadku istnieje jakikolwiek powód do pozostania lub stania się katolikiem? Spróbujcie podać mi jeden dobry powód”

Aha.

I to publikuje PCh24?

Aha.

Po raz kolejny stwierdzam, że słusznie robię bojkotując ten portal od długiego czasu.
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Annbis 23.05.2021, 19:18

I to publikuje PCh24?

Aha.

Po raz kolejny stwierdzam, że słusznie robię bojkotując ten portal od długiego czasu.

Ponieważ preferujesz www.opoka.org.pl.
    Wybierasz kłamstwa novusowskiego "Kościoła" i jego portale informacyjne.
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|ᴅɪᴅᴇʟɪꜱ ɴᴀᴍᴀꜱ 23.05.2021, 19:21

Ponieważ preferujesz www.opoka.org.pl.
    Wybierasz kłamstwa novusowskiego "Kościoła" i jego portale informacyjne.

Co łączy Bisówkę i Podróżniczkę?
    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Student Szymon: Wszechświat ma obrzeża i krawędzie.
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|enrque111 23.05.2021, 19:22

I to publikuje PCh24?

Aha.

Co znalazłaś na tym portalu nieprawdziwego?
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Miecz Damoklesa 24.05.2021, 1:20

Co znalazłaś na tym portalu nieprawdziwego?

A co tam znalazłeś prawdziwego? :D
    ***** *** | Nie będą nas strugacze mebli pouczać w kwestiach światopoglądowych.
    Odpowiedz
  • Re: „Szczerze, niewiele z mojej wiary przetrwało przez seminarium"|Ola 23.05.2021, 18:58
    No tak, seminarzysta nie ksiądz ale jak myśli o napisaniu pracy to niedługo tym księdzem może zostać.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook