Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu

dodano: 24.09.2017, 13:59
akcje wątku: drzewko

Autor: Piotrak_2

Znalazłem na http://www.stgemmagalgani.com/2012/03/st-gemma-miraculously-appears-in-israel.html:

„ Kiedy byłem w Lukce, jeden z wolontariuszy pracujący w księgarni przy Sanktuarium św. Gemmy opowiedział mi o cudzie św. Gemmy. Oto wersja skrócona. Wolontariusz ów przyjmował swego przyjaciela, księdza z Lukki, który na stałe pełnił posługę w Izraelu a w Lukce był z wizytą. Obaj przebywali w księgarni,  kiedy ksiądz odebrał telefon od swego przyjaciela z Izraela, młodego muzułmanina. Był rok 2003 i wszyscy młodzi muzułmanie byli zmuszeni, jak sądzę, opuścić Izrael i przenieść się na terytorium Palestyny.

Chłopak był bardzo niespokojny ponieważ nie posiadał pozwolenia na pracę i jeśliby został zatrzymany na granicy, miałby poważne problemy. Prosił księdza o modlitwę. Obaj więc, ksiądz i wolontariusz udali się bezzwłocznie do kaplicy sanktuarium, gdzie pochowana jest św. Gemma aby pomodlić się za jego bezpieczny przejazd przez granicę. I wkrótce zapomnieli o sprawie.

Trzy dni później ksiądz odbiera kolejny telefon: muzułmanin pyta się, kim jest owa młoda kobieta, którą wysłał mu z pomocą. Ksiądz nie zrozumiał pytania, więc chłopak opowiedział mu zdarzenie: gdy zatrzymywali samochód, który miał ich przewieźć przez granicę, jakaś młoda kobieta, ubrana na czarno przybliżyła się i zapytała czy może się dosiąść. Zgodził się i ona wsiadła. Kiedy dotarli do granicy wszystkie samochody zostały zatrzymane, oprócz  jednego, którym jechali. Ten został przepuszczony bez kontroli. Po przekroczeniu granicy pożegnali się, ale przed tym chłopak zapytał kobietę, jak się nazywa. Ona odpowiedziała:

„Jestem Gemma Galgani”. I odeszła.

Oczywiście jako muzułmanin żyjący w Izraelu nie miał pojęcia o istnieniu św. Gemmy. Ksiądz wyjaśnił mu. Długa historia w skrócie – zakończona konwersją na katolicyzm!”.

• Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Adalbert1241 24.09.2017, 14:13
    Mówią że nikt stamtąd nie odwiedza tego swiata, Ciągle tak mówią.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Bahram 24.09.2017, 15:40
    To jakieś brednie. Przecież Kościół naucza że zmarli nie kontaktują się na tym świecie z żywymi, dlatego duchy zmarłych nie ukazują się żyjącym.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Piotrak_2 24.09.2017, 19:34

To jakieś brednie. Przecież Kościół naucza że zmarli nie kontaktują się na tym świecie z żywymi, dlatego duchy zmarłych nie ukazują się żyjącym.

Święci mogą mieć specjalne przywileje.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Ateistyczny lewak 24.09.2017, 16:19
    Troche przeinaczony episode z pierwszych Star Wars...
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Piotrak_2 24.09.2017, 19:40

Troche przeinaczony episode z pierwszych Star Wars...

Ciekawe skojarzenie... Pius XII określił GG „gwiazdą swojego pontyfikatu” i kanonizował w 1940 roku.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Cásardas 24.09.2017, 19:35
    Urban legend.
    Porównaj to z resztą, wybierz drogę najlepszą
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Piotrak_2 24.09.2017, 19:42

Urban legend.

Historia Kościoła pełna jest takich legend. Sądzę, że wiele z nich jest prawdziwych.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Adalbert1241 24.09.2017, 20:05

Historia Kościoła pełna jest takich legend. Sądzę, że wiele z nich jest prawdziwych.

Są. Kiedyś częste dzisiaj, nie.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Piotrak_2 24.09.2017, 20:11

Są. Kiedyś częste dzisiaj, nie.

Czy ja wiem...? Wydaje mi się, że każde gwałtowne nawrócenie stanowi taką legendę, którą w pełni rozumie tylko ten, który tego doświadcza. Żeby nie być gołosłownym - weźmy te historie z "Radykalnych" Jakimowicza. Takie rzeczy dzieją się wokół nas i w nas...
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Adalbert1241 24.09.2017, 20:17

Czy ja wiem...? Wydaje mi się, że każde gwałtowne nawrócenie stanowi taką legendę, którą w pełni rozumie tylko ten, który tego doświadcza. Żeby nie być gołosłownym - weźmy te historie z "Radykalnych" Jakimowicza. Takie rzeczy dzieją się wokół nas i w nas...

Nie chodziło mi o nawrócenie ale o pojawianie się osób z tamtej strony. Wiele takich relacji pochodzi z czasów ostatniej wojny ale nie tylko.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Piotrak_2 24.09.2017, 20:26

Nie chodziło mi o nawrócenie ale o pojawianie się osób z tamtej strony. Wiele takich relacji pochodzi z czasów ostatniej wojny ale nie tylko.

Z tym się zgodzę - kwestia wiary i otwartości ludzi na takie fenomeny.
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Adalbert1241 24.09.2017, 20:39

Z tym się zgodzę - kwestia wiary i otwartości ludzi na takie fenomeny.

Wystarczy poszukać w pamięci. Może spotkaliśmy 1 raz kogoś kto nam pomógł w dziwnych okolicznościach i więcej go nie spotkaliśmy a my bylismy trochę zdziwieni.?
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Piotrak_2 24.09.2017, 20:24

Trochę odszedłem od tematu, więc dla odpokutowania opowiem jedną z moich ulubionych "urban legnds", którą przeczytałem chyba u bpa Rysia.
    Św. Franciszek z Asyżu zamierzał pościć przez 40 dni o chlebie i wodzie - wtedy ukazał mu się Chrystus, mówiąc: "Franciszku, jesteś szalony!" Na co Franciszek : "Nie bardziej niż Ty, Panie!". I poszedł pościć zabierając ze sobą jedynie 2 bochenki chleba. Po czterdziestu dniach bracia widzą Franciszka wracającego z pustelni z jednym bochenkiem chleba pod pachą...
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Adalbert1241 24.09.2017, 20:40

Trochę odszedłem od tematu, więc dla odpokutowania opowiem jedną z moich ulubionych "urban legnds", którą przeczytałem chyba u bpa Rysia.
    Św. Franciszek z Asyżu zamierzał pościć przez 40 dni o chlebie i wodzie - wtedy ukazał mu się Chrystus, mówiąc: "Franciszku, jesteś szalony!" Na co Franciszek : "Nie bardziej niż Ty, Panie ...

No tu Pan mówi o Gigantach:))
    Odpowiedz
  • Re: Św. Gemma ukazuje się muzułmaninowi w Izraelu|Piotrak_2 24.09.2017, 20:55

No tu Pan mówi o Gigantach:))

Oczywiście, Bóg działa poprzez innych ludzi. Niektórzy widzą wyraźniej niż inni.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook