Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Stop Covid - nowa aplikacja

dodano: 29.03.2020, 13:24
akcje wątku: drzewko

Fundacja Ugo Bordoni zachęca do korzystania z nowej aplikacji FUB Stop Covid mającej w niedalekiej przyszłości (po zniesieniu kwarantanny) chronić ludzi przed wybuchem nowej pandemii.

 

Zasada jej działania jest bardzo prosta. Po instalacji na twoim telefonie i na telefonach innych w przypadku bliskich kontaktów aplikacje się komunikaują i odnotowują ten fakt. W postaci informacji: jak długi był to kontakt, w jakiej odległosci, kiedy z kim....

 

Po 10 dniach w bazie znajduje się już opracowana sieć wszystkich bliskich kontaktów. Uzyto tutaj zwykłego algormytmu jakim od wielu lat posługują się sieci społecznościowe. W sumie nic tajemniczego. 

W przypadku odnotowania, że jeden z użytkowników apki znalazł się na OIOMie z powodu koronawirusa algorytm zaznacza czerwoną linią wszelkie bliskie kontakty a następnie odpowiednie służby zaczynają "dawać sygnały" (wysyłać wiadmości) o konieczności przeprowadzenia testu innym osobom, które miały kontakt z nosicielem.

Planuje się, że w przyszłości apka ta może zastąpić tzw. autocertificazione czyli po zatrzymaniu przez odpowiednie służby osoba zostanie znaleziona w systemie i odczytana jako "czysta" bądź "nieczysta" i albo puszczona wolno albo odtransportowana na kwarantannę

 

https://i.ytimg.com/vi/sMLpwcuHnMg/maxresdefault.jpg

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=138&v=sMLpwcuHnMg&feature=emb_title

  • Re: Stop Covid - nowa aplikacja|Brunhild Ciccio 29.03.2020, 13:31
    Trzeba mieć nadzieję, że będzie spolszczenie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook