Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Spotkanie ze Świętym

dodano: 2.06.2019, 8:45
akcje wątku: drzewko

Autor: AnnaMS

Wtedy, na Jasnej Górze roku 1979, po raz pierwszy zobaczyłam Ojca świętego i miliony tych, którzy nie bali się wyznać swojej wiary. Miliony takich jak nasz Tato, który nie bał się wziąć swoich dzieci na tę trudną wyprawę, bo wiedział, że to, co się dzieje, to wielka historia zmieniająca oblicze ziemi, tej ziemi. Czy miałam tego świadomość? Wtedy jeszcze nie, bo po prostu byłam straszliwie zmęczona, ale widoku Papieża błogosławiącego nas z niedużej odległości nigdy nie zapomnę. Poruszyło mnie to aż do łez.

Zachęcam do obejrzenia filmu "Pielgrzym" - Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny - 2-10 czerwca 1979 r.

https://youtu.be/t2BtCvThuSg

„Pierwsza pielgrzymka papieska była jednym z najważniejszych wydarzeń w 1000-letniej historii naszego kraju. Miliony ludzi na celebracjach, łzy, kwiaty i wzruszenie na twarzach, to wszystko porusza także dziś widzów filmu „Pielgrzym”. Ten film pomaga osobom pamiętającym tamte dni przeżyć je na nowo, a młodszym doświadczyć ich po raz pierwszy” – ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

• Re: Spotkanie ze Świętym|Annbis 2.06.2019, 8:56
    Ten "święty" przyczynił się do kolejnego zniewolenia Polski. Tym razem przez Unię Europejską.
    Zachęcał Polaków do głosowania za akcesem do UE.
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|AnnaMS 2.06.2019, 9:06

Ten "święty" przyczynił się do kolejnego zniewolenia Polski. Tym razem przez Unię Europejską.

Nikt, kogo wyzwolił Jezus Chrystus, nie jest niewolnikiem. A Polacy - dopóki będą wierni Bogu i Kościołowi Świętemu, dopóty będą narodem wolnym, którego nikt ani nic - nawet żadna okupacja, nie jest w stanie zniewolić.
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|Ateistyczny lewak 2.06.2019, 18:43

Nikt, kogo wyzwolił Jezus Chrystus, nie jest niewolnikiem. A Polacy - dopóki będą wierni Bogu i Kościołowi Świętemu, dopóty będą narodem wolnym, którego nikt ani nic - nawet żadna okupacja, nie jest w stanie zniewolić.

Odwrotnie… religia ktora sprzedaje ten kosciol jest zniewolnieniem.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|AnnaMS 2.06.2019, 9:12

Jestem też ciekawa, jak głosowałaś - czy za przystąpieniem Polski do UE czy przeciwko...
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|Annbis 2.06.2019, 9:21

Jestem też ciekawa, jak głosowałaś - czy za przystąpieniem Polski do UE czy przeciwko...

Bardzo żałuję, że wtedy zawierzyłam Janowi Pawłowi II. Głosowałam za przystąpieniem Polski do UE.
    Moja ciotka, prawdziwa patriotka, z którą się przyjaźnię, płakała, żeby mnie zatrzymać i żebym nie przyczyniała się do zdrady narodowej. Argumentowałam to tym, że papież Polak nie może źle doradzać Ojczyźnie oraz tym, że najważniejszy człowiek na całym świecie musi mieć najlepszych doradców, którzy wiedzą, co czynią.
    Tu miałam rację. Jan Paweł II miał doradców najlepszych, wewnątrzkościelnych masonów, których życzenia spełniał.
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|AnnaMS 2.06.2019, 9:33

Bardzo żałuję, że wtedy zawierzyłam Janowi Pawłowi II. Głosowałam za przystąpieniem Polski do UE.
    Moja ciotka, prawdziwa patriotka, z którą się przyjaźnię, płakała, żeby mnie zatrzymać i żebym nie przyczyniała się do zdrady narodowej. Argumentowałam to tym, że papież Polak nie może źle doradzać Ojczyźnie oraz tym, że najważniejszy człowiek ...

No i widzisz, moja droga, tym się różnimy. Ja świadomie głosowałam na NIE do UE. Po prostu wiem, kiedy należy słuchać papieża, a kiedy nie jest to konieczne.
    Różnimy się też tym, że w niczym słowa papieża nie zachwiały we mnie ani miłości i przywiązania do niego, ani wiary, że spotkałam człowieka świętego. Cieszę się, że w ostatnich latach jego życia dane mi było go dotknąć, spojrzeć z bliska w jego oczy. Tego się nie zapomina.
    Nie uważam także, aby ci, którzy głosowali za wejściem do UE, popełnili jakąś zdradę. Myślę, że używasz słów, których po prostu nie rozumiesz.
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|Annbis 2.06.2019, 10:10

No i widzisz, moja droga, tym się różnimy. Ja świadomie głosowałam na NIE do UE. Po prostu wiem, kiedy należy słuchać papieża, a kiedy nie jest to konieczne.
    Różnimy się też tym, że w niczym słowa papieża nie zachwiały we mnie ani miłości i przywiązania do niego, ani wiary, że ...

Jesteś debest.
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|Agnes32 2.06.2019, 10:21

Jesteś debest.

Ty też możesz być. Wystarczy, że zamiast przeczesywać wszystkie media i cały internet w poszukiwaniu haków na papieża i Episkopat, zaczniesz używać własnej głowy i oddzielać prawdę od manipulacji.
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|Agnes32 2.06.2019, 10:23

Ty też możesz być. Wystarczy, że zamiast przeczesywać wszystkie media i cały internet w poszukiwaniu haków na papieża i Episkopat, zaczniesz używać własnej głowy i oddzielać prawdę od manipulacji.

Przy czym, jeśli nie jesteś pewna, czy masz rację, zawsze lepiej albo zmilczeć, albo przynajmniej podkreślić swoją niepewność, zamiast walić na oślep.
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|Adalbert1241 2.06.2019, 22:55

^^^
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|Adalbert1241 2.06.2019, 22:54

Różnimy się też tym, że w niczym słowa papieża nie zachwiały we mnie ani miłości i przywiązania do niego, ani wiary, że ...

^^^
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|Agnes32 2.06.2019, 9:57

Moja ciotka, prawdziwa patriotka, z którą się przyjaźnię, płakała, żeby mnie zatrzymać i żebym nie przyczyniała się do zdrady narodowej. Argumentowałam to tym, że papież Polak nie może źle doradzać Ojczyźnie oraz tym, że najważniejszy człowiek ...

A ty jesteś pewna, że słuchałaś wtedy papieża, czy raczej ogłupiających mediów, które manipulowały jego wypowiedziami? Bo coś mi się majaczy, że on zachęcał raczej do jednoczenia się we wspólnocie ducha, a nie gospodarczej. I jakoś mnie nie udało im się zmanipulować, potrafiłam zagłosować przeciw, a jeśli ty tak chętnie słuchasz każdej bzdury, byle była ładnie zapakowana i odpowiednio podkręcone napięcie, możesz mieć teraz pretensje tylko do siebie, a nie szukać winnych gdzie popadnie.
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|Adalbert1241 2.06.2019, 23:01

A ty jesteś pewna, że słuchałaś wtedy papieża, czy raczej ogłupiających mediów, które manipulowały jego wypowiedziami? Bo coś mi się majaczy, że on zachęcał raczej do jednoczenia się we wspólnocie ducha, a nie gospodarczej. I jakoś mnie nie udało im się zmanipulować, potrafiłam zagłosować przeciw, a jeśli ty tak chętnie ...

^^^^^^
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|Adalbert1241 2.06.2019, 23:02

A ty jesteś pewna, że słuchałaś wtedy papieża, czy raczej ogłupiających mediów, które manipulowały jego wypowiedziami? Bo coś mi się majaczy, że on zachęcał raczej do jednoczenia się we wspólnocie ducha, a nie gospodarczej. I jakoś mnie nie udało im się zmanipulować, potrafiłam zagłosować przeciw, a jeśli ty tak chętnie ...

O tyle dziwne że przecież te wypowiedzi mozna dzisiaj znaleźć
    Odpowiedz
  • Re: Spotkanie ze Świętym|Adalbert1241 2.06.2019, 22:53

Dalej Pani nic kompletnie nie rozumie. Proszę zapoznać się z postacią Arcybiskupa Felińskiego. Może to Pani pomoże.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook