Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety

dodano: 15.09.2020, 20:08
akcje wątku: drzewko

Autor: Cyrenejczyk

"Zaprawdę, powiadam wam: celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego" Mt 21,31

Skoro nierządnice mają pierwszeństwo w osiągnięciu Królestwa to znaczy, że kto chce tam wejść musi dopuszczać się nierządu bo tylko w ten sposób zachowuje się wierność Pismu.

• Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|tia 15.09.2020, 20:37
    Błąd i z nieuwagi, gdybyś uważnie czytał a ponadto wierzył w królestwo niebieskie, do którego ci wszakże nie śpieszno, to byś zrozumiał, że prędzej nierządnica przejdzie przez ucho igielne niż Jędraszewski ze swoją tęczową zarazą.
    najlepszym lekarstwem na zarazę jest nie myśleć o niej, pić tęgo i żyć wesoło, śpiewać i żartować, wszystkie swoje pragnienia zaspokajać i śmiać się z tego, co się wokół dzieje - Boccaccio, "Dekameron"
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|Cyrenejczyk 15.09.2020, 20:48

Błąd i z nieuwagi, gdybyś uważnie czytał a ponadto wierzył w królestwo niebieskie, do którego ci wszakże nie śpieszno, to byś zrozumiał, że prędzej nierządnica przejdzie przez ucho igielne niż Jędraszewski ze swoją tęczową zarazą.

kto ci dał prawo krytykować moje zrozumienie Pisma?
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|tia 15.09.2020, 20:55

kto ci dał prawo krytykować moje zrozumienie Pisma?

Kolejny błąd. Krytykowanie cudzej interpretacji pisma nie podlega penalizacji i jest tak dozwolone jak oddychanie powietrzem - nie potrzeba ustanawiać prawa, aby człowiek oddychał powietrzem, więc twoje pytanie jest absurdalne. A jeżeli jednak ośmielisz się zapytać, kto dał mi prawo oddychania powietrzem, to odpowiem, że na pewno nie mityczne bóstwo starożytnego Izraela.
    najlepszym lekarstwem na zarazę jest nie myśleć o niej, pić tęgo i żyć wesoło, śpiewać i żartować, wszystkie swoje pragnienia zaspokajać i śmiać się z tego, co się wokół dzieje - Boccaccio, "Dekameron"
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|Cyrenejczyk 15.09.2020, 21:07

Kolejny błąd. Krytykowanie cudzej interpretacji pisma nie podlega penalizacji i jest tak dozwolone jak oddychanie powietrzem - nie potrzeba ustanawiać prawa, aby człowiek oddychał powietrzem, więc twoje pytanie jest absurdalne. A jeżeli jednak ośmielisz się zapytać, kto dał mi prawo oddychania powietrzem, to odpowiem, że na pewno nie mityczne bóstwo starożytnego ...

pisz sobie co chcesz
    z Pisma jasno wynika, że uprawianie nierządu zapewnia zbawienie
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|tia 15.09.2020, 21:11

pisz sobie co chcesz
    z Pisma jasno wynika, że uprawianie nierządu zapewnia zbawienie

Dobrze, że moja edukacja nie odbyła się w czasach komuny, bo wiadomo, że komuniści nadmiaru intelektualistów nie chcieli, bo woleli pijaków, którymi łatwiej przecież sterować. Przesyłam ci moje wyrazy współczucia, to nie twoja wina, po prostu urodziłeś się w trudnych czasach.
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|AnnaMS 15.09.2020, 20:42
    Jednak wolę w takim razie zostać celnikiem.
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|tia 15.09.2020, 20:45

Jednak wolę w takim razie zostać celnikiem.

Wiadomo, lepiej mieć kasę i kupić sobie nierządnicę niżby z nierządu z byle kim starać się przetrwać. :-D
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|AnnaMS 15.09.2020, 20:46

Wiadomo, lepiej mieć kasę i kupić sobie nierządnicę niżby z nierządu z byle kim starać się przetrwać. :-D

A po co mi nierządnica? Człowieku, nie jestem lesbijką.
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|tia 15.09.2020, 20:51

A po co mi nierządnica? Człowieku, nie jestem lesbijką.

A kto cię tam wie przy nadmiarze kasy, której wszakże nie posiadasz, jakich szukałabyś przyjemności życiowych.
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|AnnaMS 15.09.2020, 21:14

A kto cię tam wie przy nadmiarze kasy, której wszakże nie posiadasz, jakich szukałabyś przyjemności życiowych.

Forsę rozdałabym ubogim.
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|Cyrenejczyk 15.09.2020, 21:23

Forsę rozdałabym ubogim.

zastanów się
    w moim zborze droga do zbawienia jest najszybsza
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|AnnaMS 15.09.2020, 21:40

zastanów się
    w moim zborze droga do zbawienia jest najszybsza

:)
    Dobrze, pokaźną część przeznaczę na twój zbór.
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|tia 15.09.2020, 21:30

Forsę rozdałabym ubogim.

Swoim twierdzeniem wyłącznie dzielisz skórę na niedźwiedziu. Przynajmniej jestem uczciwy i znam siebie stąd wiem, że wcale nie rozdałbym forsy ubogim, bo znając obecnie ubogich, to pokusiłbym ich na zapicie się lub przećpanie kasy na amen. Jednakże zacne a piękne masz twierdzenia głoszone w Internecie. :-)
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|AnnaMS 15.09.2020, 21:42

Swoim twierdzeniem wyłącznie dzielisz skórę na niedźwiedziu. Przynajmniej jestem uczciwy i znam siebie stąd wiem, że wcale nie rozdałbym forsy ubogim, bo znając obecnie ubogich, to pokusiłbym ich na zapicie się lub przećpanie kasy na amen. Jednakże zacne a piękne masz twierdzenia głoszone w Internecie. :-)

Jeśli myślisz, że w Polsce nie ma ubogich, którzy potrzebują na leki i jedzenie, na podstawowe rachunki, to znaczy, że jesteś ślepcem.
    Odpowiedz
  • Re: Sola scriptura i jej niewątpliwe zalety|tia 15.09.2020, 21:49

Jeśli myślisz, że w Polsce nie ma ubogich, którzy potrzebują na leki i jedzenie, na podstawowe rachunki, to znaczy, że jesteś ślepcem.

500+, trzynasta emerytura - kto jest ubogi? Lenie, którym za czasów młodości pracować się nie chciało lub na używki przetrwonili majątek - wcale mi ich nie żal. Sorry, bieda to może być, ale w odległych zakątkach Afryki, która eksploatowana jest przez ludzi innych kontynentów w wyniku chciwości.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook