Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Smutny temat w Gaudete

dodano: 17.12.2017, 11:03
akcje wątku: drzewko

Autor: AnnaMS

Wywiad z amerykańskim rasistą - Christopherem Barkerem, liderem Wiernych Białych Rycerzy KuKluxKlanu, przeprowadzony przez kolumbijską dziennikarkę Ilię Calderon ("Univision Noticias") na jego posesji w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych. Organizacja została założona pięć lat temu i chce przywrócić Amerykę "białemu, chrześcijańskiemu narodowi ufundowanemu na Słowie Boga".

Ilia Calderon: Gdy na mnie patrzysz, co widzisz?

Christopher Barker: Jestem wkurzony, gdy na ciebie patrzę. Każdego dnia widzę ludzi twojego rodzaju. Jestem tu od dwudziestu lat i nigdy nie mieliśmy pośród nas czarnego, jakkolwiek siebie określasz. Dla mnie jesteś kundlem.

I.C.: Jestem czarna i jestem imigrantką.

Ch. B.: To jest to samo.

I.C.: Zamierzasz mnie stąd wygonić?

Ch. B.: Nie, zamierzamy was wykurzyć ogniem.

I.C.: Jak zamierzacie to zrobić? 11 milionów imigrantów?

Ch. B.: (...)

I.C.: Czy jesteście grupą nienawiści? (pytanie do kobiety - Amandy Barker)

A. Barker: Nie.

I.C.: Jak więc siebie definiujecie?

Ch. B.: Określamy siebie jako chrześcijańską grupę. Nie żywię nienawiści do nikogo. Głosimy to, co mówi Biblia.

I.C.: Biblia mówi, że urodziliśmy się równi.

Ch. B.: Nie. Błąd! Księga Kapłańska, rozdział 19 wers 18 mówi: Będziesz kochał swoich sąsiadów, swój lud. Mój lud jest biały. Twój - czarny. Jestem kim jestem, ty jesteś, kim jesteś.

I.C.: Czy jesteś rasistą?

Ch. B.: Nie. Czarna osoba nie siądzie ze mną do stołu i nie będzie ze mną jadła.

I.C.: A co z imigrantami?

Ch. B.: Nie obchodzą mnie. Święty Piotr mówi: nie wolno wam łamać się z nimi chlebem.

I.C.: Więc siadacie do stołu tylko z białymi?

Ch. B.: Tak.

I.C.: Skąd wiecie, że jesteście w 99 procentach lub w 100 procentach biali?

Ch. B.: Wiem, że jestem w 100 procentach biały.

I.C.: To przecież nie jest kwestia koloru skóry, ale DNA.

Ch. B.: Spójrz w swoje oczy i w moje (Barker ma niebieskie oczy, Calderon - brązowe).

I.C.: Co z tego wynika?

Ch. B.: Jestem ponad tobą, moja pozycja jest dla ciebie nieosiągalna.

Na podstawie: https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,2966,biale-chrzescijanstwo.html

Ode mnie: Wprawdzie dzisiaj jest adwentowa Niedziela Radości, ale przecież nie ma prawdziwej radości bez nawrócenia na prawdziwą naukę Jezusa Chrystusa. Bo ta, którą głoszą rasiści, nie ma z Nim nic wspólnego, a wiele z diabłem.

• Re: Smutny temat w Gaudete|marekwu 17.12.2017, 11:31
    Taki rzeczy tylko w Kościele katolickim, bo tylko tam jest prawdziwy Jezus. Ostatnio o tym mówił o. Augustyn Pelanowski.
    Odpowiedz
  • Re: Smutny temat w Gaudete|Bogumił Rzepa 17.12.2017, 23:34

Taki rzeczy tylko w Kościele katolickim, bo tylko tam jest prawdziwy Jezus. Ostatnio o tym mówił o. Augustyn Pelanowski.

W Polsce bez problemu znajdziesz rasistów deklarujących się jako katolicy.
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz
  • Re: Smutny temat w Gaudete|Witt 18.12.2017, 9:06
    To jest autentycznie smutne.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook