Otwarte forum dyskusyjne Frondy

,,SĘP'' - film polski - EUGENIUSZ KORIN (2012', premiera: 2013')

dodano: 29.03.2015, 22:15
akcje wątku: drzewko

Autor: Paul

FF - nigdzie od wielu lat nie spotkałem w sieci tak dużo chamstwa, nieuprzejmości, poplecznictwa, nieuczciwości. Manipulacji, gierek, łamania netykiety, przezywania, co tutaj - przynajmniej nie w miejscach poważniejszych - dlatego od tej pory podkreślam wyraźnie i wykładam łopatologicznie: ludzi eleganckich i kulturalnych będę tutaj traktował kulturalnie. Normalnych normalnie, neutralnych neutralnie. Chrześcijan na ogół po chrześcijańsku, a większość na pewno z wzajemnością. Na chamstwo niektórych klaunów będę od tej pory odpowiadał chamstwem. Prostaków traktował jak prostaków, kmiotów jak kmiotów, bo na to zasługują. _--- Lubię dyskutować, ale na temat, bez osobistych wycieczek -- Maciej Markisz

,,SĘP'' - poraził - poraził pozytywnie.

Eugeniusz Korin - twórca zgrabnego pomysłu - scenariusza; oraz reżyser filmu -- nie sprawił, że padłem na podłogę, ale poczułem dreszczyk, którego nie czułem od czasów ,,ZABIJ MNIE, GLINO'', sprawnych sensacji pana Pasikowskiego oraz ,,PITBULLA'' pana Vegi. 

Film plasuję na półce lepsiejszych średniaków w stronę plusa. Pochwała za iście teatralne w filmie stworzenie nastroju, dość zgrabne i atrakcyjne przedstawienie potwornych scen oraz momentów dynamicznej akcji.

Zero nudy, jednak... jak na film... to miałem jakieś odczucie niejednorodnej struktury, zdezorientowania widza, lekkiego chaosu.

Nie mniej film zrobił na mnie wrażenie i całkiem mocno; wbrew większości opinii w necie; pochwalam.

Ciekawa, acz nieco przerysowana muza, która zbyt mocno potęguje i przejaskrawia temat i klimat - nieco niepotrzebnie, bo ów  jest sam w sobie bardzo ciężki i w kolorze czerwonym.

Zaskakujące zakończenie, które łamie wyznaczany ogólnie rytm.

Bardzo fajna rola pana Małaszyńskiego i klawy pokaz herosa Olbrychskiego.

Poważniejsze zarzuty? Można stwierdzić, że to klonistyczna próba realizacji zmodyfikowanej pochwały zemsty - już znanej w kinie - ,,KRUK'', ,,DEXTER'', ,,BRUDNY HARRY'', ,,MAGNUM FORCE'' i inne...

Jednakże wielka pochwała za bardzo solidny klimat i wprowadzenie ciekawej nuty do naszego polskiego kina!

Pan Eugeniusz Korin mnie osobiście uwiódł i wybaczam kiepskie nagłośnienie i wiele zbyt ciemnych scen.

Zadowolony z jego debiutu filmowego - czekam z wypiekami na dopracowany number 2 w temacie albo zupełnie inny film!

(moja ocena punktowa w skali 0~10 to: 6/6.5 punkta) 

___

,,Sęp'' − polski film z 2012. Scenariusz do filmu został napisany w ciągu trzech lat przez teatralnego reżysera Eugeniusza Korina, jest to jego debiut filmowy. (Wikipedia)

Data pierwszego pokazu: 11 stycznia 2013

Reżyseria: Eugeniusz Korin

Długość: 133 minuty

Scenariusz: Eugeniusz Korin

Gatunki: Powieść kryminalna, Dreszczowiec

Obsada

Michał Żebrowski (Aleksander Wolin Sęp)

Paweł Małaszyński (Robaczewski)

Daniel Olbrychski (Bożek)

Andrzej Grabowski (Raczek)

http://www.filmweb.pl/film/S%C4%99p-2012-562954

• Re: ,,SĘP'' - film polski - EUGENIUSZ KORIN (2012', premiera: 2013')|HansMesser 30.03.2015, 9:23
    Poza świetną muzyką nic specjalnego
    Odpowiedz
  • Re: ,,SĘP'' - film polski - EUGENIUSZ KORIN (2012', premiera: 2013')|Paul 30.03.2015, 11:30

Poza świetną muzyką nic specjalnego

A mi się spodobał. :)
    FF - nigdzie od wielu lat nie spotkałem w sieci tak dużo chamstwa, nieuprzejmości, poplecznictwa, nieuczciwości. Manipulacji, gierek, łamania netykiety, przezywania, co tutaj - przynajmniej nie w miejscach poważniejszych - dlatego od tej pory podkreślam wyraźnie i wykładam łopatologicznie: ludzi eleganckich i kulturalnych będę tutaj traktował kulturalnie. Normalnych normalnie, neutralnych neutralnie. Chrześcijan na ogół po chrześcijańsku, a większość na pewno z wzajemnością. Na chamstwo niektórych klaunów będę od tej pory odpowiadał chamstwem. Prostaków traktował jak prostaków, kmiotów jak kmiotów, bo na to zasługują. _--- Lubię dyskutować, ale na temat, bez osobistych wycieczek -- Maciej Markisz
    Odpowiedz
  • Re: ,,SĘP'' - film polski - EUGENIUSZ KORIN (2012', premiera: 2013')|wix 30.03.2015, 9:25
    Obejrzałem 2 dni temu w TV, faktycznie film trzymający w napięciu, mimo pożnej pory emisji (skonczył się ok 3 w nocy) dotrwałem do konca :)
    Muzyka to był zespół Archive (w kazdym razie te fragmenty na ktore zwrociłem uwage).
    Coś był nie tak z dzwiekiem w tym filmie, mnostwo dialogow nie zrozumialem w 100%, albo aktorzy buczeli sobi ecos pod nose (np. Grabowski) albo ja coraz bardziej głuchy :(
    Odpowiedz
  • Re: ,,SĘP'' - film polski - EUGENIUSZ KORIN (2012', premiera: 2013')|wix 30.03.2015, 9:26

Obejrzałem 2 dni temu w TV, faktycznie film trzymający w napięciu, mimo pożnej pory emisji (skonczył się ok 3 w nocy) dotrwałem do konca :)
    Muzyka to był zespół Archive (w kazdym razie te fragmenty na ktore zwrociłem uwage).
    Coś był nie tak z dzwiekiem w tym filmie, mnostwo dialogow nie ...

No i oczywiscie skojarzenia z Brudnym Harrym oczywiste :)
    Odpowiedz
  • Re: ,,SĘP'' - film polski - EUGENIUSZ KORIN (2012', premiera: 2013')|Paul 30.03.2015, 11:31

Coś był nie tak z dzwiekiem w tym filmie, mnostwo dialogow nie ...

'Muzyka to był zespół Archive' - Dzięki, poszukam dokładnie w sieci tego zespołu.

Z dźwiękiem było zdecydowanie coś nie tak...

Pozdrówka!
    Odpowiedz
  • Re: ,,SĘP'' - film polski - EUGENIUSZ KORIN (2012', premiera: 2013')|wix 30.03.2015, 12:14

'Muzyka to był zespół Archive' - Dzięki, poszukam dokładnie w sieci tego zespołu.

Z dźwiękiem było zdecydowanie coś nie tak...

Pozdrówka!

BTW, akurat dzisiaj w Trójce o 19 w studio Agnieszko Osieckiej bedzie koncertował Archive :) wiec masz okazje zapoznać sie z zespołem :)
    Odpowiedz
  • Re: ,,SĘP'' - film polski - EUGENIUSZ KORIN (2012', premiera: 2013')|Paul 30.03.2015, 20:41

BTW, akurat dzisiaj w Trójce o 19 w studio Agnieszko Osieckiej bedzie koncertował Archive :) wiec masz okazje zapoznać sie z zespołem :)

:)
    Odpowiedz
  • Re: ,,SĘP'' - film polski - EUGENIUSZ KORIN (2012', premiera: 2013')|. 30.03.2015, 10:11
    Widziałam ten film. Bardzo fajny pomysł, ale coś mnie drażniło, dlatego podobnie jak Ty uważam go za średnika z potencjałem (niewykorzystanym). Gra Małaszyńskiego świetna, zresztą do nikogo nie można się przyczepić, Anna Przybylska też dobrze grała.
    Odpowiedz
  • Re: ,,SĘP'' - film polski - EUGENIUSZ KORIN (2012', premiera: 2013')|Paul 30.03.2015, 11:34

Widziałam ten film. Bardzo fajny pomysł, ale coś mnie drażniło, dlatego podobnie jak Ty uważam go za średnika z potencjałem (niewykorzystanym). Gra Małaszyńskiego świetna, zresztą do nikogo nie można się przyczepić, Anna Przybylska też dobrze grała.

'zresztą do nikogo nie można się przyczepić, Anna Przybylska też dobrze grała' - Tak, to prawda, też tak uważam. Pani Anna dała wielce rasowy pokaz. Inni też. Baka, jak zwykle, rutynowo aktorsko magnetyczny. Aktorzy pięknie zagrali, tylko dziwnie słabo ich było słychać, co było wielce zaskakujące i obniżające wartość filmu!
    Odpowiedz
  • Re: ,,SĘP'' - film polski - EUGENIUSZ KORIN (2012', premiera: 2013')|Paul 30.03.2015, 11:35
    Dziękuję Wszystkim za komentarze tematyczne i pozdrawiam. :)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook