Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Sejm. Dziś Nadzwyczajna Kasta dostała wreszcie po ryju! O 28 lat za późno! Ale lepiej późno niż wcale!

dodano: 12.07.2017, 20:27
akcje wątku: drzewko

Autor: WojciechA

Wiem, to dopiero pierwszy ruch, ale zaczęło się!

• Re: Sejm. Dziś Nadzwyczajna Kasta dostała wreszcie po ryju! O 28 lat za późno! Ale lepiej późno niż wcale!|Stajger_Hsiwej 12.07.2017, 21:00

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
    Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
    Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
    Nie byłem przecież socjaldemokratą.
    Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
    Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było

Ja preferuje wersję angielską:
    First they came for the Jews and I did not speak out because I was not a Jew.
    Then they came for the Communists and I did not speak out
    because I was not a Communist.
    Then they came for the trade unionists and I did not speak out
    because I was not a trade unionist.
    Then they came for me and there was no one left to speak out for me.
    Odbicie lustrzane. Soft power.
    Odpowiedz
  • Re: Sejm. Dziś Nadzwyczajna Kasta dostała wreszcie po ryju! O 28 lat za późno! Ale lepiej późno niż wcale!|observer1920 12.07.2017, 21:40

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
    Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie ...

To było aktualne za czasów "demokracji" (obecnie podobno zagrożonej). Wtedy "przychodzili".
    Czy to nad ranem (antykomor i inni) czy obezwładniali w miejscu pracy (w związku z podejrzeniem o wydrukowanie dwóch plakatów, w których nadwrażliwcy dopatrzyli się akcentów antysyjonistycznych) etc
    Wtrącali do więzień (rekordzista 44 miesiące bez wyroku). Szczuli policję (skopany przez policjanta skazany w pierwszej instancji za ... atak na funkcjonariusza- kilka razy twarzą w but) i inne służby (podpalenie słynnej budki). Elementem ostatecznym tak rozumianej demokracji byli przedstawiciele nadzwyczajnej kasty ludzi.
    Teraz wizyt nad ranem mogą spodziewać się przkręciarze ...
    Odpowiedz
  • Re: Sejm. Dziś Nadzwyczajna Kasta dostała wreszcie po ryju! O 28 lat za późno! Ale lepiej późno niż wcale!|WojciechA 12.07.2017, 21:41

To co zamieściłeś, to jest lewacka wersja niemieckiego oryginału.

Poszukaj oryginału. Poczytaj. Polecam!

Poza tym, co ma piernik do wiatraka?!
    Odpowiedz
  • Re: Sejm. Dziś Nadzwyczajna Kasta dostała wreszcie po ryju! O 28 lat za późno! Ale lepiej późno niż wcale!|WojciechA 13.07.2017, 9:42

Tu o wierszu; po angielsku; może zrozumiesz, w co wątpię.
    Odpowiedz
  • Re: Sejm. Dziś Nadzwyczajna Kasta dostała wreszcie po ryju! O 28 lat za późno! Ale lepiej późno niż wcale!|Polipid3 13.07.2017, 1:35
    za spalenie kukły żyda więzienie!
    kasta skurwysynów
    Odpowiedz
  • Re: Sejm. Dziś Nadzwyczajna Kasta dostała wreszcie po ryju! O 28 lat za późno! Ale lepiej późno niż wcale!|Polipid3 13.07.2017, 1:35

kasta skurwysynów

i antypolaków
    Odpowiedz
  • Re: Sejm. Dziś Nadzwyczajna Kasta dostała wreszcie po ryju! O 28 lat za późno! Ale lepiej późno niż wcale!|WojciechA 13.07.2017, 9:40

kasta skurwysynów

A mógł spalić kukłę Polaka-katolika (np. kardynała Jędraszewskiego), to spytaliby w sądzie, gdzie dostał tak dobre pudełko zapałek.
    Odpowiedz
  • Re: Sejm. Dziś Nadzwyczajna Kasta dostała wreszcie po ryju! O 28 lat za późno! Ale lepiej późno niż wcale!|WojciechA 13.07.2017, 9:47
    Tu - http://www.serendipity.li/cda/niemoll.html - o wierszu Niemollera. Mój komentarz do lewackiej wersji zamieszczonej przez jakiegoś lewaka wyżej:
    .

Odpowiedz
  • Re: Sejm. Dziś Nadzwyczajna Kasta dostała wreszcie po ryju! O 28 lat za późno! Ale lepiej późno niż wcale!|EA™ 13.07.2017, 12:54
    Take me through Hell / For I deserve it / Take me through Hell / It's for my good / Pain is sweet / However hot you serve it / And Hell is no hotter / Than my jealous blood
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook