Otwarte forum dyskusyjne Frondy

@sedevacante, cd. rozmowy o homoseksualizmie.

dodano: 2.10.2018, 19:41
akcje wątku: drzewko

Autor: Niechodliwy

Nie wiem czy będzie chciał Pan kontynuować ten wątek, ale przenoszę rozmowę tutaj, dla wygody. Oryginał: http://www.fronda.pl/forum/wiceprezydent-gdanska-atakuje-rodzicow,90356.html?page=5&#comments

1. Prawo nie jest pozornie takie samo, bo każdy X w sytuacji Y będzie potraktowany tak samo (a przynajmniej tak powinno być według prawa). 
2. Uzasadnienie było tylko panu nie odpowiadało, nie podał pan także żadnej konkretnej racji aby je odrzucić.
3. Nie podał pan także powodu, dla którego homoseksualizm powinien być postrzegany na równi z heteroseksualizmem.[...]

Jeszcze jeden przykład, tym razem historyczny - zakaz używania języka polskiego w szkołach i urzędach na terenie Królestwa Polskiego po powstaniu styczniowym. Spełnia wszystkie pańskie wymagania: ma uniwersalne zastosowanie, nie rozróżnia między polakami, a innymi nacjami - każdy ma ten sam zakaz używania języka polskiego. Uzasadnienie pewnie też jakieś było, albo że jest to kara za powstanie, albo że język polski stanowi zagrożenie dla caratu, albo inne. Polacy też, by uniknąć represji mogli po prostu porzucić swój język. A jednak jest to dyskryminacja. Nie użytkowników języka polskiego tylko Polaków jako nacji, narażonej na dyksryminację, bo stanowiącej mniejszość w imperium.

W przypadku homoseksualizmu jedno uzasadnienie podałem, ale to nawet nie jest potrzebne, uzasadnienie jest proste - seks między dwojgiem dorosłych ludzi, za ich obopólną zgodą nikomu nie wyrządza krzywdy, a nawet jeżeli to jest to decyzja którą sami mogą podjąć i szkody w sytuacji gdyby nie mogli tego robić byłyby dużo większe.

Znowu jednak odwracamy kota ogonem, bo to nie homoseksualizm ma bronić swojej legalności. Tak jak ja nie muszę wynajdować powodów, dla których język polski powinien pozostać legalnym. Jeżeli zabraniamy czegoś to dlatego, że uważamy to za szkodliwe.

[...]Natomiast bardzo prosto można podać rację, dla której heteroseksualizm dla społeczeństwa jest lepszy. Homoseksualizm jest bezpłodny, a heteroseksualizm nie jest. Taki jest sens posiadania płci - rozmnażanie. 

To był akurat argument prof. Pawłowicz, przeciw związkom partnerskim - że są one "jałowe". Pomijając to, że to nieprawda, bo wiele gejów i lesbijek chce mieć dzieci, czy to przez adopcję czy sztuczne zapłodnienie, a nie cierpimy na niedobór potomstwa biorąc pod uwagę, że bidule zawsze mamy pełne. Homoseksualizm raczej ratuje nas pod tym względem z opresji. Główną wadą tej argumentacji, jest to, że ich twórcy myślą, że dyskryminacja odwróci sytuację - nagle dyskryminowani geje i lesbijki założą heteroseksualne rodziny i zaczną się rozmnażać. Prawdziwym efektem takiej legislacji będzie emigracja tych ludzi do krajów im przyjaznych, ze szkodą dla nas, bo zabierają swoje wykształcenie, umiejętności, podatki itd. - gej to nie tylko orientacja.

No i najważniejsze - sensem istnienia związków, jakichkolwiek nie jest tylko rozmnażanie, ale tego rozwijać nie będę, bo chyba nie muszę, nie? Społeczeństwo ludzkie to nie kolonia mrówek, gdzie utylitaryzm decyduje o tym jak wyglądają przywileje i role społeczne.

Natomiast jeśli uważa pan, że jest jakaś moralność obiektywna, w której homoseksualizm jest moralnie dobry to proszę mi podać fundament takiej moralności. 

Nie za bardzo wierzę w istnienie obiektywnej moralności, to co wydaje się "obiektywne" jest mało trwałe, to wypadkowa moralności indywidualnych na daną chwilę w społęczeństwie, ale proszę bardzo, mógłbym dość rozwlekle napisać esej o tym, że moralność wielu ludów pierwotnych wcale nie zakładała nienawiści do homoseksualistów, wiele cywilizacji też, mógłbym zacząć od Uczty Platona, a skończyć na Prawach Człowieka, ale wystarczy powiedzieć, że banowanie LGBT jest oparte na nieracjonalnym strachu i uprzedzeniach, prawie zawsze o podłożu religijnym, a w rzeczywistości nie przynosi szkód, a co nie przynosi szkód nie powinno być zakazane.

 • Re: @sedevacante, cd. rozmowy o homoseksualizmie.|Maciej_Markisz 2.10.2018, 19:55
  ,,W przypadku homoseksualizmu jedno uzasadnienie podałem, ale to nawet nie jest potrzebne, uzasadnienie jest proste - seks między dwojgiem dorosłych ludzi, za ich obopólną zgodą nikomu nie wyrządza krzywdy...'' -

  - Oczywiście, zgoda, homoseksualizm nie jest / nie powinien być postrzegany - jako występek przeciwko prawu.

  Jest tylko grzechem.
  ... leniłbym się, gdybym nie lubił pracować...
  Odpowiedz
 • Re: @sedevacante, cd. rozmowy o homoseksualizmie.|Leteryk 2.10.2018, 20:05
  W przypadku homoseksualizmu jedno uzasadnienie podałem, ale to nawet nie jest potrzebne, uzasadnienie jest proste - seks między dwojgiem dorosłych ludzi, za ich obopólną zgodą nikomu nie wyrządza krzywdy...

  No, i nawet nieważne czy jest to seks analny, oralny, a może wzajemna masturbacja. Co mówią na to kodeksy religijne dla dwojga dorosłych ludzi jest nieistotne. Podobno Biblia mówi o „współżyciu mężczyzny z mężczyzną jak z kobietą”, ale czy coś wspomina o wspólnej masturbacji dwóch mężczyzn?
  Let it be.
  Odpowiedz
 • Re: @sedevacante, cd. rozmowy o homoseksualizmie.|Maciej_Markisz 2.10.2018, 20:11
  Warto wspomnieć, że teoretycznie społeczne nauki Kościoła nauczają wiernych, by homoseksualistów traktować z większą delikatnością, a jak to wygląda u nas w praktyce?
  ... leniłbym się, gdybym nie lubił pracować...
  Odpowiedz
 • Re: @sedevacante, cd. rozmowy o homoseksualizmie.|Niechodliwy 2.10.2018, 21:22

  Warto wspomnieć, że teoretycznie społeczne nauki Kościoła nauczają wiernych, by homoseksualistów traktować z większą delikatnością, a jak to wygląda u nas w praktyce?


  Ja nawet nie liczę na to, że Kościół stanie się nagle tolerancyjny wobec osób LGBT, serio, nie wymagam tego nawet od niego. Nie ma co oczekiwać po wilku, że będzie pokojowo koegzystował z owcą. Stąd jedynie mówię, że argumenty typu "homoseksualizm jest zły, bo tak napisano w Biblii" są, hmm, mało wartościowe jeżeli chodzi o nauki społeczne. Krk na swoim poletku może głosić co chce i to egzekwować, ale nie powinno to mieć zastosowania do całego społeczeństwa.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook