Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Rozważania różańcowe o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i Niepokalanym Sercu Maryi

dodano: 28.06.2019, 8:41
akcje wątku: drzewko

Autor: spring

http://www.fronda.pl/a/pomodl-sie-dzis-do-matki-bozej-rozwiazujacej-wezly,40912.html

Promuję je tutaj od pewnego czasu, gdyż uważam, że to najlepszy tekst, jaki zdarzyło mi się w życiu napisać. A pisałam je kilkanaście lat temu w akcie bezsilnego protestu przeciw twierdzeniom pewnego Ojca Karmelity, że Pana Boga nie wolno pytać "Dlaczego?". Stąd i forma tych rozważań, gdzie każde rozpoczyna się od pytania "Dlaczego?".

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Kapłanowi chodziło o coś trochę innego. Miał na myśli, że Boga nie wolno pytać, dlaczego mi się przytrafiło coś złego lub "Dlaczego właśnie ja?". Tym niemniej uważam, że nie miał racji, ograniczając tematykę szczerego wołania do Boga i szczerej modlitwy, która mogałaby zaowocować pogodzeniem się z Wolą Bożą wołającego.

Wzburzenie moje było tak silne, że trwało niezmiennie przez około pół roku pisania tych rozważań, ą ulżyło mi dopiero przy postawieniu kropki na koniec ostatniego z nich. Moje zranione uczucia dopiero wówczas zostały w pełni ustatysfakcjonowane.

A omawiane rozważania opublikowałam tu:

http://www.fronda.pl/blogi/taki-jest-ten-swiat/rozwazania-rozancowe-o-najswietszym-sercu-pana-jezusa-i-niepokalanym-sercu-maryi,47662.html

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook