Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Rożnica nagród w niebie i kar w piekle

dodano: 13.09.2020, 17:09
akcje wątku: drzewko

Autor: Bahram

Wiadomo że jeżeli człowiek dostanie się do nieba to jego nagroda nie będzie równa innym, podobnie jest z karami piekielnymi: nie każdy będzie cierpiał tak samo ciężko. Zastanawiam się tylko na czym może polegać ta różnica nagród i kar ? 

• Re: Rożnica nagród w niebie i kar w piekle|waldens 13.09.2020, 17:17
    Co do nagród w niebiesiech, to mnie uczono, że to będzie jak z naczyniem wypełnionym po brzegi wodą: nieważne jaką ma objętość, ważne, że jest pełne.
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: Rożnica nagród w niebie i kar w piekle|Potfur 13.09.2020, 17:29
    No nie wiem, czasem jak polewają, a zestaw naczyń jest przypadkowy, to wybucha kłótnia, że ktoś ma większe naczynie i żeby lać mu do połowy, bo tak będzie sprawiedliwie.

Sądzi Kolega, że święci są już ponad to i bezgranicznie radują się w każdej sytuacji - niezależnie od tego ile im się naleje?
    Odpowiedz
  • Re: Rożnica nagród w niebie i kar w piekle|Potfur 13.09.2020, 17:29

No nie wiem, czasem jak polewają, a zestaw naczyń jest przypadkowy, to wybucha kłótnia, że ktoś ma większe naczynie i żeby lać mu do połowy, bo tak będzie sprawiedliwie.

Sądzi Kolega, że święci są już ponad to i bezgranicznie radują się w każdej sytuacji - niezależnie od tego ile im się ...

To do Kolegi waldensa oczywiście.
    Odpowiedz
  • Re: Rożnica nagród w niebie i kar w piekle|waldens 13.09.2020, 17:45

To do Kolegi waldensa oczywiście.

Ja tam Bogu wierzę, że będzie Wszystkim we wszystkich. Więcej detali mi nie trzeba.
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: Rożnica nagród w niebie i kar w piekle|Resztka czy Trabel 13.09.2020, 18:58
    Ci bardziej zasłużeni będą w niebie słuchać Deep Purple i Pink Floyd, ci mniej — Zenka Maryniuka i Bajer Ful.
    We're goin' back to da mantra city where da buzz is cheap and da gals are pretty.
    Odpowiedz
  • Re: Rożnica nagród w niebie i kar w piekle|Ola 13.09.2020, 19:01
    Bo dlaczego być na pierwszym szczebelku Nieba jeśli można wejść znacznie wyżej. Myślę, że Ci, którzy trafiają po śmierci do czyśćca to później ledwo załapują się w Niebie na tym pierwszym szczebelku. A Ci za życia święci od razu są wysoko, a najwyżej męczennicy.
    Odpowiedz
  • Re: Rożnica nagród w niebie i kar w piekle|Rycerz_Ni 13.09.2020, 19:24
    To nawet tam jest gradacja? Myślałem, że niebo to niebo a piekło to piekło. Jak to się dzieli? Bardziej chodzi mi o niebo bo o piekle to coś słyszałem.
    Odpowiedz
  • Re: Rożnica nagród w niebie i kar w piekle|ProjectPi v3 13.09.2020, 19:38

To nawet tam jest gradacja? Myślałem, że niebo to niebo a piekło to piekło. Jak to się dzieli? Bardziej chodzi mi o niebo bo o piekle to coś słyszałem.

Kraina wiecznej szczęśliwości większej i mniejszej.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook