Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim

dodano: 12.06.2019, 8:38
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

I nie o wzrost tu chodzi, bynajmniej...

(Mt 5,17-19) 
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim”.

Jezu, ufam Tobie.

+++

• Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|Miecz Damoklesa 12.06.2019, 11:44
    Piekła nie ma. Jupi!!!
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)--------------"Wierzcie sobie w te bzdury, ale nie wymuszajcie tego na innych". (ks. Daniel Wachowiak)
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|AnnaMS 12.06.2019, 11:48

Piekła nie ma. Jupi!!!

Jest, niestety.
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|EA™ 12.06.2019, 13:09

Jest, niestety.

Take me through Hell / For I deserve it / Take me through Hell / It's for my good / Pain is sweet / However hot you serve it / And Hell is no hotter / Than my jealous blood
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|Teofila (w podróży) 12.06.2019, 13:13

"Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą12, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. 43 Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony13. 45 I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie, chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. 47 Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, 48 gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie14".
    (Mk 9, 42-48)

"Gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie".

Nie dziwota, że co poniektórzy woleliliby, żeby piekła nie było.
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|Annbis 12.06.2019, 13:34

Piekła nie ma. Jupi!!!

Autorka wątku nie dodała następnego zdania:

"Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego".
    - To gdzie "pójdą"? Czy może zostaną na ziemi i żyć będą wiecznie?
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|Teofila (w podróży) 12.06.2019, 13:55

Autorka wątku nie dodała następnego zdania:

"Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego".
    - To gdzie "pójdą"? Czy może zostaną na ziemi i żyć będą wiecznie?

+++

A gdzie pójdą?
    To oczywiste dla katolika:

tam, "gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie".
    (Mk 9, 48).

Aż przykro mi, że takie oczywistości trzeba pani przypominać :(
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|Annbis 12.06.2019, 13:58

+++

A gdzie pójdą?
    To oczywiste dla katolika:

tam, "gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie".
    (Mk 9, 48).

Aż przykro mi, że takie oczywistości trzeba pani przypominać :(

Myślisz, że jesteś taka dowcipna?
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|Teofila (w podróży) 12.06.2019, 13:58

Myślisz, że jesteś taka dowcipna?

Nie.
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|AnnaMS 12.06.2019, 11:48
    +++
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|ኦሳይረስ 12.06.2019, 13:20
    Jak się ma owa cytata do święcenia dnia Szabatu wg 4. przykazania?
    እናም ይህን ሁሉ ስለምወድህ.
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|Bijou 12.06.2019, 13:50
    „Bo co może, co może mały człowiek
    Tak jak ja albo ty
    Może pani, a może pan podpowie
    My zgodzimy się z tym”
    Mais les yeux sont aveugles. Il faut chercher avec le coeur.
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|Teofila (w podróży) 12.06.2019, 13:57

„Bo co może, co może mały człowiek
    Tak jak ja albo ty
    Może pani, a może pan podpowie
    My zgodzimy się z tym”

Ja "wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" (Flp 4, 13).

A pan?
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|Annbis 12.06.2019, 13:59

Ja "wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" (Flp 4, 13).

A pan?

W tym wypadku przemawia przez Ciebie szatańska wręcz - chełpliwość.
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|Teofila (w podróży) 12.06.2019, 14:01

W tym wypadku przemawia przez Ciebie szatańska wręcz - chełpliwość.

O, a dlaczego?

Nie piszę przecież, że wszystko mogę sama z siebie i dzięki sobie?

"Szatańską chełpliwością" jest - według pani - ufać Panu Jezusowi?...

Jezu, ufam Tobie.
    +++
    Odpowiedz
  • Re: Równość według Pana Boga: człowiek wielki i mały w królestwie niebieskim|Teofila (w podróży) 12.06.2019, 14:02

O, a dlaczego?

Nie piszę przecież, że wszystko mogę sama z siebie i dzięki sobie?

"Szatańską chełpliwością" jest - według pani - ufać Panu Jezusowi?...

Jezu, ufam Tobie.
    +++

A może "szatańską chełpliwością" jest cytować słowa św. Pawła i odnosić je do siebie?...

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook