Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Referendum Komorowskiego :D

dodano: 11.05.2015, 9:11
akcje wątku: drzewko

Autor: Exsultet

Chodźcie, powróćmy do Pana! On nas zranił i On też uleczy, On to nas pobił, On ranę zawiąże. Po dwu dniach przywróci nam życie, a dnia trzeciego nas dźwignie i żyć będziemy w Jego obecności.

Czy jesteś za wprowadzeniem JOW-ów?

Czy jesteś za tym, aby partie przestały być finansowane z pieniędzy publicznych?

I coś tam o zmianie systemu podatkowego :D

Śmiech na sali. Tak sztuczne posunięcie, mu się odbije czkawką.

• Re: Referendum Komorowskiego :D|Kresowiak1990 11.05.2015, 10:03
    Też tak myślę. Obaj kandydaci naiwnie myślą, że większość wyborców Kukiza opowiada się za JOW-ami. Myślą, że skoro nie mogą wyprosić u Kukiza przekazania poparcia, to przekupią sam elektorat.

W tym wypadku zgadzam się z diagnozą Mikkego, że ów elektorat to tak naprawdę amorficzna masa. Mimo że sam głosowałem na Kukiza, jestem JOW-om przeciwny (popieram natomiast pewien wariant ordynacji mieszanej). Głos oddałem w ramach protestu, przeciwko Komorowskiemu. Żaden kandydat mi się nie podobał, wszystkich uważam za złych. Po prostu spośród dostępnych wybrałem tego, który nie podobał mi się najmniej. Podobnie zrobiła reszta rodziny oraz paru znajomych, co do których wiem, że głosowali na Kukiza.

Z tego też względu mam poważne wątpliwości, czy Kukizowi uda się przełożyć swój wynik w wyborach prezydenckich na wybory parlamentarne. W ich wypadku już zdecydowanie głosuje się na program, dlatego prawie na pewno nie zagłosuję na formację Kukiza, która ewentualnie powstanie (szczególnie, że Kukiz miałby szansę wejść do koalicji i ów program realizować). Jest on poniekąd w sytuacji patowej. Rozsądnym rozwiązaniem byłoby zastąpienie idei prostych JOW-ów systemem mieszanym, w którym wyniki z JOW-ów uzupełniane są do poziomu proporcjonalności. W tej sytuacji jednak wielu ludzi mogłoby uznać Kukiza za niewiarygodnego...
    Odpowiedz
  • Re: Referendum Komorowskiego :D|Exsultet 11.05.2015, 10:07

Też tak myślę. Obaj kandydaci naiwnie myślą, że większość wyborców Kukiza opowiada się za JOW-ami. Myślą, że skoro nie mogą wyprosić u Kukiza przekazania poparcia, to przekupią sam elektorat.

W tym wypadku zgadzam się z diagnozą Mikkego, że ów elektorat to tak naprawdę amorficzna masa. Mimo że sam głosowałem na ...

zgadzam sie całkowicie, to nie jest elektorat JOWów
    Chodźcie, powróćmy do Pana! On nas zranił i On też uleczy, On to nas pobił, On ranę zawiąże. Po dwu dniach przywróci nam życie, a dnia trzeciego nas dźwignie i żyć będziemy w Jego obecności.
    Odpowiedz
  • Re: Referendum Komorowskiego :D|Bozon Higgsa 11.05.2015, 10:19
    No, to się Pan Komorowski wcześnie zabrał za słuchanie głosów wyborców.
    "Zamierzam zarządzić, składam projekt, jest w trakcie przygotowywania". Jest to typowe bleblanie obliczone na przeciągnięcie elektoratu. A gdzież Pan Prezydent był wcześniej z tymi projektami i pytania się narodu w referendum?
    "JOWy były zawsze przez mnie wspierane" - gdzie efekty tego wspierania w ciągu tych 5 lat?
    Jako wyborca - przeciwnik ponownego zwycięstwa Pana Komorowskiego, domagam się jak najczęstszych Jego publicznych wystąpień w ciągu nadchodzących 2 tygodni. ;)
    "Niestraszny żar piekła, niestraszna noc wściekła, niestraszno gdy piorun uderzy. Lecz straszny ten człowiek co stanie i powie: JA JEDEN WIEM, CO NALEŻY" [Aleksandr Galicz]. "Jak się nie ma ludziom co dać, to im się daje hasła" [Pewien ś+p nauczyciel fizyki] "Wiedza to niebezpieczny druh, gdy reguł nie da nikt. A ludzkie przeznaczenie, patrz - w idiotów dłoniach tkwi." [King Crimson/Peter Sinfield, tł. Wojciech Mann]
    Odpowiedz
  • Re: Referendum Komorowskiego :D|Exsultet 11.05.2015, 10:23

No, to się Pan Komorowski wcześnie zabrał za słuchanie głosów wyborców.
    "Zamierzam zarządzić, składam projekt, jest w trakcie przygotowywania". Jest to typowe bleblanie obliczone na przeciągnięcie elektoratu. A gdzież Pan Prezydent był wcześniej z tymi projektami i pytania się narodu w referendum?
    "JOWy były zawsze przez mnie wspierane" - gdzie efekty ...

To samo czuję i ja.
    Odpowiedz
  • Re: Referendum Komorowskiego :D|Bozon Higgsa 11.05.2015, 10:32
    A tak przy okazji, domagam się również jak najwięcej, w tym gorącym okresie, wystąpień Pana Niesiołowskiego ;)
    http://img.wiocha.pl/images/9/3/933dfc5b9b4612d057d213096a509c98.jpg
    Link pozwoliłem sobie skopiować z postu janko74.
    "Niestraszny żar piekła, niestraszna noc wściekła, niestraszno gdy piorun uderzy. Lecz straszny ten człowiek co stanie i powie: JA JEDEN WIEM, CO NALEŻY" [Aleksandr Galicz]. "Jak się nie ma ludziom co dać, to im się daje hasła" [Pewien ś+p nauczyciel fizyki] "Wiedza to niebezpieczny druh, gdy reguł nie da nikt. A ludzkie przeznaczenie, patrz - w idiotów dłoniach tkwi." [King Crimson/Peter Sinfield, tł. Wojciech Mann]
    Odpowiedz
  • Re: Referendum Komorowskiego :D|Bogumił Rzepa 11.05.2015, 22:28

A tak przy okazji, domagam się również jak najwięcej, w tym gorącym okresie, wystąpień Pana Niesiołowskiego ;)
    http://img.wiocha.pl/images/9/3/933dfc5b9b4612d057d213096a509c98.jpg
    Link pozwoliłem sobie skopiować z postu janko74.

:D
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz
  • Re: Referendum Komorowskiego :D|Gaius Marius 11.05.2015, 13:47
    Już sobie wyobrażam, jak Komor po ogłoszeniu wyników wyborów biegnie do biurka, gorączkowo szuka kalkulatora, po czym sprawdza, czy jakby dodać do jego 33.1% głosów 20.5% głosów Kukiza, to by było więcej, niż 34.5% Dudy.
    A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał. Albo nie?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook