Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Przyszłość Ukrainy

dodano: 26.07.2015, 12:04
akcje wątku: drzewko

Autor: justa

Zastanawiam się jaka przyszłość czeka naszego wschodniego sąsiada? Czy zdołają przeprowadzić reformy gospodarcze, wzmocnią swoją państwowość? Czy wręcz przeciwnie? Jak wam się wydaje?

• Re: Przyszłość Ukrainy|miś Korbiniana 26.07.2015, 12:18
    Dziś wygląda to tak, że mają być unijnym karzełkiem w obszarze fragmentów Galicji, Podola i Wołynia, których zrusyfikować się nie da. Ukraina będzie Unii potrzebna do stabilizowania Polski i Węgier, więc szans na repolonizację nie widać.

Taka Ukraina będzie mogła przy zaangażowaniu Polski stać się celem polskiej turystyki sentymentalnej z kurortami, letnim w Zaleszczykach, zimowym w Truskawcu, albo przy polskiej bufonadzie stanie się siedliskiem szowinizmu ukraińskiego gdzie każdy przyjezdny nie-Niemiec będzie potencjalnym wrogiem.

Ukrainy z Krymem i Donbasem już nie ma. Będzie być może po trupie Rosji, czyli chyba niezbyt prędko.
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz
  • Re: Przyszłość Ukrainy|Szczypiór 26.07.2015, 23:40

Dziś wygląda to tak, że mają być unijnym karzełkiem w obszarze fragmentów Galicji, Podola i Wołynia, których zrusyfikować się nie da. Ukraina będzie Unii potrzebna do stabilizowania Polski i Węgier, więc szans na repolonizację nie widać.

Taka Ukraina będzie mogła przy zaangażowaniu Polski stać się celem polskiej turystyki sentymentalnej z ...

Dlaczego mam smutne przeczucie, że na turystykę sentymentalną nie ma co liczyć i realniejszy jest drugi scenariusz..? :/
    "W mieście uśpionym / Świeci im w pustce / Nocna ojczyzna, / Lampa w pracowni."
    Odpowiedz
  • Re: Przyszłość Ukrainy|miś Korbiniana 27.07.2015, 9:46

Dlaczego mam smutne przeczucie, że na turystykę sentymentalną nie ma co liczyć i realniejszy jest drugi scenariusz..? :/

Bo bufonada i strzelanie fochów miast programowej edukacji Ukraińców co do ich własnej historii. Ukraińską młodzież naprawde daje się formować. Jeśli mnie się udaje w mikroskali to co dopiero ośrodkom forsą i planami inwestycyjnymi na Ukrainie.
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz
  • Re: Przyszłość Ukrainy|Teofila (w podróży) 27.07.2015, 9:45
    Największym problemem Ukrainy nie jest to, że "łupią" ją jakieś mocarstwa, tylko to, że była i jest rządzona przez bandytów, a twierdzą tak sami Ukraińcy.
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Przyszłość Ukrainy|erson 27.07.2015, 15:56
    Niestety, ale nie widzę dla Ukrainy dobrego rozwiązania. W zasadzie wszystkie są złe. Nie wiem z czego to wynika. Dlaczego państwo bogate we wszelkie surowce, urodzajne ziemie, stosunkowo młody naród - a tak jest drenowany pod względem finansowym.
    Zobaczcie sobie na http://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/nbp/UAH jak w ostatnich kilku latach ich waluta straciła na wartości. Przecież to społeczeństwo nagle stało się 2-3x biedniejsze.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook