Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Przypomnijcie mi....

dodano: 15.05.2019, 17:40
akcje wątku: drzewko

Autor: Duinne

I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"

Byla jakas organizacja hierarchiczna, gdzie po wyjsciu na swiatlo dzienne przypadkow molestowania dzieci, wysokie ranga kierownictwo organizacji:

- Darlo jape "atak na nasza organizacje!"

- Publicznie wystpeowalo ze stweirdzeniem, ze to dzieci sie zagubily i wciagnely doroslych

- Pytalo, dlaczego czepiamy sie pedofilii w ich organizacji, a nie w innej organizacji za rogiem

- Zadalo od ofiar i swiadkow przysiegania, ze zeznania na temat molestowania, skladane kierownictwu tej organizacji, maja byc zachowane w calkowitej tajemnicy

Bo mnie tylko KK, a scisle mowiac polski KK przychodzi na mysl (bo KK w innych krajach juz sobie na takie rumakowanie nie moze pozwolic, glownie dzieki postawie tamtejszego laikatu)

A potem sie dziwicie, dlaczego "wala" w Kosciol.  Wlasnie dlatego.  Hierarchia koscielna w Polsce taki los calemu polskiemu KK zgotowala, i do nich powinny byc pretensje, a nie do Siekielskich, ogolu lewakow, cyklistow czy wegetarian. 

• Re: Przypomnijcie mi....|Potfur 15.05.2019, 17:56
    A to koniecznie musi być organizacja hierarchiczna? Poczytaj sobie jak psychologowie z pierwszych stron gazet bronili Samsona. Internet pamięta.

I też tam było, że to atak na nowatorskie metody psychologiczne, który podważa zaufanie do psychoterapeutów.

A potem Samson dodawał, że te dzieci, które molestował, to były niedorozwinięte i autystyczne, więc nie miał wyjścia, bo to dla ich dobra.

Każdy się w takiej sytuacji broni do oporu, żeby się wykręcić.

Jakby psychologowie mogli kazać pacjentom przysięgać na podręcznik psychologii, żeby nikomu nie zdradzali tajemnic "gabinetu psychoterapeutycznego", to pewnie by też kazali.

Samson nie mógł kazać przysięgać, ale za to świetnie manipulował ofiarami i ich rodzicami. Wpadł najzupełniej przypadkowo z wlasnej głupoty. Tak się rozbeszczelnił, że pedofilskie zdjęcia wyrzucał do śmietnika pod domem. Żadnego z jego kolegów nic przez lata nie tknęło, podobnie rodziców ofiar. Gdyby Samson trochę wcześniej umarł z przepicia, do dziś pośmiertnie robiłby za gwiazdę polskiej psychoterapii.
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|pismac 15.05.2019, 18:03

A to koniecznie musi być organizacja hierarchiczna? Poczytaj sobie jak psychologowie z pierwszych stron gazet bronili Samsona. Internet pamięta.

I też tam było, że to atak na nowatorskie metody psychologiczne, który podważa zaufanie do psychoterapeutów.

A potem Samson dodawał, że te dzieci, które molestował, to były niedorozwinięte i autystyczne, więc ...

„Nie ufaj nikomu”.
    „Nie paliłeś dawniej tyle co dziś. Zapałka ci drży, nielekko nam iść”.
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|Duinne 15.05.2019, 18:05

A potem Samson dodawał, że te dzieci, które molestował, to były niedorozwinięte i autystyczne, więc ...

Alez wlasnie fakt, ze jest to organizacja hierarchiczna, jest kluczowy. Bo w organizacji hierarchicznej kierownictwo odpowiada za procedury, i za zabezpieczenia kontrolne (formalnie) oraz nadaje ton organizacji (nieformalnie).

To, ze jakiegos psychiatry pedofila broni inny psychiatra to jest co najwyzej zalosne, ale jesli tego psychiatry pedofila broni jego przelozony, lub tenze przelozony oswiadcza, ze to dzieci wciagnely tego psychiatre do lozka, to juz nie jest tylko i wylacznie zalosne, ale niebezpieczne, bo to swiadczy o rozpadzie procesow wewnatrz oganizacji, z narazeniem kolejnych dzieci wchodzacych z ta organizacja w kontakt, na niebezpieczenstwo.

I zeby nie bylo - KK nie jest jedyna organizacja, gdzie procesy orchony dzieci przed molestowaniem przez jej czlonkow nie istnialy lub byly zalosnie kiepskie. Ale KK jest jedyna organizacja, ktora takie reakcje, jak opisane wyzej, spoleczenstwu zaserwowala po ujawnieniu tego faktu.
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|Potfur 15.05.2019, 18:33

Alez wlasnie fakt, ze jest to organizacja hierarchiczna, jest kluczowy. Bo w organizacji hierarchicznej kierownictwo odpowiada za procedury, i za zabezpieczenia kontrolne (formalnie) oraz nadaje ton organizacji (nieformalnie).

To, ze jakiegos psychiatry pedofila broni inny psychiatra to jest co najwyzej zalosne, ale jesli tego psychiatry pedofila broni jego przelozony, lub ...

"Alez wlasnie fakt, ze jest to organizacja hierarchiczna, jest kluczowy."

A jaką znasz inną hierarchiczną organizację w Polsce, które kwestie molestowania uregulowała i nie zamiata spraw, kiedy tylko może?

Wojsko też sobie nie poradziło ani z falą ani z molestowaniem, ostatnio było zamiatanie pod dywan sprawy jakiejś żołnierki. A niby tam powinno być łatwiej, bo same dorosłe osoby, bardziej asertywne.

Daj mi przykład, że organizacja sama sobie radzi z problemem mobbingu i molestowania (to się często przeplata), bo ja widzę, że sądy mają pełne ręce roboty ze sprawami z oskarżenia prywatnego.
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|Miecz Damoklesa 15.05.2019, 18:38

A jaką znasz inną hierarchiczną organizację w Polsce, które kwestie molestowania uregulowała i nie zamiata spraw, kiedy tylko może?

Wojsko też sobie nie poradziło ani z falą ani z molestowaniem, ostatnio było zamiatanie pod dywan sprawy jakiejś żołnierki. A niby ...

O to to. Dlaczego Sekielski nie zrobił filmu o fali w wojsku?

"bo ja widzę, że sądy mają pełne ręce roboty ze sprawami z oskarżenia prywatnego"

No to zapodajesz dowody. Od razu podpowiem "bo ja widzę, otwórz oczy" to dowody z dupy.
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)--------------"Wierzcie sobie w te bzdury, ale nie wymuszajcie tego na innych". (ks. Daniel Wachowiak)
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|Duinne 15.05.2019, 21:15

Wojsko też sobie nie poradziło ani z falą ani z molestowaniem, ostatnio było zamiatanie pod dywan sprawy jakiejś żołnierki. A niby ...

Nie na temat. Jeszcze raz powtorze;

- Darlo jape "atak na nasza organizacje!"

- Publicznie wystpeowalo ze stwierdzeniem, ze to dzieci sie zagubily i wciagnely doroslych

- Pytalo, dlaczego czepiamy sie pedofilii w ich organizacji, a nie w innej organizacji za rogiem

- Zadalo od ofiar i swiadkow przysiegania, ze zeznania na temat molestowania, skladane kierownictwu tej organizacji, maja byc zachowane w calkowitej tajemnicy
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|Miecz Damoklesa 15.05.2019, 18:18

Musi być hierarchiczna, bo np. w przypadku Samsona "psychologowie z pierwszych stron" nie byli jego przełożonymi i nie mieli na jego pracę żadnego wpływu. Mogli tylko wygłaszać opinie i apele. To wszystko.

Zresztą przypadek Samsona jest dosyć chybiony, bo facet został dość sprawnie i szybko jak na polskie warunki skazany i poszedł siedzieć.

Do tego Samson był w środowisku jedynym takim przypadkiem. To jest tak, jak mówił wczoraj Kamiński - jak jeden murarz zaczyna budować bez pozwolenia, to jest to nadużycie jednego murarza. Jak zaczynają to robić masowo murarze, to staje się to problemem systemowym. Problem kościoła z pedofilią jest właśnie problemem systemowym.
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)--------------"Wierzcie sobie w te bzdury, ale nie wymuszajcie tego na innych". (ks. Daniel Wachowiak)
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|tia 15.05.2019, 18:04
    Dla mnie nie trzeba walić w Kościół katolicki. Nie jestem fanem PiS-u, ale Brudziński ma rację. Nie wolni walić w ogół przez grzechy jednostek. Polacy mimo afer nadal chcą Kościoła. Mimo skandalu, trzeba powiedzieć uczciwie, że ks. Polak zdaje egzamin. Sprawy nie zbanalizował i nie wykazał takiej ordynarności jak ks. Głódź. Chciałbym, aby Kościół reprezentowali tacy księża jak mój autorytet, wspaniały ks. Heller, bo wtedy KK utrzymałby mnie w swojej instytucji, ale że jest inaczej, to nie trzeba walić w Kościół, wystarczy w ramach protestu przestać do kościoła chodzić i łożyć na jego potrzeby, a od polityków domagać się ukarania przestępców, tyle.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|Duinne 15.05.2019, 18:10

Dla mnie nie trzeba walić w Kościół katolicki. Nie jestem fanem PiS-u, ale Brudziński ma rację. Nie wolni walić w ogół przez grzechy jednostek. Polacy mimo afer nadal chcą Kościoła. Mimo skandalu, trzeba powiedzieć uczciwie, że ks. Polak zdaje egzamin. Sprawy nie zbanalizował i nie wykazał takiej ordynarności jak ks ...

Masz racje, trzeba uscislic, ze "walenie w Kosciol" to jest skrot myslowy, jest to "walenie" w jego kierownictwo. Bo w polskim KK zarowno wsrod swieckich, jak i duchownych jest mnostwo ludzi trzezwo i uczciwie oceniajacych sytuacje i proponujacych konstruktywne i skuteczne rozwiazania. RBylo to rowniez ewidentne ostatnio po filmie Siekielskiego. Z bpem Polakiem bym uwazala, bo on malo konkretny jest, i mam wrazenie, mowi to, co ludzie chca uslyszec.
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|ℳrohny 15.05.2019, 18:22

Masz racje, trzeba uscislic, ze "walenie w Kosciol" to jest skrot myslowy, jest to "walenie" w jego kierownictwo. Bo w polskim KK zarowno wsrod swieckich, jak i duchownych jest mnostwo ludzi trzezwo i uczciwie oceniajacych sytuacje i proponujacych konstruktywne i skuteczne rozwiazania. RBylo to rowniez ewidentne ostatnio po filmie Siekielskiego ...

Tak się zastanawiam… Cerkiew też jest organizacją hierarchiczną, a jakoś nie słychać na świecie, by Kościoły wschodnie kryły afery pedofilskie w swoich szeregach. Może mam zbyt wąskie spojrzenie, albo jestem nierozgarnięty jak Forrest Gump. No, po prostu nie wiem.
    Mrohens zevende bier
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|tia 15.05.2019, 18:27

Masz racje, trzeba uscislic, ze "walenie w Kosciol" to jest skrot myslowy, jest to "walenie" w jego kierownictwo. Bo w polskim KK zarowno wsrod swieckich, jak i duchownych jest mnostwo ludzi trzezwo i uczciwie oceniajacych sytuacje i proponujacych konstruktywne i skuteczne rozwiazania. RBylo to rowniez ewidentne ostatnio po filmie Siekielskiego ...

Być może masz rację, ale ks. Polak intuicyjnie dobrze podszedł do tej sytuacji, a skoro tak, to jego intuicja świadczy o wysokiej inteligencji. Ks. Polak musi sobie zdawać sprawę, jaką droga poszła Irlandia po aferach pedofilskich. Musi teraz wykazać się bystrością rozumu i jak na razie mu się udaje. Wiemy, o jaką stawkę teraz się gra. Jeżeli o. Rydzyk nie będzie się teraz angażował za zbytnio, to ks. Polak poradzi sobie z tą sprawą przy stratach godnych do zaakceptowania.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|tia 15.05.2019, 18:39

Być może masz rację, ale ks. Polak intuicyjnie dobrze podszedł do tej sytuacji, a skoro tak, to jego intuicja świadczy o wysokiej inteligencji. Ks. Polak musi sobie zdawać sprawę, jaką droga poszła Irlandia po aferach pedofilskich. Musi teraz wykazać się bystrością rozumu i jak na razie mu się udaje. Wiemy ...

A to, że wiem, że ks. Polak dobrze podszedł do sprawy wiem stąd, że rozmawiam w pracy z ludźmi będącymi w Kościele. Wielu osobom bardzo podoba się postawa ks. Polaka, został odebrany jako człowiek wrażliwy, skromny i skruszony grzechami niektórych duchownych Jak Episkopat przywróci prymasowi dawny autorytet, to strzeli w dziesiątkę. Papież Franciszek to obcy człowiek, nic nie poradzi, polskiemu Kościołowi potrzebny jest teraz silny lider, skruszony niemalże jak Piotr Apostoł. Wielu o tym wie, tak samo jak wielu o tym wie, że pedofilia w Kościele to tylko powszechna tajemnica poliszynela, którą w końcu oficjalnie przerwali bracia Sekielscy i nagle wszyscy są w udawanym szoku.
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|Miecz Damoklesa 15.05.2019, 18:39

Być może masz rację, ale ks. Polak intuicyjnie dobrze podszedł do tej sytuacji, a skoro tak, to jego intuicja świadczy o wysokiej inteligencji. Ks. Polak musi sobie zdawać sprawę, jaką droga poszła Irlandia po aferach pedofilskich. Musi teraz wykazać się bystrością rozumu i jak na razie mu się udaje. Wiemy ...

Reakcje Polaka zaczynają przypominać odruchy warunkowe. Przypomnę, że badał je Pawłow. Czy ślinienie się psa na kość jest oznaką inteligencji?
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|tia 15.05.2019, 19:01

Reakcje Polaka zaczynają przypominać odruchy warunkowe. Przypomnę, że badał je Pawłow. Czy ślinienie się psa na kość jest oznaką inteligencji?

Cokolwiek byś nie powiedział, to trochę ludzi znam i wiem, że wiele jest dla wielu obce, a Kościół bliski od dzieciństwa. Chociażbyś jakkolwiek chciał sprawę przedstawić, to Kościół jest jak rodzina, w rodzinie nawet broni się przestępcy. Ta sprawa jest bardzo delikatna, bo chodzi o dzieci i tu postawa ks. Polaka już może się tylko podobać i nie ważne, że może być pod publiczkę, bo w katolicyzmie chodzi o skruchę na miarę Piotra i Pawła.
    Odpowiedz
  • Re: Przypomnijcie mi....|Miecz Damoklesa 15.05.2019, 18:24

Dla mnie nie trzeba walić w Kościół katolicki. Nie jestem fanem PiS-u, ale Brudziński ma rację. Nie wolni walić w ogół przez grzechy jednostek. Polacy mimo afer nadal chcą Kościoła. Mimo skandalu, trzeba powiedzieć uczciwie, że ks. Polak zdaje egzamin. Sprawy nie zbanalizował i nie wykazał takiej ordynarności jak ks ...

Też do niedawna uważałem, że bp Polak jest przyzwoity. Ale nie jest. Gdyby był, to siedząc na tej żałosnej konferencji koło wygłaszających skrajne idiotyzmy Gądeckiego i Jędraszewskiego by nie wytrzymał i powiedział DOŚĆ!! Czy coś w ten deseń. A on tylko przeprasza pod publiczkę, tak jak przepraszał już kilka lat temu. A konkretów nie ma.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook