Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Przepis na biedę.

dodano: 25.01.2012, 0:16
akcje wątku: drzewko

Autor: Zawistowski

"Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa*. (Ga 5,22-23)

Sporo opracowań powstaje o ty jak być bogatym, więc po co kolejne. Postanowiłem zatem dać receptę każdemu, kto (świadomie lub podświadomie) usiłuje bogatszym nie być. Dotyczy to zarówno tych, którzy takimi nigdy nie byli, jak i tych, którzy niezależnie od siebie posiadają więcej niżby chcieli.

1. Inwestycje. Inwestuj TYLKO w to co przynosi Ci radość i satysfakcję. Jak wiadomo inwestycja przynosząca zysk, to taka do której mamy emocjonalny dystans i na której oczekujemy zarobku, przeciwieństwem jest inwestowanie sercem - w to co NAM najcenniejsze - dom, sąsiednia działka, ukochana kolekcja  - bieda murowana. Drugi sposób inwestowania w biedę, to robienie tego co inni - kupują złoto, ty też kupuj złoto, trzymają mury - ty tak samo, sprzedają dolary - podobnie. Spekulaci robią odwrotnie i niech to oni się bogacą.

2. Zakupy. Nie kieruj się stosunkiem jakości do ceny, kupuj ZAWSZE to co najbardziej cenisz niezależnie od kosztu. Zbieraj tak długo, aż cię będzie na to stać! Lub weź to nakredyt. Uwierzcie, to świetny sposób życia w biedzie. 

3. Przedmioty. Bogaci ludzie traktują przedmioty jak cytrynę - maksymalnie wycisnąć i wyrzucić, ty traktuj je jak kwiaty - ciesz się ich posiadaniem a nie efektywnością i podlewaj (ponoś kolejne nakłady).

4. Nie wyceniaj swego czasu i pracy. Rób wszystko po to by zrobić a nie zarobić.

5. Powiedz sobie, że bieda uświęca - to bardzo pomaga budować biedę swoją i swych dzieci.

6. Zawsze wyobrażaj sobie, że bogatszy=gorszy. Spora część filmów wspiera tę postawę. 

Dodam, że biedą można budować dla siebie, rodziny, lub dbając o utrwalenie wskazanych wzorców - dla ogółu. Jesli robi się to z przekonaniem, można być biednym ale szczęśliwym.

  • Re: Przepis na biedę.|BRMTvUngern-Sternberg(Agora do w 26.01.2012, 18:13

    +++

    Nie mogąc Giertychowi sprostać,musieli wnet kompleksów dostać.Bo jak uczy Freud profesor :w człowieku rodzi się agresor,gdy mu o sobie złe mniemanie nasuwa z innym porównanie.Nikt nie godzi się z ochotą z tym że zwykłym jest idiotą.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook