Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-)

dodano: 14.09.2020, 17:39
akcje wątku: drzewko

Autor: Agnes32

Są i takie pisarki. Moje niedawne odkrycie. Chociaż pisze głównie dla młodzieży, ale może to właśnie tym lepiej? 

https://www.youtube.com/watch?v=i-KSer9meko&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2MfKfiNTIFlryPxOhszeV284mWi1WFrtx7BQWgyb-k7jhkYi8r4jbit2s

• Re: Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-) |AnnaMS 14.09.2020, 20:08
    Dobre :)

PS. A książki dla dzieci i młodzieży (oczywiście niektórych autorów) powinno się czytać do końca życia.
    Odpowiedz
  • Re: Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-) |Alkemičar 14.09.2020, 20:30

Dobre :)

PS. A książki dla dzieci i młodzieży (oczywiście niektórych autorów) powinno się czytać do końca życia.

Mam taką książeczkę dla starszych dzieci wydaną w Polsce w roku 1930 w Krakowie pt. „100 000 dlaczego” przetłumaczoną z rosyjskiego, objaśniającą podstawowe prawa fizyki i chemii i urządzenia działające na ich podstawie.
    Viarni žyćcio svajoj krainie, jana ŭ śnie chałodnym hinie! Viarni žyćcio svajoj ziamli, masty spali i ziamlu asviatli.
    Odpowiedz
  • Re: Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-) |AnnaMS 14.09.2020, 20:45

Mam taką książeczkę dla starszych dzieci wydaną w Polsce w roku 1930 w Krakowie pt. „100 000 dlaczego” przetłumaczoną z rosyjskiego, objaśniającą podstawowe prawa fizyki i chemii i urządzenia działające na ich podstawie.

Myślałam o takich rozwijających wyobraźnię.
    Odpowiedz
  • Re: Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-) |Agnes32 14.09.2020, 21:58

Polecam książki tej właśnie pisarki. Ona o tym nie wie. Nie jest to wątek sponsorowny. :D
    Odpowiedz
  • Re: Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-) |AnnaMS 14.09.2020, 22:06

Polecam książki tej właśnie pisarki. Ona o tym nie wie. Nie jest to wątek sponsorowny. :D

Na pewno sięgnę.
    Ja nadal czytam Musierowicz, Ewę Lach i czasem wracam do Bahdaja, Niziurskiego i jeszcze długo by wymieniać.
    Odpowiedz
  • Re: Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-) |Agnes32 14.09.2020, 22:30

Na pewno sięgnę.
    Ja nadal czytam Musierowicz, Ewę Lach i czasem wracam do Bahdaja, Niziurskiego i jeszcze długo by wymieniać.

Większość książek Musierowicz czytałam po raz pierwszy już jako dorosła.
    Odpowiedz
  • Re: Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-) |Agnes32 14.09.2020, 22:31

sponsorowany
    Odpowiedz
  • Re: Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-) |Alkemičar 14.09.2020, 22:08

Noch, ajże pani nie rzecze, że fizyka, chemia a matematyka (a zwłaszcza geometria) nie rozwijają wyobraźni.

Mocno rozwijają.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/Saddle_point.png
    Viarni žyćcio svajoj krainie, jana ŭ śnie chałodnym hinie! Viarni žyćcio svajoj ziamli, masty spali i ziamlu asviatli.
    Odpowiedz
  • Re: Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-) |AnnaMS 14.09.2020, 22:10

Noch, ajże pani nie rzecze, że fizyka, chemia a matematyka (a zwłaszcza geometria) nie rozwijają wyobraźni.

Mocno rozwijają.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/Saddle_point.png

Rozwijają, ale specyficzną :)
    Odpowiedz
  • Re: Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-) |Alkemičar 14.09.2020, 22:43

Rozwijają, ale specyficzną :)

Co jest specyficznego w logicznym myśleniu i wyobraźni przestrzennej? Bena note: w mojej klasie matematyczno-fizycznej w liceum było 13 dziewcząt na 37 uczniów ogółem, z których chyba 4 poszły na studia ściśle; reszta na studia medyczne, biologiczne i psychologiczne.
    Odpowiedz
  • Re: Przeciwwaga do wątku AnnyMS ;-) |Adalbert1241 14.09.2020, 23:14

Co jest specyficznego w logicznym myśleniu i wyobraźni przestrzennej? Bena note: w mojej klasie matematyczno-fizycznej w liceum było 13 dziewcząt na 37 uczniów ogółem, z których chyba 4 poszły na studia ściśle; reszta na studia medyczne, biologiczne i psychologiczne.

Te same połaczenia nerwowe"uruchamia nauka muzyki i kompozycji :)) Nic dziwnego że w szkołach te 2 kierunki ( matematyka i muzyka ) były i sa niszczone.:)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook