Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Próba potajemnego zastąpienia religii katolickiej naturalną religią człowieka

dodano: 18.10.2019, 22:51
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Czy ktoś myśli, że biskupi i kardynałowie, promotorzy obecnego synodu naprawdę troszczą się o dobro rdzennych plemion lasów Amazonii?

Zagrożona jest nie odległa Amazonia, tylko wiara katolicka, co jest jasne jak słońce.

To jednemu, świętemu, katolickiemu i apostolskiemu (a zatem rzymskiemu) Kościołowi zostało powierzone przekazywanie Ewangelii i przekazywanie łaski Chrystusa wszystkim narodom wszystkich czasów i to jemu obiecane jest światło i siła Ducha Bożego dla wypełnienia tej misji. A nie dzikim plemionom Amazonii, które oddają boską cześć demonom. Te plemiona trzeba nauczyć religii, ochrzcić i otoczyć duszpasterstwem katolickim, a nie od nich przejmować "amazońską twarz".

Autorzy Instrumentum laboris nie tylko odrzucają Tradycję Katolicką, ale lekceważą Sobór Watykański II i wszystkie dokumenty posoborowego Magisterium interpretujące sobór. To oznacza nie tylko zerwanie z dogmatycznie wiążącą Tradycją, ale także z powszechnością Kościoła. Fakt, że to zerwanie jest wprowadzane w czyn w sposób „pokrętny”, to znaczy ukryty i potajemny, jest tym bardziej niepokojące.

Kiedy spojrzymy wstecz na to, co do tej pory powiedziano, może stać się jasne, że spory na temat synodu amazońskiego tylko w bardzo powierzchowny sposób dotyczą rdzennej ludności Amazonki, która pod względem liczebnym jest dość niewielka.

Raczej nasuwa się zatrważające pytanie, czy liderzy tego synodu nie są bardziej zainteresowani próbą potajemnego zastąpienia religii jako ludzkiej odpowiedzi na wołanie swojego Stwórcy, naturalną religią człowieka – a mianowicie: nową odmianą modernizmu z początku XX wieku.

Kardynał Walter Brandmüller

Źródło: LifeSiteNews.com

https://www.pch24.pl/kard--brandmuller--na-synodzie-amazonskim-gra-toczy-sie-o-najwyzsza-stawke-,71551,i.html

Zawsze powtarzałam, że w posoborowiu człowiek zajął miejsce Pana Boga.

Nie przypuszczałam jednak, że tak szybko, w piorunującym tempie usłyszę potwierdzenie tego z ust hierarchów Kościoła posoborowego.

• Re: Próba potajemnego zastąpienia religii katolickiej naturalną religią człowieka|Adalbert1241 18.10.2019, 23:51
    E tam.To sie zaczeło ok 1127 potem zdegenerowało proszę Pani.
    Odpowiedz
  • Re: Próba potajemnego zastąpienia religii katolickiej naturalną religią człowieka|Annbis 18.10.2019, 23:53

E tam.To sie zaczeło ok 1127 potem zdegenerowało proszę Pani.

Nie bądź takim filozofem.
    Odpowiedz
  • Re: Próba potajemnego zastąpienia religii katolickiej naturalną religią człowieka|Annbis 19.10.2019, 0:11
    Odpowiedz
  • Re: Próba potajemnego zastąpienia religii katolickiej naturalną religią człowieka|Ateistyczny lewak 19.10.2019, 1:14
    Najlepiej zdelegalizowac.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook