Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Prezydent Sopotu: ,,Jestem przerażony bezsilnością państwa’’

dodano: 25.05.2020, 10:25
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zaapelował do wszystkich polityków w kraju o powołanie komisji śledczej, mającej badać, jakie działania podjęto w kwestii walki z pedofilią. Wezwał on również przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i odpowiednie służby do zajęcia się sprawą klubów go-go.

 
-„Jestem przerażony bezsilnością państwa polskiego wobec zbrodni pedofilii i tych wszystkich rzeczy, które dzieją się w klubach go-go. Po raz kolejny słyszymy, że będzie komisja, zostaną podjęte specjalne działania. Przyznam, że na początku nawet się ucieszyłem. Później przypomniałem sobie, jak działa prokuratura w Polsce. Według mnie wciąż będzie zmowa milczenia” – mówił Jacek Karnowski na konferencji prasowej w sopockim Urzędzie Miejskim.
 

Przypomniał, że o sprawie „Zatoki Sztuki” pisali już w 2016 roku Bożena Aksamit i Piotr Głuchowski, ujawniający kulisy jej działania. W książce „Zatoka Świń” opisali historię Anaid:

-„Media ujawniły skandaliczną zbrodnię, która odbywała się w klubach, których właścicielem był Marcin T. Wtedy w tej walce, wy dziennikarze i my jako władze miasta byliśmy osamotnieni. Wtedy to na nas donoszono do prokuratury i nas ciągano po sądach”.

Prezydent Sopotu zaapelował do wszystkich ugrupowań politycznych o powołanie komisji śledczej, mającej przeanalizować i wyjaśnić, jakie działania państwo podjęło w walce z nadużyciami seksualnymi wobec nieletnich:

-„Walka z pedofilią nie ma koloru politycznego. Trzeba powołać komisję śledczą, która sprawdzi, gdzie nie domagało państwo polskie w walce z pedofilią. Przeprowadźcie śledztwo na temat funkcjonowania państwa w ostatnich latach, nie tylko pięciu”.

Zwrócił on również uwagę, że kolejnym problemem, który powinien zostać przez państwo rozwiązany, jest funkcjonowanie klubów go-go:

-„Z klubami go-go walczymy od 2013 r. Chodzimy po sądach. W tych klubach mężczyźni upijani są do nieprzytomności. Zostawiają 120 tys. zł za jeden wieczór, a niektórzy są z nich wynoszeni i kładzeni na ul. Bohaterów Monte Cassino. Mamy nagrania, które dokładnie to pokazują. Przekazaliśmy je prokuraturze. Pisałem w tej sprawie np. do pana premiera Mateusza Morawieckiego, do pana ministra Mariusza Błaszczaka. Otrzymywałem zdawkowe odpowiedzi, że rozpoczną się kontrole. Składaliśmy pozwy sądowe przeciwko tym klubom. Wciąż ta sprawa nie została rozwiązana” – mówił, apelując do wymiaru sprawiedliwości o podjęcie zdecydowanych działań w sprawie tego typu klubów.

kak/PAP

https://www.fronda.pl/a/prezydent-sopotu-jestem-przerazony-bezsilnoscia-panstwa,144768.html

Nigdy bym nie pomyślała, że zacytuję kogoś, kto swego czasu był wśród założycieli regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej, ale w tym, co mówi jest naprawdę dużo racji.

 • Re: Prezydent Sopotu: ,,Jestem przerażony bezsilnością państwa’’|Ola 25.05.2020, 11:17
  A może wystarczyło by aby zakazał w swoim mieście klubów go-go.
  Gdyby był taki w porządku to zrzekłby się prezydentury jak nie mógłby nic w tym kierunku zrobić. A tak, to ciąży na nim odpowiedzialność za deprawację. Każdy rządzi w swoim domu i nikt zły nie musi być wpuszczony chyba, że ktoś chce go wpuścić.
  Odpowiedz
 • Re: Prezydent Sopotu: ,,Jestem przerażony bezsilnością państwa’’|Annbis 25.05.2020, 11:24

  A może wystarczyło by aby zakazał w swoim mieście klubów go-go.
  Gdyby był taki w porządku to zrzekłby się prezydentury jak nie mógłby nic w tym kierunku zrobić. A tak, to ciąży na nim odpowiedzialność za deprawację. Każdy rządzi w swoim domu i nikt zły nie musi być wpuszczony chyba ...


  Nie sądzę, aby miał do tego uprawnienia. Czy jest sobie panem na własnych włościach?
  Przecież to, co mówił na konferencji prasowej w sopockim Urzędzie Miejskim, poszło w świat.

  Odpowiedz
 • Re: Prezydent Sopotu: ,,Jestem przerażony bezsilnością państwa’’|Ola 25.05.2020, 12:22

  Nie sądzę, aby miał do tego uprawnienia. Czy jest sobie panem na własnych włościach?
  Przecież to, co mówił na konferencji prasowej w sopockim Urzędzie Miejskim, poszło w świat.


  No tak, panem na swoich włościach nie jest i jak chce zachować stanowisko, kasę i zaszczyty to musi się zgodzić na wszystko.
  Odpowiedz
 • Re: Prezydent Sopotu: ,,Jestem przerażony bezsilnością państwa’’|Annbis 25.05.2020, 12:30

  No tak, panem na swoich włościach nie jest i jak chce zachować stanowisko, kasę i zaszczyty to musi się zgodzić na wszystko.


  On sam jako taki mnie nie obchodzi, ale problem, który nagłaśnia i jego stanowisko w tej sprawie uważam za jak najbardziej sprawiedliwe i słuszne.
  Odpowiedz
 • Re: Prezydent Sopotu: ,,Jestem przerażony bezsilnością państwa’’|Annbis 25.05.2020, 13:15


  Jak podaje portal TVP.info:

  - Były wiceszef Agencji Wywiadu Paweł W. został kilka dni temu zatrzymany pod zarzutem dokonania czynów o charakterze pedofilskim.
  Oraz:
  - Do zatrzymania byłego pułkownika wywiadu doszło w piątek. Paweł W. od trzech lat nie jest już czynnym funkcjonariuszem Agencji. Mężczyzna do listopada 2015 r. – kiedy w wyniku wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych dokonano wielu zmian w kierownictwie wszystkich służb specjalnych – pełnił funkcję wiceszefa Agencji Wywiadu.

  Odniósł się do tej sytuacji na Twitterze Sławomir Cenckiewicz, który napisał:

  - Co???
  Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak takie sprawy demolują służby!
  Teraz trzeba dokonać przeglądu wszystkich spraw do których miał dostęp, przeprowadzić analizę wiedzy... Straszne.

  https://www.fronda.pl/a/byly-wiceszef-agencji-wywiadu-zatrzymany-za-pedofilie,144783.html
  Odpowiedz
 • Re: Prezydent Sopotu: ,,Jestem przerażony bezsilnością państwa’’|Annbis 25.05.2020, 13:20

  Jak podaje portal TVP.info:

  - Były wiceszef Agencji Wywiadu Paweł W. został kilka dni temu zatrzymany pod zarzutem dokonania czynów o charakterze pedofilskim.
  Oraz:
  - Do zatrzymania byłego pułkownika wywiadu doszło w piątek. Paweł W. od trzech lat nie jest już czynnym funkcjonariuszem Agencji. Mężczyzna do listopada 2015 r. – kiedy w ...  https://s5.tvp.pl/images2/5/1/5/uid_5151721a881fe757245a75a71a4e1dd11590392774874_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg
  https://www.tvp.info/48207688/byly-wiceszef-agencji-wywiadu-zatrzymany-za-pedofilie
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook