Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Prezes wie lepiej, kto nadaje się do prowadzenia firmy?

dodano: 24.09.2019, 8:43
akcje wątku: drzewko

Autor: erson

Zdziwiła mnie wypowiedź prezesa, że ten wie, kto lepiej sie nadaje do prowadzenia firmy. Przecież jest to jakaś forma zarobkowania, ktoś pracuje, generuje dochód, nie jest może on zbyt wysoki - ale jest. No i wychodzi taki prezes i mówi, że skoro mało zarabia, to się do tego nie nadaje. Przecież jest to pewnego rodzaju ciąg logiczny, że jak się nie nadaje, to ma żyć w biedzie lub emigrować. To jest mniej wiecej ten sam ciąg logiczny.

 • Re: Prezes wie lepiej, kto nadaje się do prowadzenia firmy?|justa 24.09.2019, 10:47
  Tak działa etatyzm. Czyli jest to w dużym skrócie koncepcja w którym to państwo jest głównym pracodawcą - to się nie może udać, to się nigdzie nie udaje.

  Silne państwa to takie, gdzie jest dużo własności prywatnej, gdzie jest respektowana zasada szanowania własności prywatnej.

  To przedsiębiorca wie lepiej, jak dostarczyć daną usługę lepiej i taniej. To dlatego taki Inpost jest zdecydowanie lepiej zarządzany niż Poczta Polska. Zarządzenie w prywatnych jest lepsze, bo inwestują w efektywnosć, np takie programy jak http://gazetanowodworska.com/bez-kategorii/wapro-erp-oprogramowanie-erp-dla-malych-i-srednich-firm/
  U prywatnych raczej próżno tego szukać.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook