Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?"

dodano: 30.07.2020, 17:35
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Przed przejęciem władzy politycy Zjednoczonej Prawicy sprzeciwiali się uchwaleniu i ratyfikowaniu Konwencji stambulskiej. Jesienią roku 2015 ster państwa trafił w ich ręce, ale mimo upływu lat niczego w sprawie kontrowersyjnego dokumentu nie zrobili. I choć ostatnio mogliśmy zaobserwować w temacie pewne wzmożenie, to decyzja premiera Mateusza Morawieckiego o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku w sprawie zamraża temat.

Wszak podobny zabieg zastosowano w przeszłości w kwestii aborcji eugenicznej. Wtedy również decyzję mieli podjąć sędziowie, jednak wraz z końcem kadencji Sejmu wniosek przepadł. Czy więc i tym razem licznik kompromitacji nie zostanie zatrzymany, a haniebne 5 lat bierności zamieni się w wyższe wartości, coraz bardziej utrudniając przerwanie fatalnej passy?

https://www.pch24.pl/pis-i-konwencja-stambulska---zmarnowane-lata--czy-kiedys-bedzie-lepiej-,77519,i.html

Premier zapowiedział, że skieruje wniosek do TK o zbadanie zgodności konwencji stambulskiej z Konstytucją. – Sprawy tak wielkiej wagi należy rozpatrywać w ramach przejrzystej i prawomocnej procedury – podsumował.

Trzeba pamiętać, że podobnej argumentacji przedstawiciele partii rządzącej używali i nadal używają w kwestii aborcji. Podpisany przez ponad 100 posłów poprzedniej kadencji wniosek o zbadanie tej sprawy, jaki trafił do TK, uległ przedawnieniu, ponieważ sędziowie przez ponad 2 lata nie znaleźli czasu, aby się nim zająć. W tym czasie zginęło ponad 2000 dzieci poczętych. Nowy wniosek w tej sprawie złożony do TK na początku 2020 roku również nie został rozpatrzony i nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Niestety, ale wiele wskazuje na to, że podobny los spotka ewentualny wniosek dotyczący zgodności z Konstytucją konwencji stambulskiej, tzn. sędziowie TK znajdą dziesiątki innych rzekomo „ważniejszych” spraw, dzięki czemu skutecznie przedłużą obowiązywanie w Polsce aktualnego stanu prawnego.

Źródło: polsatnews.pl

https://www.pch24.pl/premier-zlozy-wniosek-do-tk-w-sprawie-konwencji-stambulskiej--skonczy-sie-jak-z-aborcja-,77532,i.html

• Re: "Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?"|pismac 30.07.2020, 18:30
    Czemuż oni przypomnieli sobie o konwencji po 5 latach? Don't get it. Nie chapam.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_o_zapobieganiu_i_zwalczaniu_przemocy_wobec_kobiet_i_przemocy_domowej#Polska

„Nie paliłeś dawniej tyle co dziś. Zapałka ci drży, nielekko nam iść”.
    Odpowiedz
  • Re: "Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?"|Annbis 30.07.2020, 18:37

Czemuż oni przypomnieli sobie o konwencji po 5 latach? Don't get it. Nie chapam.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_o_zapobieganiu_i_zwalczaniu_przemocy_wobec_kobiet_i_przemocy_domowej#Polska

"Oni", tzn. kto?
    Odpowiedz
  • Re: "Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?"|pismac 30.07.2020, 18:38

"Oni", tzn. kto?

Kto jak nie pisowczycy, którzy mają większość w sejmie i swojego prezydenta?
    Odpowiedz
  • Re: "Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?"|Annbis 30.07.2020, 18:43

Kto jak nie pisowczycy, którzy mają większość w sejmie i swojego prezydenta?

Oni nie są z mojej bajki.
    Moim zdaniem:
    Konwencja stambulska uderza w podstawy polskiego porządku ustrojowego kwestionując autonomię i tożsamość rodziny oraz ograniczając prawo do wychowania dzieci przez rodziców.
    Odpowiedz
  • Re: "Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?"|pismac 30.07.2020, 18:47

Oni nie są z mojej bajki.
    Moim zdaniem:
    Konwencja stambulska uderza w podstawy polskiego porządku ustrojowego kwestionując autonomię i tożsamość rodziny oraz ograniczając prawo do wychowania dzieci przez rodziców.

Mnie też ta konwencja nie dotyczy. I przyznam, że jej nie czytałem. Tak, że nie wiem, o co jest spór.
    Odpowiedz
  • Re: "Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?"|Annbis 30.07.2020, 19:04

Mnie też ta konwencja nie dotyczy. I przyznam, że jej nie czytałem. Tak, że nie wiem, o co jest spór.

Poczytaj sobie. Warto wiedzieć.
    Odpowiedz
  • Re: "Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?"|Annbis 31.07.2020, 9:38

Skoro napisałeś: "Mnie też ta konwencja nie dotyczy", to czy jest to zwykłe przejęzyczenie? Pytam o owo: "TEŻ".
    Czy może zrozumiałeś że ja piszę, iż "mnie ta konwencja nie dotyczy" i dlatego napisałeś, że Ciebie "też"?
    Odpowiedz
  • Re: "Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?"|Adalbert1241 31.07.2020, 16:29
    "Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?"

Nie . Prosze sobie spojrzec kto nie ratyfikował.
    Odpowiedz
  • Re: "Premier złoży wniosek do TK w sprawie konwencji stambulskiej. Skończy się jak z aborcją?"|Annbis 1.08.2020, 11:44

Nie . Prosze sobie spojrzec kto nie ratyfikował.

Co to ma do rzeczy, które z państw nie ratyfikowało? Chyba, że chodzi Ci zupełnie o co innego w tym zwrocie: "kto nie ratyfikował".
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook