Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Precyzyjne uderzenie w Ziemię.

dodano: 31.05.2016, 19:37
akcje wątku: drzewko

Autor: HenrykK

Mam takie, niby teoretyczne pytanie. Czy jest możliwym precyzyjne trafienie w wybrany

na Ziemi punkt masą owadze około 10000 kg. rozpędzoną do prędkości 10mln km/h ?

• Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Adalbert1241 31.05.2016, 19:50
    Bez problemu. W każdej chwili.
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Bozon Higgsa 31.05.2016, 19:57
    To kwestia czystego przypadku. W końcu obiekt znajdujący się na kursie kolizyjnym z Ziemią, na tyle duży, że nie spłonie w atmosferze - w jakieś miejsce planety uderzyć musi.
    "Niestraszny żar piekła, niestraszna noc wściekła, niestraszno gdy piorun uderzy. Lecz straszny ten człowiek co stanie i powie: JA JEDEN WIEM, CO NALEŻY" [Aleksandr Galicz]. "Jak się nie ma ludziom co dać, to im się daje hasła" [Pewien ś+p nauczyciel fizyki] "Wiedza to niebezpieczny druh, gdy reguł nie da nikt. A ludzkie przeznaczenie, patrz - w idiotów dłoniach tkwi." [King Crimson/Peter Sinfield, tł. Wojciech Mann]
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Baumiś 31.05.2016, 19:59
    Inwazja śmierci z Plutona (na cel)
    Wzięła planetę zieloną
    Inwazja śmierci z Plutona
    Inwazja śmierci z Plutona
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Dae-Nole 31.05.2016, 20:07
    A skąd takie duże prędkości ? - rzedu 1% prękości światła ? nic tak szybko nie porusza się w naszym Układzie Słonecznym
    Osoba, której zależy na wierzeniu w rzeczy/byty/zjawiska prawdziwe nie może wierzyć w rzeczy niepotwierdzone bo są one wtedy nieodróżnialne od nieistnienia
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Bozon Higgsa 31.05.2016, 20:11

A skąd takie duże prędkości ? - rzedu 1% prękości światła ? nic tak szybko nie porusza się w naszym Układzie Słonecznym

Otóż to. Nawet obiekty pozaukładowe osiągają kilkadziesiąt km/s. Do równego rachunku niech będzie 100 km/s.
    A Pan HenrykK mówi o czymś co ma blisko 2800 km/s.
    "Niestraszny żar piekła, niestraszna noc wściekła, niestraszno gdy piorun uderzy. Lecz straszny ten człowiek co stanie i powie: JA JEDEN WIEM, CO NALEŻY" [Aleksandr Galicz]. "Jak się nie ma ludziom co dać, to im się daje hasła" [Pewien ś+p nauczyciel fizyki] "Wiedza to niebezpieczny druh, gdy reguł nie da nikt. A ludzkie przeznaczenie, patrz - w idiotów dłoniach tkwi." [King Crimson/Peter Sinfield, tł. Wojciech Mann]
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Dae-Nole 31.05.2016, 20:22

Otóż to. Nawet obiekty pozaukładowe osiągają kilkadziesiąt km/s. Do równego rachunku niech będzie 100 km/s.
    A Pan HenrykK mówi o czymś co ma blisko 2800 km/s.

No chyba, że chodzi o torpedy fotonowe wystrzelone z USS Enterprise - wtedy to jak najbardziej - są bardzo precyzyjne :D
    Osoba, której zależy na wierzeniu w rzeczy/byty/zjawiska prawdziwe nie może wierzyć w rzeczy niepotwierdzone bo są one wtedy nieodróżnialne od nieistnienia
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Bozon Higgsa 31.05.2016, 20:27
    Panie Henryku, co miał Pan na myśli pisząc "niby teoretyczne pytanie"?
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|HenrykK 1.06.2016, 9:52

Panie Henryku, co miał Pan na myśli pisząc "niby teoretyczne pytanie"?

Dla mnie to nie jest już teoretyczne pytanie. Ludzie posiadają tą słabość, że każde odkrycie
    wykorzystują najpierw do konstruowania niszczycielskich broni. Należy w tych kwestiach
    być bardzo roztropny.
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Adalbert1241 31.05.2016, 20:29
    Ja niemogie. Z krzesła spadłem. Brzuch mnie boli.
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Leteryk 31.05.2016, 20:35

Ja niemogie. Z krzesła spadłem. Brzuch mnie boli.

Krzesło biurowe?
    http://imgup.pl/di/O9LN/41306.jpg

Let it be.
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Adalbert1241 31.05.2016, 23:28

Krzesło biurowe?
    http://imgup.pl/di/O9LN/41306.jpg

Nie .Angielskie, dębowe Kent.
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Bogumił Rzepa 31.05.2016, 21:15
    Abstrachując od problemów z atmosferą, o jakich wspomniał Pan Bozon, czy ukształtowaniem terenu, to zasadniczo tak, jest możliwe.
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Gaius Marius 31.05.2016, 21:26
    Jakby ktoś potrafił rozpędzić 10 ton do prędkości 10mln km/h, to pewnie wycelować z takiego dzynksa też by potrafił.
    A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał. Albo nie?
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|Gurb 31.05.2016, 22:29
    Zapewne pan Henryk spekuluje na temat statku-matki, który spieszy zabrać Antoniego.
    Teczowy gnojek.
    Odpowiedz
  • Re: Precyzyjne uderzenie w Ziemię.|WojciechA 31.05.2016, 22:35
    Jeśli ten punkt określi się po trafieniu, to celność jest 100%!
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook