Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Prawo ostatniej śrubki

dodano: 16.11.2015, 10:32
akcje wątku: drzewko

Autor: Waldi

„Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię” (Mt 5,5).

Już nie pierwsz raz mi się to zdarza, ale i również słyszałem o tym od innych. Po dajmy na to naprawie jakiegoś urządzenia składam je, albo przykręcam je do innego, wszystko idzie dobrze, ale z ostatnim elementem np śrubką, jest coś nie tak. Albo nie chce się wkręcić, albo nie idzie po gwincie, lub spadnie gdzieś, że nie można jej wyjąć. Być może dlatego właśnie uprawnione jest, aby zamiast nieładnego "jasny gwint" używać terminu "ciemna śrubka" ;)

• Re: Prawo ostatniej śrubki|Włodek 16.11.2015, 11:56
    Mam Braciszku Waldi tą księgę TytysaRomka i ATomka gdzie kwestia ciemnej śrubki pada w kontekscie ciemiężenia ludu podatkami.
    Cały Papcio Chmiel.
    A co do owego prawa to jedno z praw Murphyego opisujących złośliwość rzeczy martwych.
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: Prawo ostatniej śrubki|Bogumił Rzepa 16.11.2015, 12:04

Mam Braciszku Waldi tą księgę TytysaRomka i ATomka gdzie kwestia ciemnej śrubki pada w kontekscie ciemiężenia ludu podatkami.
    Cały Papcio Chmiel.
    A co do owego prawa to jedno z praw Murphyego opisujących złośliwość rzeczy martwych.

Dobrze pamiętam, że księga XI? :)
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook