Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Porwania dzieci

dodano: 10.03.2019, 20:34
akcje wątku: drzewko

Autor: Zawistowski

Rok 2020 Brazylia.
Cały kraj śledził losy uprowadzonego dziecka. Zaangażowano wywiad i siły powietrzne, akcja zakończyła się spektakularnym zatrzymaniem i sukcesem Policji.
Jak podejrzewano od początku, porywaczem okazała się matka dziecka, która udała się z nim (wbrew woli małżonka) do swoich rodziców (ich także aresztowano w celu złożenia wyjaśnień).
Jak poinformwał Komendant Policji - dziecko zostało zbadane, znajduje się pod opieką medyczną, nie ma śladów pobić ani przemocy.
Całe szczęście. Społeczeństwo odetchnęło z ulgą. Niech kara dla porywaczki bedzie surowa i przykłądna dla kolejnych niezrównowazonych matek, które nia mają prawa samodzielnej decyzji ws dziecka.

Głupie?

To obejrzyjcie wiadomośi z PL 2019

• Re: Porwania dzieci|Agnes32 10.03.2019, 21:10
    Pominąłeś wiele istotnych szczegółów. Chociażby to, że wzięła do pomocy koleżankę i obie, ubrane w kominiarki i uzbrojone, wciągnęły ojca z dzieckiem do samochodu, a następnie, używając niebezpiecznego narzędzia usiłowały wymusić na nim zgodę na przewiezienie dziecka przez granicę. Co za niedopatrzenie. Marny z ciebie dziennikarz.
    Odpowiedz
  • Re: Porwania dzieci|Zawistowski 10.03.2019, 22:15
    W świetle obowiązującego w PL prawa (o ile mamy faktycznie równouprawnienie, bo nie wiem), taka oto sytuacja:
    1. Mąż i żona - oboje prawni opiekunowie
    2. Kłócą się o cośtam (jak to w rodzinie)
    3. Żona wkurzona, pakuje walizkę - rzeczy swoje i dziecka i oświadcza - W takim razie ja i Amelka jedziemy do mamy. Nie wiem kiedy wrócimy, jak zmądrzejesz
    4. Ojciec mówi - A ja nie pozwalam Amelce, to moja córka a decyzja o wyjeździe musi być obopólna
    5. - Wal się capie - odpowiada żona i wsiada do samochodu
    6. Ojciec nie może użyć siły (nietykalność), wiec zgłasza porwanie

A później to już wiecie - helikoptery, CBŚ, TVN...
    Odpowiedz
  • Re: Porwania dzieci|Agnes32 10.03.2019, 23:23

W świetle obowiązującego w PL prawa (o ile mamy faktycznie równouprawnienie, bo nie wiem), taka oto sytuacja:
    1. Mąż i żona - oboje prawni opiekunowie
    2. Kłócą się o cośtam (jak to w rodzinie)
    3. Żona wkurzona, pakuje walizkę - rzeczy swoje i dziecka i oświadcza - W takim razie ja i Amelka ...

Nie, to się absolutnie nie kwalifikuje do CBŚ. Przecież on wie, dokąd pojechała, więc w czym problem? Wystarczy, że tam zajedzie, zrobi babie efektowny makijaż swoją spracowaną, patriarchalną pięścią i po kłopocie. Wtydziłbyś się fatygować policję do takich pierdół, narażać państwo na niepotrzebne wydatki. Co się z tymi mężczyznami porobiło? Zero samodzielności.
    Odpowiedz
  • Re: Porwania dzieci|Ateistyczny lewak 10.03.2019, 22:48
    Co??? znowu Czarne Wolgi jezdza???
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Porwania dzieci|mariaelena 11.03.2019, 9:34
    "Powiedziała jedynie, że sąd uznał, iż pobyt dziecka z Polsce nie odbywał się wbrew woli ojca dziecka, a także wziął pod uwagę opinię psychologiczno-pedagogiczną, w której wskazano, że wydanie dziecka do Niemiec "byłoby dla dziecka niekorzystne".

"...pobyt dziecka w Polsce nie odbywał się wbrew woli ojca dziecka..."

https://fakty.interia.pl/polska/news-porwanie-amelki-i-jej-mamy-trzymiesieczny-areszt-dla-podejrz,nId,2876723

No i tak to jest, gdy emocje biorą górę nad rozumem.
    Przedstawia się własne wyobrażenia, zamiast zapoznać się z faktami.
    ,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Porwania dzieci|mariaelena 13.03.2019, 19:24
    "Ojciec porwanej w ub. tygodniu 3-letniej Amelki miał uczestniczyć w uprowadzeniu innej dziewczynki w maju ubiegłego roku. Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, trwa postępowanie w tej sprawie."

https://fakty.interia.pl/polska/news-ojciec-amelki-mial-uprowadzic-inna-dziewczynke,nId,2882059
    ,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook