Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Poprawna dyskusja w samolocie.

dodano: 17.10.2019, 14:33
akcje wątku: drzewko

Autor: Bahram

W necie już ktoś zamieścił poprawny sposób zwracania się do lewaków w samolotach niektórych linii lotniczych. Wyglądało to mnie więcej tak (Nie cytuję dosłownie) :

''

Dzień dobry Pani. Zasugerowałeś mi płeć ! Przepraszam Onu. Co Onu robi w Kanadzie ? Onu studiowało w Toronto i Onu znalazło tam pracę.

''

Psychiatrzy wkrótce pójdą w odstawkę. W końcu uznają że to że ktoś uważa się za Napoleona to norma i nie tytułowanie takiej osoby cesarzem to napoleonofobia 

• Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Bᴀɴɪ ᴅᴇ Sᴏᴛʜò 17.10.2019, 14:36
    “Love kills, drills you through your heart
    Love kills, scars you from the start”
    K/ᴇ/ᴇ/ᴘ/ ᴄ/ᴀ/ʟ/ᴍ/ ᴀ/ɴ/ᴅ ʜ/ᴜ/ɢ ᴛ/ɪ/ɢ/ᴇʀ/s
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Cyrenejczyk 17.10.2019, 14:42
    zastanawiam się jak to będzie w przypadku awarii samolotu Air Canada na lotnisku
    czy kobiety będą miały przywilej opuszczenia samolotu pierwsze?
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Bahram 17.10.2019, 14:49

zastanawiam się jak to będzie w przypadku awarii samolotu Air Canada na lotnisku

Kobieta to wstrętny dyskryminujący konstrukt kulturowy, seksisto ! Tam takie pojęcie jest zabronione. Zapytaj raczej która z istniejących 56 płci (Chyba tyle jest aktualnie ale mogę się mylić) będzie miało pierwsze miejsce w opuszczeniu samolotu i dlaczego np two-spirit zostanie puszczony przed alies albo odwrotnie ? Postęp sprawia pewne problemy.
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Adrian 17.10.2019, 14:50

Samolot opuszcza się wg kolejności siedzenia od wyjść awaryjnych bez względu na sex czy też gender.

https://f4fcdn.eu/wp-content/uploads/2016/09/MiejscaSamolot650ST.png
    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Student Szymon: Wszechświat ma obrzeża i krawędzie.
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Duinne 17.10.2019, 14:53

W razie awarii wychodzi sie w kolejnosci foteli. Ale nie zniechecaj sie, dalej dzielnie walcz ze stworzonymi przez siebie problemami.
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Cyrenejczyk 17.10.2019, 14:57

W razie awarii wychodzi sie w kolejnosci foteli. Ale nie zniechecaj sie, dalej dzielnie walcz ze stworzonymi przez siebie problemami.

no fakt - poległem!
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Duinne 17.10.2019, 14:54
    Serio nie mowisz do ludzi po prostu "dzien dobry"?
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Cyrenejczyk 17.10.2019, 15:02

Serio nie mowisz do ludzi po prostu "dzien dobry"?

czyli Dzień dobry Pani lub Panu będzie niezadługo zwrotem seksistowskim?
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Bahram 17.10.2019, 15:06

Powinno być ''dzień dobry Onu'' ''Gdzie Onu, jedzie co robi ? '' A zresztą nawet życzenie ''dzień dobry'' to dyskryminacja. A co z fanami dobrej nocy albo miłośnikami złego dnia ?
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Duinne 17.10.2019, 15:29

Nie wiem, czy seksistowskim, ale na pewno rzadkim. Malo kto tak mowi. Wiec tym bardziej nie rozumiem, dlaczego ktos nalegalby na uzywanie tej rzadkiej formy, i to w przypadku kiedy problemy na linii pan/pani spedzaja mu tak bardzo sen z oczu, jak autorowi watka.
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Cyrenejczyk 17.10.2019, 15:50

Nie wiem, czy seksistowskim, ale na pewno rzadkim. Malo kto tak mowi. Wiec tym bardziej nie rozumiem, dlaczego ktos nalegalby na uzywanie tej rzadkiej formy, i to w przypadku kiedy problemy na linii pan/pani spedzaja mu tak bardzo sen z oczu, jak autorowi watka.

jest mi bardzo przykro, że nie mogę zwracać się do pani grzecznościowym zwrotem pani ponieważ już mało kto do pani zwraca się pani
    uprzejmie proszę, żeby pani wzięła pod uwagę mój dyskomfort z tym związany
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Duinne 17.10.2019, 15:55

jest mi bardzo przykro, że nie mogę zwracać się do pani grzecznościowym zwrotem pani ponieważ już mało kto do pani zwraca się pani
    uprzejmie proszę, żeby pani wzięła pod uwagę mój dyskomfort z tym związany

A gdzie ja pisze, ze nie mozesz? To autor watku (i jak sie okazuje ty rowniez) ma z tym problem, a nie ja.
    Odpowiedz
  • Re: Poprawna dyskusja w samolocie. |Cyrenejczyk 17.10.2019, 16:02

A gdzie ja pisze, ze nie mozesz? To autor watku (i jak sie okazuje ty rowniez) ma z tym problem, a nie ja.

cała ta chwilami chaotyczna dyskusja powstała z uwagi na politykę poprawności językowej wprowadzanej przez Air Canada
    w samolocie siedząc obok pani będę szeptał pani w ucho jaka pani jest kobieca
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook