Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Polak potrafi! Siłownia zamieniła się w… sklep i kościół. Trwa walka z absurdami rządu PiS"

dodano: 18.10.2020, 0:15
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Siłownie, kluby fitness i aquaparki zostały zamknięte. Zarzynani polscy przedsiębiorcy nie zamierzają jednak składać broni.

O tym, że pisowski reżim nie złamie Polaków pokazał krakowski klub Atlantic Sports. Klub ogłosił, że przekształca się w… sklep i kościół.

Właściciele klubu od teraz zapraszają na płatne testowanie sprzętu oraz spotkania religijne. – Może niektórym wydawać się to śmieszne. Największym absurdem nie jest jednak wdrożone przez nas rozwiązanie, a decyzja rządu – mówi Marta Jamróz, menedżerka klubu.

– Nie lubię kruczków prawnych i kombinacji, ale po prostu nie mamy wyjścia. (…) Nie wiem, czemu uderzono akurat w branżę fitness. Kościoły są otwarte, galerie też funkcjonują… Decyzja o zamrożeniu siłowni, klubów czy basenów jest wbrew wszelkiej logice, nie potrafię jej zrozumieć.

Absurd decyzji rządu PiS wskazał też Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness. – Decyzja o ponownym zamknięciu branży fitness jest chora. Przestrzegaliśmy reguł i zdaliśmy egzamin, a rząd go oblał. Potraktowano nas jak chłopca do bicia. Zamknięto nas bez żadnego uzasadnienia i dialogu. Chodzi nie tylko o nas, ale o dwa miliony Polaków.

Centrum fitness Atlantic Sports w Krakowie od teraz będzie działać jako sklep oraz Kościół Zdrowego Ciała.

– Skoro nie mogą funkcjonować siłownie – w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy sklep Atlantic ze sprzętem do ćwiczeń – nasze PKD to również 4764Z, więc możemy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny – poinformował klub na Facebooku i dodał, że w klubie odbywać się będą również zgromadzenia religijne członków związku Kościół Zdrowego Ciała.

Jeszcze inny ważny aspekt problemu wskazała mec. Magdalena Wilk.

– Zgodnie z przepisem, siłownie mogą być otwarte, jeżeli są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć, czy wydarzeń sportowych. Jeżeli zatem POTENCJALNIE może się trafić klient przygotowujący się do zawodów czy zajęć sportowych, to siłownia może być dla niego otwarta. A wydaje mi się, że każda siłownia czy klub fitness chętnie przyjmuje sportowcówpowiedziała prawniczka.

Źródło: Onet

https://nczas.com/2020/10/17/polak-potrafi-silownia-zamienila-sie-w-sklep-i-kosciol-trwa-walka-z-absurdami-rzadu-pis/

 • Re: "Polak potrafi! Siłownia zamieniła się w… sklep i kościół. Trwa walka z absurdami rządu PiS"|( • ) 18.10.2020, 0:50
  Okaj. Tak jak sklepy Żabka zamieniliśmy na placówkę pocztową, by sprzedać w święta i niedziele.
  „Zdarza się” – Kurt Vonnegut „Rzeźnia numer pięć”
  Odpowiedz
 • Re: "Polak potrafi! Siłownia zamieniła się w… sklep i kościół. Trwa walka z absurdami rządu PiS"|Annbis 18.10.2020, 0:50

  Atlantic Sports Fitness Siłownia Squash Klub

  Kochani Klienci,
  wiemy, że czekaliście na naszą decyzję...
  My czekaliśmy na Rozporządzenie i mieliśmy cichą nadzieję, że mimo wczorajszej konferencji prasowej premiera, ktoś zmądrzeje i zmieni decyzję... Niestety nie doczekaliśmy się😔 Musimy zatem sami działać 👊

  Skoro nie mogą funkcjonować siłownie - w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy SKLEP ATLANTIC ze sprzętem do ćwiczeń - nasze PKD to również 4764Z, więc możemy 😉 i zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny🏋️

  Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. "Kościół Zdrowego Ciała". Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe 😁 Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne 🧘‍♀️

  Na squashu natomiast mamy codziennie specjalne zawody sportowe bez udziału publiczności 👍

  Wszystko zgodnie z prawem 😃

  Większość z Was te słowa będą bawiły 😉
  Wczoraj, jak dowiedzieliśmy się o planach rządu, nikt z nas nie chciał jednak w to uwierzyć...
  Przecież jeśli ktoś nie chce przychodzić do klubu to nie musi! Dlaczego zatem zamyka się miejsca, w których dba się o zdrowie i kondycję ludzi, oraz przestrzega wszystkich zasad sanitarnych?!

  My nie tylko walczymy o zdrowie! My teraz walczymy o przetrwanie! O nasze miejsca pracy! O ludzi, którzy wrócili i stęsknili się za nami! O możliwość wyboru!

  Dlatego - pozdrawiamy naszą konkurencję i inne osoby "życzliwe" - ale zanim zadzwonicie tam, gdzie chcecie teraz zadzwonić, żeby na nas donieść 😉, zastanówcie się, czy też nie powinniście podjąć walki. Są to trudne decyzje, ale nie dajmy zniszczyć naszej branży.

  Zapraszamy zatem do testowania sprzętu do ćwiczeń w sklepie Atlantic, na nabożeństwa Kościoła Zdrowego Ciała prowadzone przez naszą Radę Starszych czyli trenerów nie tylko mentalnych oraz na zawody squasha bez udziału publiczności 🙂

  Kochani Klienci,
  My jesteśmy dla Was, a bez Was nie ma Nas...

  Manager Atlantic Sports
  Marta Jamróz
  Obraz może zawierać: tekst „Atlantic sports OTWARTE jesteśmy dla Was FITNESS=RELIGIA SIŁOWNIA=SKLEP I SQUASH=ZAWODY”

  4,1 tys. komentarzy11 tys. udostępnień
  https://www.facebook.com/atlantickrakow/?hc_ref=ARRaviCn5OrTLMr1_Dczm281NcsEqOBHrlvVnpBc8w_03UcBjLLcuvbvcykzLzeMRFM&fref=nf&__tn__=kC-R
  Odpowiedz
 • Re: "Polak potrafi! Siłownia zamieniła się w… sklep i kościół. Trwa walka z absurdami rządu PiS"|Piano 19.10.2020, 7:17
  Podbijam, jak za okupacji
  Odpowiedz
 • Re: "Polak potrafi! Siłownia zamieniła się w… sklep i kościół. Trwa walka z absurdami rządu PiS"|Annbis 19.10.2020, 8:41

  Podbijam, jak za okupacji  Za sam pomysł i odwagę organizatorów tego przedsięwzięcia, na miejscu mieszkańców Krakowa i okolic chodziłabym do tego "sklepu" "wypróbować" choćby jedno urządzonko dziennie.
  Odpowiedz
 • Re: "Polak potrafi! Siłownia zamieniła się w… sklep i kościół. Trwa walka z absurdami rządu PiS"|Annbis 19.10.2020, 8:58

  Drugi przykład:
  Od poniedziałku 19 października klub Obstacle Center rozpoczyna organizację zawodów, których uczestnicy mogą w myśl rozporządzenia korzystać z siłowni. – W związku z obostrzeniami wprowadzamy od poniedziałku cykl zawodów sportowych!
  – Przed wejściem do Obstacle Center wypełnicie kartę uczestnika i zrealizujecie cykl konkurencji! Pamiętajcie, że to są zawody, a jeśli zawody to i nagrody! Oczywiście pieczę nad wszystkim będą sprawowali nasi sędziowie, których dobrze znacie jako trenerów, podkreślono.

  Na jeszcze inny pomysł wpadli właściciele siłowni Odessa w Elblągu. – Zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów z dnia 16.10.2020 od dnia 19.10.2020 będziemy klubem wykonującym działalność leczniczą przeznaczoną dla pacjentów (czyt. dla osób posiadających skierowanie od lekarza lub fizjoterapeuty do wykonywania ćwiczeń siłowych lub cardio) – poinformowano.

  Ponadto siłownia ogłosiła, iż w 2022 roku organizuje zawody sportowe, a „przygotowania do zawodów odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 21.00, soboty 9.00-19.00, niedziele 10.00 – 16.00”. Do wzięcia udziału w zawodach konieczne jest posiadanie karnetu siłowni lub uiszczenie stosownej opłaty.

  – Klub Odessa udostępni zawodnikom sprzęt niezbędny do przygotowań do zawodów, który systematycznie będzie dezynfekowany. Pracownicy Klubu Odessa nie będą ingerować w czas ani sposób przygotowań (…) dla zawodników, którzy chcą przygotować się pod okiem instruktora lub zasięgnąć porady treningowej, codziennie będą się odbywać zajęcia przygotowawcze do zawodów – czytamy dalej.

  https://nczas.com/2020/10/19/sklep-kosciol-i-lecznica-tak-silownie-obchodza-absurdalny-zakaz-rzadu-pis/
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook