Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach

dodano: 22.04.2010, 11:59
akcje wątku: drzewko

Autor: ds

Teraz na tvp info.

Policyjna orkiestra.

Oprócz biało - czerwonych wieńców jest jeden z kwiatami w tęczowych kolorach. Kolega z partii otwarcie mówił o ideałach, o jakie walczyła. Było coś o tym, że ludzie sprzeciwiający się im w sprawie homoseksualistów nie rozumieją miłości (mogłem przekręcić, ale tak zrozumiałem tę wypowiedź). Koleżanka z manify powiedziała, że połączyła je sprawa mordowania nienarodzonych dzieci (oczywiście użyła terminu "przerywanie ciąży"), że uważała, iż nie jest to kwestia sumienia każdego z nas (z czym należy się w sumie zgadzać - nie wolno mordować niezależnie od tego, czy ktoś wierzy w Boga, czy też nie ale - jak można się spodziewać - zaczyna się koniec zbieżności), ale prawo kobiety. Podobno Jaruga - Nowacka walczyła o kobiety.

Uważam, że albo bawimy się w katolicki pogrzeb, albo rozdzielamy bełkot od pochówku. Takie słowa nie miały prawa paść nie tylko na Powązkach, ale na żadnym cmentarzu.

Niech spoczywa w pokoju +

(ten post nie jest o śp Izabeli Jarudze - Nowackiej, tylko o jej pogrzebie)

* * * *
"bawimy" powinno być w cudzysłowie. Mam nadzieję, że rozumiecie, co mam na myśli.

• Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|Kane-Minki 22.04.2010, 1:48
    też oglądałem komuchy i aborterki a na końcu ksiądz,widać było iż jest skwaszony
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|BRMTvUngern-Sternberg(Agora do w 22.04.2010, 6:15
    Unosil sie smrod siarki i demony gesto sie tloczyly.Nic dziwnego...
    Nie mogąc Giertychowi sprostać,musieli wnet kompleksów dostać.Bo jak uczy Freud profesor :w człowieku rodzi się agresor,gdy mu o sobie złe mniemanie nasuwa z innym porównanie.Nikt nie godzi się z ochotą z tym że zwykłym jest idiotą.
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|Barbarzyńca (a imię jego 44) 22.04.2010, 6:22
    Wieczny odpoczynek racz dac jej Panie, a swiatlosc wiekuista niechaj jej swieci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen

---------------------

Modlmy sie za IJ-N. Niczego lepszego w jej sprawie robic nie mozemy
    Gdyby nawet nie zechciał nam pomóc w tych pięciu dniach, to ma On moc obronić nas w tych dniach, w których zechce, albo zgubić nas na oczach naszych wrogów. (Jdt 8,15)
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|Anaja 22.04.2010, 6:47
    Kilka dni temu czytałam gdzieś w sieci jak to pani Środa wspominała swoją zmarłą koleżankę p.Jarugę i przedstawiła ją jako wielką feministkę i ateistkę. W tym momencie druga rozmówczyni (krewna?) zaprzeczyła mówiąc, że p.Jaruga była osobą głęboko wierzącą, ale sprawę wiary traktowała jako intymną. Pani Środa powiedziała, że jest tym faktem zaskoczona, bo znała ją kilkanaście lat!

No, ale na pogrzebie na tabliczce z nazwiskiem był tylko listek i nie było ś.p.! Więc nie wiem jak to jest.

Z drugiej strony to nie wiem co mówią przepisy KK o chowaniu takich osób, które głoszą poglądy niezgodne czy wrogie z nauką KK. Ksiądz, który sprawował ceremonię (ks. Arkadiusz Nowak) chyba je zna, ale wolałabym aby nam zwykłym ludziom wytłumaczono jak to ma być żebyśmy nie czuli niesmaku czy zgorszenia.
    Anaja
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|ds 22.04.2010, 11:57

Kilka dni temu czytałam gdzieś w sieci jak to pani Środa wspominała swoją zmarłą koleżankę p.Jarugę i przedstawiła ją jako wielką feministkę i ateistkę. W tym momencie druga rozmówczyni (krewna?) zaprzeczyła mówiąc, że p.Jaruga była osobą głęboko wierzącą, ale sprawę wiary traktowała jako intymną. Pani Środa powiedziała, że ...

nie chodzi o fakt, że była chowana, tylko o te brednie, które w związku z tym padły z ust lewaków.

* * * *
    przynajmniej mi nie chodzi.
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|jannama 22.04.2010, 12:05
    W mazowieckiem są osoby, uchodzące za mistyków, które przekazują w ostatnich dniach wiadomość, że I. Jaruga-Nowacka prosi o modlitwę. Dobrze sobie to wziąć do serca, obojętnie, czy ktoś wierzy w takie objawienia, czy też nie.

Wieczny odpoczynek... +

P.S. Jak widać chociażby po zamieszczonych przez kol. wypowiedziach, I.J-N. zostawiła tu niezły bałagan, więc jeśli rzeczywiście jest w czyśćcu, to modlitwa jest jej szczególnie potrzebna.
    "Politycy widzą, kto ich wybrał, więc nie ufają, że ludzie wybierają racjonalnie" - Otis Tarda
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|gambit 22.04.2010, 1:22

W mazowieckiem są osoby, uchodzące za mistyków, które przekazują w ostatnich dniach wiadomość, że I. Jaruga-Nowacka prosi o modlitwę. Dobrze sobie to wziąć do serca, obojętnie, czy ktoś wierzy w takie objawienia, czy też nie.

Wieczny odpoczynek... +

P.S. Jak widać chociażby po zamieszczonych przez kol. wypowiedziach, I.J-N. zostawiła ...

+
    dum spiro, spero
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|Anika 22.04.2010, 11:58

Wieczny odpoczynek... +

P.S. Jak widać chociażby po zamieszczonych przez kol. wypowiedziach, I.J-N. zostawiła ...

+++
    \\\\
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|Notto 22.04.2010, 12:12

Wieczny odpoczynek... +

+
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|Plus 22.04.2010, 12:59

Wieczny odpoczynek... +

+
    A narodowi potrzeba wielkości. Nie myślcie, że naród może wypełnić swoje zadanie tylko z pomocą ludzi bez wyrazu, którzy żyją byle jak, aby przeżyć, aby jakoś się odkuć, aby wykręcić się tanim kosztem. - Stefan Wyszyński
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|De Bosch 22.04.2010, 12:06
    a tuz po mowcach z Baby Ligii i Kwasniewskim, asystujacy temu ksiadz pralat, ktory chyba rozumial po polsku, bez zmruzenia oka zaczyna katolicka ceremonie...
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|ds 22.04.2010, 12:06
    (Nie mi decydować o tym, czy może leżeć na katolickim cmentarzu. Generalnie uważam, że może. Jestem jednak przeciwko tej szopce)
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|RukiaKuchiki 22.04.2010, 12:10

(Nie mi decydować o tym, czy może leżeć na katolickim cmentarzu. Generalnie uważam, że może. Jestem jednak przeciwko tej szopce)

Ale tez co miał zrobić ten ksiądz- zacząć awanturę na cmentarzu ?

Była towarzyszka Środa ?
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|ds 22.04.2010, 12:16

Ale tez co miał zrobić ten ksiądz- zacząć awanturę na cmentarzu ?

Była towarzyszka Środa ?

Obejrzałem samą końcówkę. Nie wiem.

Nie wiem także, co powinien zrobić ksiądz. Może należało postawić sprawę jasno przed pogrzebem? Nie wiem, co działo się "za kulisami".

Nie wiem także, co powinni zrobić katoliccy policjanci biorący udział w pogrzebie.

Widzę niekonsekwencję w postępowaniu lewicy.

Jestem zniesmaczony tym, że takie słowa padają na cmentarzy.
    Odpowiedz
  • Re: Pogrzeb Izabeli Jarugi - Nowackiej na Starych Powązkach|postiacomus 22.04.2010, 1:59

Obejrzałem samą końcówkę. Nie wiem.

Nie wiem także, co powinien zrobić ksiądz. Może należało postawić sprawę jasno przed pogrzebem? Nie wiem, co działo się "za kulisami".

Nie wiem także, co powinni zrobić katoliccy policjanci biorący udział w pogrzebie.

Widzę niekonsekwencję w postępowaniu lewicy.

Jestem zniesmaczony tym, że takie słowa padają ...

Bo w Polsce nawet wojujący ateiści są wierzący, cuda, panie.
    Kto mówi o zwycięstwie? Przetrwanie jest wszystkim
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook