Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Pogańskie zakonnice powiedziały, że Indianin, który chce być chrześcijaninem, musi unikać Kościoła Franciszka

dodano: 13.10.2019, 17:45
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Misjonarki Maryi Niepokalanej i św. Katarzyny z Sieny ("Laurytanki"), kongregacja założona w Kolumbii i działająca w Amazonii, opublikowały na swojej stronie sekcję poświęconą "Duszpasterstwu Rdzennych".

https://image-media.gloria.tv/placidus/a/8d/rheep1b11f71r8wvcll418iy2r8wvcll418iz.jpg

Używają słowa "rdzenny" jako synonimu "pogański", podkreślając, że [katoliccy] lokalsi "mają własną religię" i "własną teologię", a ich "świat duchowy jest bardzo bogaty".

Ten świat — piszą dalej autorki — dostarcza tubylcom "niezbędnych powiązań" z "bogami", co zapewnia "równowagę między dobrem a złem".

Amazońskie pogaństwo jest porównywalny z Pismem Świętym: "tak jak my mamy Stary Testament, tak rdzenni ludzie mają swoje historie i [pogańską] religię".

Czytelnik może dowiedzieć się, że "ziemia jest Biblią Indian", dlatego tubylcy "czują" obecność Boga "w naturze i na ziemi".

Innymi słowy: Indianie, którzy chcą żyć jak Chrześcijanie, nie mają innego wyjścia poza przyłączeniem się do Zielonoświątkowców, ponieważ Kościół Franciszka gubi się w pogańskich iluzjach.
#newsOrpfsqugsv

 • Re: Pogańskie zakonnice powiedziały, że Indianin, który chce być chrześcijaninem, musi unikać Kościoła Franciszka|Teofila (w podróży) 13.10.2019, 18:09
  To zupełnie tak jak pani i inni sedecy, lefebryści itp. odszczepieńcy.

  Cudna wiadomość :)
  Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
  Odpowiedz
 • Re: Pogańskie zakonnice powiedziały, że Indianin, który chce być chrześcijaninem, musi unikać Kościoła Franciszka|Piano 13.10.2019, 18:36
  Oo, Teofila śledzi uważnie wpisy Anbisy, jedyne warte uwagi i do strolowania bo ważne 😁😁😁😁
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook