Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Podróż zagraniczna. Ubezpieczać samochód czy nie?

dodano: 24.05.2015, 16:14
akcje wątku: drzewko

Autor: erson

W czerwcu planujemy z żoną wybrać się w podróz na prawie 3 tygodnie za granicę ( plus minus, niczego nie planujemy, po prostu jedziemy na spontana - od dawna tak planowaliśmy. Niemcy, Francja oraz Hiszpania i z powrotem).

Mamy wyrobione karty ekuz ale zastanawiam się jeszcze nad dodatkowym ubezpieczeniem samochodu. Warto jest kupować sobie takie assistance czy jest to zbędny koszt? Samochód nowy, obecnie ma AC. 

• Re: Podróż zagraniczna. Ubezpieczać samochód czy nie? |salvatore 24.05.2015, 16:37
    Parę razy robiłem tę trasę zarówno od północy jak i południa stąd możesz sobie urozmaicić trasę - 3 tygodnie to akurat , polecam Iczpanię tak minimum 10 dni szczególnie Andaluzję i Estremadurę możesz też zahaczyć o Portugalię. Jeżeli to nie jest specjalny wydatek to assistance możesz wykupić( ja jeździłem zawsze kilkunastoletnim samochodem i miałem tylko OC) a także dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w którymś z towarzystw(kosztuje na dwie osoby kilkadziesiąt pln) ekuz nie zawsze i nie wszędzie działa. Benek ma rację abyś zaopatrzył się w odpowiednie formularze (oby się nie przydały :) )
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: Podróż zagraniczna. Ubezpieczać samochód czy nie? |erson 1.06.2015, 8:11
    Przepraszam,ze dopiero teraz odpisuję ale miałem totalne urwanie głowy w ostatnich dniach. Sprawdzałem sobie swoje ubezpieczenie AC i jednak jest ograniczone ( nie miałem wyboru bo samochód był wzięty w leasing tak wiec ubezpieczenie zostało mi narzucone).
    Ubezpieczenie zdrowotne mamy juz wykupione ( kosztowało niewiele tak wiec doszliśmy do wniosku,że nie ma co oszczędzać). Tylko właśnie myslę gdzie wykupić to assistance ;)
    Odpowiedz
  • Re: Podróż zagraniczna. Ubezpieczać samochód czy nie? |baszcz 1.06.2015, 10:57
    Warto mieć. Samochód młody czy nie różne rzeczy mogą się zdarzyć (odpukać). Samo holowanie może dać już po kieszeni. Podobno ubezpieczenie w ADAC jest dobrym rozwiązaniem, ale to wiem tylko ze słyszenia nie z praktyki.
    Odpowiedz
  • Re: Podróż zagraniczna. Ubezpieczać samochód czy nie? |justa 3.06.2015, 11:21
    Pamiętam taką historię pewnego małżeństwa które pojechało na wczasy - chyba do Egiptu. No i facet dostał udaru - wiadomo tam gorąco i te sprawy. Oczywiście nie mieli ubezpieczenia i Egipcjanie nie chcieli wydać ciała, bo koszty leczenia itd. Kobieta wróciła do Polski, zrobiła zbiórkę, sprawę nagłośnili w mediach. Generalnie trauma. Niech to będzie nauczka, że warto się ubezpieczać.
    Odpowiedz
  • Re: Podróż zagraniczna. Ubezpieczać samochód czy nie? |erson 3.06.2015, 12:22
    Justa nie wiem czy zauważyłas ale sam nie pytam się tutaj o ubezpieczenie zdrowotne ( to mnie nie obchodzi) ale o ubezpieczenie assistance samochodu :P Tak wiec ta historia trochę nie w temacie . Zresztą Hiszpania to nie Egipt.
    Odpowiedz
  • Re: Podróż zagraniczna. Ubezpieczać samochód czy nie? |justa 3.06.2015, 13:35
    Aha, myślałam, że o coś innego Ci chodzi, sorry, a jakaś zawiana dziś jestem :)
    Jeżeli chodzi o assistance, to zobacz sobie to http://ubezpieczenia.comperia.pl/towarzystwa-ubezpieczeniowe/generali/assistance-lux
    Odpowiedz
  • Re: Podróż zagraniczna. Ubezpieczać samochód czy nie? |erson 3.06.2015, 13:58
    Dzięki, zapoznam się z tym . W sumie sam program nie wygląda tak źle jak widzę. Jeszcze dzisiaj obgadam sprawę z innymi uczestnikami podrózy.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook