Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Podoba mi się ten abp Jędraszewski

dodano: 8.11.2019, 18:40
akcje wątku: drzewko

Autor: AnnaMS

Dobry wywiad w TV Republika. Co powiedział m.in.?

O pedofilii w KK:

Taki problem był i być może jeszcze w jakiejś mierze jest, nie możemy powiedzieć, że nie. Natomiast prawda wymaga, żebyśmy spojrzeli na to w kategoriach, jak procentowo te straszne rzeczy mają miejsce w Kościele w stosunku do innych rzeczywistości społecznych, innych zawodów. (...) Okazuje się, że ilość tych naprawdę bardzo złych zdarzeń sięga zaledwie kilku promili, jeśli chodzi o księży, trzeba na to spojrzeć obiektywnie. Robi się z duchownych osoby, które są jedynie odpowiedzialne za ten bardzo odrażający proceder, tymczasem w skali społecznej, jeśli chodzi o Kościół, to jest bardzo mała liczba duchownych winnych pedofilii. Natomiast jest na pewno problem społeczny dużo bardziej szeroki, o którym trzeba mówić.

O ideologii LGBT:

Ideologia LGBT, podobnie jak bolszewicka, jest zarazą. Mamy przedefiniować to, kim jesteśmy jako ludzie, doprowadzając do tego, że bez Boga, przyjmując wizję czysto materialistyczną, mamy sprowadzić siebie do pewnego stworzenia, które żyje tylko i wyłącznie swoją seksualnością.

• Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Miecz Damoklesa 8.11.2019, 18:43
    A o tym jak bronił molestującego kleryków Paetza coś wspomniał?
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)--------------"Wierzcie sobie w te bzdury, ale nie wymuszajcie tego na innych". (ks. Daniel Wachowiak)
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Miecz Damoklesa 8.11.2019, 18:45
    Albo o tym, co kościół zrobił w sprawie pedofilii. Jak zadośćuczynił ofiarom. Czy zdobył się chociażby na przeprosiny.
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)--------------"Wierzcie sobie w te bzdury, ale nie wymuszajcie tego na innych". (ks. Daniel Wachowiak)
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Leteryk 8.11.2019, 18:47
    TV Republika to ta, co ma więcej pracowników niż widzów?
    Let it be.
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Ateistyczny lewak 8.11.2019, 18:52
    Kwiatuszku… ten Twoj "wspanialy" arcybiskup zapomnial dodac, ze wedlug obecnie obowiazujacych nauk, obecnego kosciola w Polsce, kazdy jest dzieckiem Boga, ktoremu ten Bog dal wolna wole. Tych samych nauk ktore mowia, ze to co dal Bog czlowiek nie ma prawa odebrac, jednak arcybiskup odbiera to co bal Bog. Wedlug tychze samych nauk kazdy kto usiluje zmieniac wola boska jest heretykiem I antychrystem.

Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Polipid3 8.11.2019, 18:56
    tak jest świetny
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Duinne 8.11.2019, 18:57
    Ze sie tobie podoba, to mnie nie dziwi :-DD

A swoja droga, jak wymyslnie manipuluje, ze niby cala sprawa rozchodzi sie o pojedynczych duchownych zboczencow:
    "Robi się z duchownych osoby, które są jedynie odpowiedzialne za ten bardzo odrażający proceder"

A tymczasem, rownowaznie odpowiedzialni sa hierarchowie, ktorzy tych zbokow bronili, a molestowanie ukrywali - lub przerzucali wine na ofiary.
    Sam Jedraszewski ma tu sporo za uszami, zeby wspomniec tylko sprawe Paetza .
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|AnnaMS 8.11.2019, 19:02

A swoja droga, jak wymyslnie manipuluje, ze niby cala sprawa rozchodzi sie o pojedynczych duchownych zboczencow:
    "Robi się z duchownych osoby, które są jedynie odpowiedzialne za ten bardzo odrażający proceder"

A tymczasem, rownowaznie odpowiedzialni sa hierarchowie, ktorzy tych zbokow bronili, a ...

Mnie też nie dziwi, że jedynym tematem, którym żyjesz, to pedofilia w KK.
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Miecz Damoklesa 8.11.2019, 19:07

Mnie z kolei nie dziwi, że kładziesz ofiary pedofilii na ołtarzu swoich religijnych urojeń.

Co tam, że niezliczonym dzieciakom koszczuł złamał życie. Ważne, że Aneczka może w religijnym uniesieniu poklepać zdrowaśki.

Deo gratias
    +++
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|AnnaMS 8.11.2019, 19:09

Mnie z kolei nie dziwi, że kładziesz ofiary pedofilii na ołtarzu swoich religijnych urojeń.

Co tam, że niezliczonym dzieciakom koszczuł złamał życie. Ważne, że Aneczka może w religijnym uniesieniu poklepać zdrowaśki.

Deo gratias
    +++

Gdybyś jeszcze nie kłamał co chwilę w swej zajadłości, można byłoby z tobą pogadać. Ale nie można.
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Miecz Damoklesa 8.11.2019, 23:20

Gdybyś jeszcze nie kłamał co chwilę w swej zajadłości, można byłoby z tobą pogadać. Ale nie można.

W którym miejscu kłamię?
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Adalbert1241 9.11.2019, 0:32

W którym miejscu kłamię?

W każdym?
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Mαύρος 8.11.2019, 19:11

A ty mnie, Anka, wciąż zadziwiasz.
    𝔚 czarnej urnie moich wszystkich czarnych lat / ℭzarna błyskawica spala czarny kwiat / ℭzarne słońca gasną, wschodzi czarny nów / 𝔖pieszmy się, nim czarny dzień powróci znów / http://imgur.com/29MB3XF
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|AnnaMS 8.11.2019, 19:12

A ty mnie, Anka, wciąż zadziwiasz.

Pewnie na in minus więc nie będę dopytywać :D
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Teofila (w podróży) 8.11.2019, 21:08

A tymczasem, rownowaznie odpowiedzialni sa hierarchowie, ktorzy tych zbokow bronili, a ...

Że pani się NIE podoba, to mnie nie dziwi :-DDD

Zdziwiłabym się raczej, gdyby pani spodobało się to, co abp mówi :)
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Podoba mi się ten abp Jędraszewski|Duinne 8.11.2019, 22:32

Że pani się NIE podoba, to mnie nie dziwi :-DDD

Zdziwiłabym się raczej, gdyby pani spodobało się to, co abp mówi :)

Alez zupelnie, ale zupelnie mnie nie dziwi, ze podoba sie pani i AnnieMS czlowiek, ktory arcybiskupa Paetza molestujacego klerykow bronil, a oskarzenia przez ofiary nazywal "wielce szkodliwa propaganda".

I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook