Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu

dodano: 16.04.2016, 10:05
akcje wątku: drzewko

Autor: enrque111

enrque111

"Nie można stawiać oporu poruszeniom Ducha Świętego – wskazał Franciszek na Mszy w Domu św. Marty. Papież ostrzegał w homilii przed tymi, którzy taki opór usprawiedliwiają wiernością prawu".

Zatem każde swoje odstępstwo od nauki Kościoła, od jego prawa i nakazów, mogę teraz spokojnie tłumaczyć "uległością Duchowi Świętemu". Gdy porzucę swoją żonę, tknięty przemożnym uczuciem wewnętrznym, będąc przekonany, że prowadzi mnie Duch Święty - będę usprawiedliwiony.

To bardzo niebezpieczna droga, diabelskie nauczanie - "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami" powiada Pan Jezus. Skoro sam papież twierdzi, że wierność prawu Kościoła jest nieistotna, to dlaczego sam Chrystus kazał swojemu Kościołowi takie prawa ustanawiać oraz słuchać i przestrzegać prawa ustanowionego przez Apostołów i ich następców ("Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał") ?

Okazuje się, że teraz nie musimy nikogo słuchać, prawo Kościoła nas już nie obowiązuje, ponieważ mamy być "ulegli Duchowi Świętemu", który przez nasze wewnętrzne odczucia przemawia. To jakiś obłęd !

• Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|Polipid3 16.04.2016, 10:53
    Duch Święty nie będzie przeciw prawu dzięki niemu ustanowionemu.
    Chrystus powiedział że królestwo wewnętrznie skłucone upadnie.
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|Polipid3 16.04.2016, 10:54

Duch Święty nie będzie przeciw prawu dzięki niemu ustanowionemu.
    Chrystus powiedział że królestwo wewnętrznie skłucone upadnie.

errata kłócić
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|Polipid3 16.04.2016, 10:55
    Kolejna bzdura.
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|Teofila (w podróży) 16.04.2016, 13:13
    Niebezpieczna droga.

Ciekawe321, że swego czasu abp. Lefebvre uległ takiemu "poruszeniu", ale papieżowi nie bardzo się to wtedy spodobało...
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|enrque111 16.04.2016, 13:26

Niebezpieczna droga.

Ciekawe321, że swego czasu abp. Lefebvre uległ takiemu "poruszeniu", ale papieżowi nie bardzo się to wtedy spodobało...

Powinniśmy bardziej słuchać Boga, a nie ludzi.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|Sylabariusz 16.04.2016, 14:24

Niebezpieczna droga.

Abp. Lefebvre uległ pokusie szatańskiego 'non serviam'. Zdradził, zbuntował się i wyparł, zadając tym samym Kościołowi Chrystusowemu potężne rany odczuwane po dziś dzień.

Dzisiejsi "krytycy" Ojca Świętego, w rzeczywistości nieprawdopodobnie zaaawansowani malkontenci o faryzejskiej mentalności "pobielanego grobu", w większości są zagorzałymi obrońcami buntu i odstępstwa Lefebvre. Wiele to o nich mówi...

Potrzeba modlitwy i zawierzenia prowadzeniu Ducha Świętego nad Kościołem, nie zaś malkontenctwa i wyjątkowo złej woli poddanej działaniu diabła, by tak a nie inaczej interpretować KAŻDE papieskie słowo.

@enrque111, bielzz, Polipidzie:

Vade retro, Satana!!

Zakrzyczcie wraz ze mną, póki jeszcze jesteście w stanie... :(
    "Bądźcie tedy doskonali, tak jak doskonały jest wasz Ojciec Niebieski". Mt 5 ; 48
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|Teofila (w podróży) 16.04.2016, 14:29

Abp. Lefebvre uległ pokusie szatańskiego 'non serviam'. Zdradził, zbuntował się i wyparł, zadając tym samym Kościołowi Chrystusowemu potężne rany odczuwane po dziś dzień.

Dzisiejsi "krytycy" Ojca Świętego, w rzeczywistości nieprawdopodobnie zaaawansowani malkontenci o faryzejskiej mentalności "pobielanego grobu", w większości są zagorzałymi obrońcami buntu i odstępstwa Lefebvre. Wiele to o nich ...

>Abp. Lefebvre uległ pokusie szatańskiego 'non serviam'. Zdradził, zbuntował się i wyparł, zadając tym samym Kościołowi Chrystusowemu potężne rany odczuwane po dziś dzień

Jak to: zdradził, zbuntował się i wyparł?

A może on tylko nie chciał stawiać oporu temu, co UZNAŁ za poruszenie Ducha Świętego, i tego oporu nie chciał "usprawiedliwiać wiernością prawu"?
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|Sylabariusz 16.04.2016, 17:14

>Abp. Lefebvre uległ pokusie szatańskiego 'non serviam'. Zdradził, zbuntował się i wyparł, zadając tym samym Kościołowi Chrystusowemu potężne rany odczuwane po dziś dzień

Jak to: zdradził, zbuntował się i wyparł?

A może on tylko nie chciał stawiać oporu temu, co UZNAŁ za poruszenie Ducha Świętego, i tego oporu nie chciał ...

Jeżeli ktoś żyje w bliskości z Bogiem, praktykuje częstą modlitwę, chwyta za Różaniec święty, trwa w życiu sakramentalnym, to nie jest możliwe, aby nie był w stanie właściwie rozróżnić zakus szatańskich od natchnień Ducha Bożego. :)

Należy poznawać po owocach, a te w przypadku zdrady i buntu BPX są powszechnie znane... :(
    "Bądźcie tedy doskonali, tak jak doskonały jest wasz Ojciec Niebieski". Mt 5 ; 48
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|Teofila (w podróży) 16.04.2016, 17:15

Jeżeli ktoś żyje w bliskości z Bogiem, praktykuje częstą modlitwę, chwyta za Różaniec święty, trwa w życiu sakramentalnym, to nie jest możliwe, aby nie był w stanie właściwie rozróżnić zakus szatańskich od natchnień Ducha Bożego. :)

Należy poznawać po owocach, a te w przypadku zdrady i buntu BPX są powszechnie znane... :(

>Jeżeli ktoś żyje w bliskości z Bogiem, praktykuje częstą modlitwę, chwyta za Różaniec święty, trwa w życiu sakramentalnym,

Znaczy się - abp. Lefebvre tego nie robił, wg. kolegi?...
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|prostychlop 16.04.2016, 17:36

Watykan ma inne zdanie od ciebie? Czemu jesteś nieposłuszny oszczerco?
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|enrque111 16.04.2016, 17:22

Dzisiejsi "krytycy" Ojca Świętego, w rzeczywistości nieprawdopodobnie zaaawansowani malkontenci o faryzejskiej mentalności "pobielanego grobu", w większości są zagorzałymi obrońcami buntu i odstępstwa Lefebvre. Wiele to o nich ...

Abp. Lefebvre był wierny zarówno nauczaniu Kościoła, czyli niezmiennemu Magisterium, jak również był uległy Duchowi Świętemu, który to Magisterium tworzył przez 2000 lat. Sprzeciwił się jedynie nowemu, heretyckiemu prawu, które stało w sprzeczności z tym odwiecznym, niezmiennym nauczaniem Kościoła, które próbował zmienić papież z modernistycznymi (potępionymi wcześniej przez Kościół) teologami na czele.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|salvatore 16.04.2016, 13:41
    Stawianie przez Kulega w opozycji Kościoła i Duch Świętego jest swoistym kuriozum
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|Teofila (w podróży) 16.04.2016, 14:31

Stawianie przez Kulega w opozycji Kościoła i Duch Świętego jest swoistym kuriozum

Dlatego tak dziwią słowa papieża.

Bo chyba papież mówi o prawie kościelnym?

Czy może jakimś innym?
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|salvatore 16.04.2016, 15:36

Dlatego tak dziwią słowa papieża.

Bo chyba papież mówi o prawie kościelnym?

Czy może jakimś innym?

"Uległość Duchowi jest źródłem radości. «Ja chciałbym zrobić coś, może to?... Ale czuję, że Pan chce ode mnie czegoś innego. Radość znajdę tam, gdzie jest wezwanie Ducha!»” – mówił Papież."

jak zwykle Kuleżanka Ann wybrała sobie jeden cycacik z homilii i dalejże gromić papieża, powyżej wkleiłem innom cycatę z tej homilii, która po trosze objaśnia co papież miał na myśli. Z papą Franciszkiem jest ten problem ,że jak to południowiec myśli i mówi trochę inaczej niż europejczyk stąd po mojemu jest tu pewne zderzenie kultur. Przecież podstawowym prawem Kościoła jest prawo Miłości Boga i bliźniego.
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: Po co mam ulegać nauce Kościoła - wolę ulegać Duchowi Świętemu|salvatore 16.04.2016, 15:46

"Uległość Duchowi jest źródłem radości. «Ja chciałbym zrobić coś, może to?... Ale czuję, że Pan chce ode mnie czegoś innego. Radość znajdę tam, gdzie jest wezwanie Ducha!»” – mówił Papież."

jak zwykle Kuleżanka Ann wybrała sobie jeden cycacik z homilii i dalejże gromić papieża, powyżej wkleiłem innom cycatę z tej homilii ...

korekta nie Ann telko sto jedenasty przepraszam ale to z tego samego zboru więc wielkiej pomyłki nie zrobiłem :)
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook