Otwarte forum dyskusyjne Frondy

PiS będzie rządzić, a dzieci mordowane w łonach ich matek będą dalej płynęły kanalizacją

dodano: 10.10.2019, 12:10
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Jacek Sasin o zakazie aborcji eugenicznej: czekamy na wyrok TK, który rozwiąże tę sprawę

Czekamy na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ ustawowe zagwarantowanie tej kwestii będzie dużo słabszą gwarancją, że ta sprawa zostanie raz na zawsze rozwiązana tak, jak byśmy chcieli, żeby aborcja eugeniczna była niemożliwa – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

„Zwykłą ustawę można zmienić z dnia na dzień”. – Jeśli do władzy doszłyby szeroko rozumiane środowiska lewicowe, to mogłyby one po wyborach spowodować, że zostanie dopuszczona tzw. aborcja na życzenie. Dlatego wybraliśmy drogę uzyskania gwarancji konstytucyjnych, żeby to uniemożliwić. W zależności od tego, jaki będzie wyrok Trybunału [A gdzie suwerenność Polski?], podejmiemy decyzje dotyczące samego kształtu prawa – zapowiedział.

Wniosek do TK w tej sprawie złożyło dwa lata temu ponad stu posłów, a wyroku nadal nie wydano i nie wiadomo, kiedy to nastąpi. – Zdaję sobie sprawę, że wszyscy byśmy chcieli, żeby ten wyrok już zapadł, ale sprawa musi być od strony prawnej bardzo dobrze przygotowana, żeby nie budzić żadnej wątpliwości – odpowiedział Sasin. – Wiemy, jakie ogromne emocje społeczne wywoła wyrok, niezależnie od tego, jaki by nie był. Stąd tak długi okres rozpatrywania tego wniosku.

Na uwagę, że „premier mówi o ogromnych emocjach, ale na pewno byłyby one mniejsze, gdyby rząd prowadził, chociażby w mediach publicznych, kampanię uwrażliwiającą Polaków na wartość życia”, wicepremier Sasin odpowiedział: „Być może rzeczywiście rząd powinien być tutaj bardziej aktywny, nie mówię NIE”.

Źródło: „Nasz Dziennik”

https://www.pch24.pl/jacek-sasin-o-zakazie-aborcji-eugenicznej--czekamy-na-wyrok-tk--ktory-rozwiaze-te-sprawe,71363,i.html

 • Re: PiS będzie rządzić, a dzieci mordowane w łonach ich matek będą dalej płynęły kanalizacją|magdakkk98 10.10.2019, 20:28
  Obiecywali, obiecywali i nic. Nadal nie ma pełnego zakazu, chociaż to była jedna z ich głównych obietnic.
  Nowinki technologiczne w branży funeralnej - www.funerology.pl
  Odpowiedz
 • Re: PiS będzie rządzić, a dzieci mordowane w łonach ich matek będą dalej płynęły kanalizacją|Annbis 10.10.2019, 20:48

  Obiecywali, obiecywali i nic. Nadal nie ma pełnego zakazu, chociaż to była jedna z ich głównych obietnic.


  Jeśli nie dotrzymują obietnic wyborczych, to kłamią. skoro kłamią, to jak można na nich głosować. Trzeba nie mieć mózgu.
  Poza tym, ja widzę o wiele poważniejszy problem.
  Dlaczego oni przystępują do Komunii Świętej?
  Przecież każdy, kto wspiera mordowanie dzieci w łonach ich matek, automatycznie (z mocy prawa) zaciąga na siebie ekskomunikę.
  Oni mają krew na rękach.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook