Otwarte forum dyskusyjne Frondy

PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy

dodano: 7.04.2021, 14:15
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Wszystkie obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy zostają przedłużone o kolejny tydzień – do 18 kwietnia. Informację przekazał na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wspomniał o przeważającej mutacji brytyjskiej, że w Polsce są pierwsze przypadku wariantu brazylijskiego, a w Europie pojawiła się także mutacja nigeryjska.

Niedzielski oczekuje na wzrost zakażeń w najbliższych dniach. Odpowiedzialni za to mają być Polacy, którzy przemieszczali się na Święta Wielkiej Nocy.

Lockdown przedłużony. Jakie obostrzenia obowiązują?

Co najmniej do 18 kwietnia będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego artykułami budowlanymi, artykułami do remontu i meblami w obiektach o powierzchni powyżej 2000 m kwadratowych.

Przedłużono zakaz działalności salonów fryzjerskich i urody, salonów kosmetycznych, studiów tatuażu oraz piercingu.

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m kw. – w sklepach do 100 mkw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Działalność obiektów sportowych została ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Amatorzy nie mogą trenować hobbystycznie. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Obiekty hotelowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Zamknięte wciąż są teatry, kina, muzea i galerie sztuki, tak jak i siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny, solaria.

Gastronomia może działać jedynie na wynos i w dostawie.

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego, uczą się zdalnie.

Zamknięte pozostają żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

https://nczas.com/2021/04/07/pilne-lockdown-przedluzony-minister-niedzielski-oglasza-obostrzenia-restrykcje-nakazy-i-zakazy/

 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Pan PiSowczyk 7.04.2021, 14:20
  Lockdown powinien trwać tak długo, aż wszyscy zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19 co najmniej dwiema dawkami.
  agent provocateur
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Annbis 7.04.2021, 14:21

  Lockdown powinien trwać tak długo, aż wszyscy zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19 co najmniej dwiema dawkami.  I co pół roku powtarzanymi, czyli - zawsze powinien TRWAĆ!
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Pan PiSowczyk 7.04.2021, 14:32


  I co pół roku powtarzanymi, czyli - zawsze powinien TRWAĆ!


  Wystarczy obowiązkowe odnawianie szczepienia co rok. No i oczywiście obowiązkowy paszport szczepionkowy jako karta wstępu do miejsc publicznych, który też trzeba będzie aktualizować.
  agent provocateur
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Annbis 7.04.2021, 14:37

  Wystarczy obowiązkowe odnawianie szczepienia co rok. No i oczywiście obowiązkowy paszport szczepionkowy jako karta wstępu do miejsc publicznych, który też trzeba będzie aktualizować.  Zapomniałeś dodać obowiązkowy, przymusowy przydział papieru toaletowego, wszak każdy srać musi.
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Agnes32 7.04.2021, 14:54

  Wystarczy obowiązkowe odnawianie szczepienia co rok. No i oczywiście obowiązkowy paszport szczepionkowy jako karta wstępu do miejsc publicznych, który też trzeba będzie aktualizować.


  Już nie przesadzaj. Efekt będzie osiągnięty po jednym szczepieniu. 90% populacji ubezpłodnione i 100% zachipowane. Czego mogą chcieć więcej? To w zupełności wystarczy do przejęcia pełnej kontroli.
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Piano 7.04.2021, 15:41

  Wystarczy obowiązkowe odnawianie szczepienia co rok. No i oczywiście obowiązkowy paszport szczepionkowy jako karta wstępu do miejsc publicznych, który też trzeba będzie aktualizować.


  po pierwsze- z grypą się nie udało a kowidem ma się udać? produkcja szczepionek ma nadążyć ilości nowych mutacji? Kto tak twierdzi? A CO Z KLASYCZNYM LECZENIEM, jak w grypie?
  po drugie , że - ciekawe nikt nie wspomina o skutkach ubocznych coroczngo szczepienia? Jak to wpłynie na zdrowie i życie ludzkie? Czy nikt nie słyszał o powiedzeniu "lekarstwo gorsze od choroby" i czemu oficjalnie wszyscy to zlewają ?
  po trzecie- skoro wirus jest mutantem z laba, więc jest to wojna biologiczna przeciw ludzkości, coś trzeba z tym zrobić , lecz raczej nie pakując w ludzi WIĘCEJ biochemii !!
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Annbis 7.04.2021, 16:11

  po pierwsze- z grypą się nie udało a kowidem ma się udać? produkcja szczepionek ma nadążyć ilości nowych mutacji? Kto tak twierdzi? A CO Z KLASYCZNYM LECZENIEM, jak w grypie?
  po drugie , że - ciekawe nikt nie wspomina o skutkach ubocznych coroczngo szczepienia? Jak to wpłynie na zdrowie i życie ludzkie ...  Zbiorowe szaleństwo ogarnia wszystkich równo.
  Producentów czegokolwiek, żeby uszczknąć coś na pandemii, koronaświrusie, lockdownach i preparatach zwanych szczepionkami. Ile ludzi na świecie, tyle igieł, strzykawek, gazików i czego tam nie tylko trzeba wyprodukować.
  Naukowców wszelakiej maści do opracowywania coraz większej ilości materiałów rzekomo naukowych na zamówienie rządowych, popierających - rzecz oczywista tychże, etc.
  Hierarchów kościelnych w realizacji ich oraz wewnątrzkościelnej masonerii planów synkretyzmu religijnego, z Bergoglio na czele, dążącego do utworzenia jednej globalnej, ogólnoświatowej religii.
  Nie mówiąc już o rządzących, wszak ci są głównie zainteresowani, m.in. dla osobistych i finansowych korzyści, dla prestiżu i kariery.
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Agnes32 7.04.2021, 16:13

  po pierwsze- z grypą się nie udało a kowidem ma się udać? produkcja szczepionek ma nadążyć ilości nowych mutacji? Kto tak twierdzi? A CO Z KLASYCZNYM LECZENIEM, jak w grypie?
  po drugie , że - ciekawe nikt nie wspomina o skutkach ubocznych coroczngo szczepienia? Jak to wpłynie na zdrowie i życie ludzkie ...


  Kolejny podnieca się jak oczadziały. Czy wy oboje nie widzicie, co Wojtuś ma w stopce? :D
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Agnes32 7.04.2021, 16:14

  Kolejny podnieca się jak oczadziały. Czy wy oboje nie widzicie, co Wojtuś ma w stopce? :D


  Drażni się chłopina z wami, a wy leziecie jak muchy do lepu.
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Annbis 7.04.2021, 15:22

  Lockdown powinien trwać tak długo, aż wszyscy zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19 co najmniej dwiema dawkami.  O. Leon Knabit - najstarszy wiekiem członek wspólnoty benedyktynów w Tyńcu, zakażony wirusem SARS-CoV-2 leczony był w szpitalu.
  Następnie poddał się szczepieniu i osobiście zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z potwierdzeniem zaszczepienia się dwiema dawkami szczepionki na koronawirusa.
  Dziś Ojciec Leon Knabit przebywa znów w szpitalu. Potrzebne są kolejne badania, bo zakonnik poczuł się gorzej.
  Informację podało Opactwo Benedyktynów w Tyńcu.
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Annbis 7.04.2021, 14:34
  O tym, że rząd przedłuża obostrzenia anonimowo mówi jeden z wyżej postawionych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jedna sprawa to sytuacja epidemiczna, ale nie bez znaczenia jest także rozgrywka polityczna.

  O co chodzi?
  O datę 10 kwietnia i rocznicę katastrofy Smoleńskiej.
  Polityk PiS zwraca uwagę, że jeśli obowiązujące do 9 kwietnia obostrzenia nie zostałyby przedłużone, to wyborcy od razu połączą ten fakt z obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej. A na krytykę opinii publicznej z tego powodu i otwierania sporu na kolejnym polu, kierownictwo partii nie chce sobie pozwolić.
  I z tego chociażby powodu, obok epidemicznych, obostrzenia zostaną przedłużone.

  – Na pewno Jarosław Kaczyński złoży wieńce i zapali znicze w Warszawie pod pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar katastrofy. Ale nie planujemy dużych obchodów. Musimy przedłużyć obostrzenia, bo inaczej będzie wrzawa, że na 10 kwietnia znosimy lockdown – mówi znany polityk Zjednoczonej Prawicy.
  https://nczas.com/2021/04/07/musimy-przedluzyc-obostrzenia-polityk-pis-mowi-dlaczego-i-niekoniecznie-chodzi-o-koronawirusa/
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Agnes32 7.04.2021, 15:38
  A może jakaś zrzuta na nowe zabawki? Bo jeśli dziecinka podnieca się czymś tak naturalnym (niestety) jak pogorszenie stanu zdrowia u 92-latka i konieczność przeprowadzenia jakichś badań, to widać, że jest bardzo zaniedbana. Ani lalki, ani misia, ani foremek do piaskownicy. :-(
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Annbis 7.04.2021, 15:48

  Szczawiński: „Epidemia wygasa, a rząd działa wyłącznie w interesie rządu – no i może też paru wielkich korporacji internetowych… Na pewno nie w naszym”.

  W środę rząd postanowił utrzymać obowiązujące obostrzenia mimo wyraźnych spadków zakażeń. Zdaniem Krzysztofa Szczawińskiego, matematyka i byłego pracownika londyńskich banków i funduszy inwestycyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem w modelizowaniu procesów społecznych, tygodniowe spadki liczby zakażeń świadczą o wygasającej w Polsce epidemii.

  Wszystkie obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy zostają przedłużone o kolejny tydzień – do 18 kwietnia.
  „Rząd oczywiście przedłużył nakładane na nas zakazy, bo to jest w interesie rządu – inaczej musieliby przyznać, że operują cały czas wedle błędnej logiki…” – twierdzi Szczawiński.

  „Ja od ponad roku powtarzam, że przyhamowanie rozprzestrzeniania się tego wirusa ma sens w okolicach szczytu i nawet przez jakieś dwa tygodnie po szczycie zakażeń, tylko że nie ma żadnych danych wskazujących, że te zakazy cokolwiek hamują – rząd nie rozumie, że w czasie gdy ludzie nie robią tego co zakazane, to robią co innego, i tam się zarażają – np. tłoczą się w kolejkach, a i tak ogromna większość zakażeń ma miejsce w pracy i w domu…” – wymienia.

  „Za to nie ma żadnych wątpliwości, że te zakazy niszczą nam życie i kosztują wiele żyć, nie wspominając nawet o wszelkich innych kosztach… Rząd działa więc wyłącznie w interesie rządu – no i może też paru wielkich korporacji internetowych… W każdym razie na pewno nie w naszym…” – kontynuuje.

  „Tymczasem od tygodnia mamy bardzo widoczny spadek liczby zakażeń we wszystkich województwach: To już jest koniec tej epidemii w Polsce!” – ogłasza analityk.
  https://nczas.com/2021/04/07/niedzielski-przedluza-lockdown-szczawinski-epidemia-wygasa-a-rzad-dziala-wylacznie-w-interesie-rzadu-no-i-moze-tez-paru-wielkich-korporacji-internetowych-na-pewno-nie-w-naszym/
  Odpowiedz
 • Re: PILNE! Lockdown przedłużony! Minister Niedzielski ogłasza obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy|Annbis 7.04.2021, 17:14

  Rząd zmienia koncepcję walki z pandemią. Nie liczba zachorowań, a zajętość łóżek.

  Przy wprowadzaniu nowych restrykcji rząd może brać pod uwagę nie liczbę zachorowań, a sytuację w szpitalach - wyjaśnił Adam Niedzielski, minister zdrowia. To kolejna zmiana koncepcji w walce z pandemią.
  Liczba nowych zachorowań nie jest już wyznacznikiem pandemii? Minister zdrowia: Ważniejsza zajętość łóżek

  Do tej pory najważniejszym współczynnikiem branym pod uwagę przez władze przy walce z COVID-19 była liczba zachorowań. To podejście się zmieni. "Teraz najważniejszym parametrem przy podejmowaniu decyzji o obostrzeniach jest zajętość łóżek i respiratorów, a nie dzienna liczba nowych zakażeń" - stwierdził minister zdrowia.
  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26954747,rzad-zmienia-koncepcje-w-walce-pandemia-najwazniejsza-byla.html
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook