Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Parlament Europejski debatuje o edukacji seksualnej w Polsce

dodano: 22.10.2019, 11:52
akcje wątku: drzewko

Autor: Cyrenejczyk

   "Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat edukacji seksualnej w Polsce. Na poważnie. W dniach, kiedy Brexit wymyka się kompletnie spod kontroli brukselskich urzędników i nikt nie wie, co będzie dalej a Katalonia dosłownie płonie (kto nie wierzy, niech obejrzy sobie nagrania z trwających od tygodnia demonstracji w Barcelonie i innych katalońskich miastach), Parlament Europejski zbiera się, żeby dyskutować o życiu seksualnym Polaków – chyba najbardziej cięty satyryk nie wymyśliłby czegoś bardziej „dowcipnego” czy wręcz durnego. A podatnik europejski znów musi płacić za komedię – no ale jakich deputowanych wybrał, takich i ma. Ponoć zresztą frekwencja nie dopisała - to w jakiś sposób pocieszające, że większość eurodeputowanych nie zgłupiała do reszty i nie miała ochoty debadować o tym, jak polscy rodzice mają uświadamiać swoje dzieci. Widać, że naiwnych nawiedzonych nawet i tam coraz trudniej znaleźć.

       O debatę zabiegała totalna opozycja zaś formalny wniosek postawiła… ni mniej ni więcej a deputowana z Hiszpanii Iratxe Garcia Perez. Nie wiadomo dokładnie, jakie były motywy hiszpańskiej señory – czy była to chęć rozerwania się przez chwilę lżejszym tematem (tym polskim seksem właśnie) i zapomnienia o dramatycznej sytuacji w Katalonii, czy miało to służyć odwróceniu uwagi od spraw hiszpańsko-katalońskich czy też była to autentyczna troska, że rząd PiSu z powodu społecznego projektu ustawy zlikwiduje zupełnie seks. Wiadomo na razie tyle, że Parlament Europejski ani inne gremia unijne nie debatowały dotychczas np.na temat dramatycznej sytuacji w Katalonii, ponieważ uznają to za „sprawę wewnętrzną” Hiszpanii. Oczywiście nie to, co pogadanki o seksie i o edukacji seksualnej w Polsce - to sprawa wagi europejskiej a może i światowej. I niech teraz ktoś powie, że nie jest wesoło. "

https://www.salon24.pl/u/leonarda/995057,parlament-europejski-debatuje-o-edukacji-seksualnej-w-polsce

a ktoś tu zarzuca mi, że jestem nięszczęśnikiem dręczonym natręctwami seksualnymi :)

 

 • Re: Parlament Europejski debatuje o edukacji seksualnej w Polsce|Annbis 22.10.2019, 12:59
  Sejm RP:
  https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/71470.jpg
  Pierwsze czytanie projektu odbywało się przy znikomym udziale posłów. Z początku obecnych na sali reprezentantów narodu można było policzyć na palcach jednej ręki. Już w trakcie prezentowania inicjatywy i mini dyskusji z udziałem przedstawicieli poszczególnych klubów, pojawiło się kilku kolejnych.

  Tematy "wrzucane" na forum Parlamentu Europejskiego przez "opozycję totalną" dawno straciły zainteresowanie europarlamentarzystów. Dowodem na to jest frekwencja podczas debaty o edukacji seksualnej w Polsce. Z inicjatywy europosła Roberta Biedronia z Wiosny temat rzekomego zakazu tego typu edukacji w naszym kraju został wpisany do porządku obrad Parlamentu Europejskiego.
  https://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/article/.thumbnails/ehbp--xxyaeec_v-746x280.jpg
  Garstka europosłów na debacie o edukacji seksualnej w Polsce
  Odpowiedz
 • Re: Parlament Europejski debatuje o edukacji seksualnej w Polsce|Annbis 22.10.2019, 13:02
  DEBATUJE. OJ! DEBATUJE!

  I Parlament Europejski.
  I Sejm RP.
  Odpowiedz
 • Re: Parlament Europejski debatuje o edukacji seksualnej w Polsce|AnnaMS 22.10.2019, 16:05
  No przecież to sprawa wagi międzynarodowej :D
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook