Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Papieska Akademia Życia uczciła antykatolickiego teologa jak bohatera

dodano: 7.04.2021, 9:45
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

„Znika wielka postać teologii ubiegłego wieku, której idee i analizy skłaniały nas do refleksji nad Kościołem katolickim, kościołami, społeczeństwem, kulturą” – pisze na Twitterze Papieska Akademia Życia, wspominając zmarłego teologa Hansa Künga, którego tezy potępiła Kongregacja Nauki Wiary w 1979 r.
Wpis watykańskiej instytucji nie spotkał się z akceptacją internautów. Zdecydowana większość przypomina niezgodność jego nauki z nauczaniem katolickim.

Np.: „Był antykatolickim teologiem, a wy czcicie go jak bohatera. Świętujemy jednego z niszczycieli katolicyzmu”.

Hans Küng optował za zniesieniem obowiązku celibatu, nowym spojrzeniem na rolę kobiet w Kościele, zmianami w moralności seksualnej, „korektą” rozumienia Eucharystii czy samego pojęcia Kościoła. Domagał się rehabilitacji Marcina Lutra.

Mimo formalnego potępienia, tezy Künga wywarły ogromny wpływ na niemiecki kościół, a ich odzwierciedleniem jest przeprowadzana dzisiaj jego reforma pod nazwą Drogi Synodalnej.

Źródło: własne PCh24.pl / Twitter.com

https://www.pch24.pl/wielka-postac-teologii--papieska-akademia-zycia-wspomina-progresiste-hansa-kunga,83155,i.html

• Re: Papieska Akademia Życia uczciła antykatolickiego teologa jak bohatera|Annbis 7.04.2021, 19:21

Latem ubiegłego roku, kard. Walter Kasper z Niemiec, zaprzyjaźniony z Bergoglio, przekazał od Bergoglia życzenia i błogosławieństwo bardzo już osłabionemu Küngowi. Jednocześnie wyraził uznanie dla Hansa Künga - teologa, który pomógł wielu ludziom odnaleźć wiarę [pomimo niezgodności jego nauki z nauczaniem katolickim?]; dzięki niemu też wielu pozostało w Kościele.
    W ubiegłym roku, kiedy już spodziewano się, że Küng może wkrótce umrzeć, zadzwonił do kard. Kaspera Bergoglio.

„Papież prosił mnie, żebym przekazał Küngowi pozdrowienia i błogosławieństwo w chrześcijańskiej komunii", wspominał kard. Kasper i dodał: „To było tak, jakby Küng miał czuć się `w pokoju` z Kościołem i z Franciszkiem, rodzajem pojednania”.
    I takie to było "pojednanie". Heretyk z heretykiem za pośrednictwem trzeciego heretyka. a teraz kard. Kasper rozgłasza, że Hans Küng pojednał się z Kościołem.
    Źródło: PAP
    https://deon.pl/kosciol/kard-kasper-hans-kng-pojednal-sie-z-kosciolem,1257353
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook