Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...

dodano: 22.02.2019, 18:05
akcje wątku: drzewko

Autor: Piech

"Tedy Pan dżdżył na Sodomę i Gomorą siarką i ogniem od Pana z nieba.
I wywrócił miasta te, i wszystkę wkół krainę, wszystkie obywatele miast i wszystko, co się zieleni na ziemi.
A obekźrzawszy się żona jego nazad, obrócona jest w słup soli."

• Re: Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...|Teofila (w podróży) 22.02.2019, 20:09
    Ale gdyby on się obejrzał nazad, to też by się obrócił w słup soli.

Także tenteges...

I panowie nie znacie dnia ani godziny.
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...|Cyrenejczyk 22.02.2019, 20:21

Także tenteges...

nie daj się wpuścić w maliny
    dzięki mądrości Kościoła mamy Najświętszą Panienkę
    Odpowiedz
  • Re: Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...|Teofila (w podróży) 22.02.2019, 20:32

nie daj się wpuścić w maliny
    dzięki mądrości Kościoła mamy Najświętszą Panienkę

Rety, mam wrażenie, że chyba Was, panowie, nie zrozumiałam.

To o co chodzi? :)
    Odpowiedz
  • Re: Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...|Cyrenejczyk 22.02.2019, 20:36

Rety, mam wrażenie, że chyba Was, panowie, nie zrozumiałam.

To o co chodzi? :)

kobieta nie jest gorszą częścią dzieła planu dzieła Stworzenia
    mnie chodziło bynajmniej o to :)
    Odpowiedz
  • Re: Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...|Teofila (w podróży) 22.02.2019, 20:39

kobieta nie jest gorszą częścią dzieła planu dzieła Stworzenia
    mnie chodziło bynajmniej o to :)

Aaa, co do tego nie trzeba mnie wcale przekonywać ;)

Jak to mówią - przecież to mężczyzna, jest tą pierwszą, próbną wersją ;)
    Odpowiedz
  • Re: Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...|Cyrenejczyk 22.02.2019, 20:44

Aaa, co do tego nie trzeba mnie wcale przekonywać ;)

Jak to mówią - przecież to mężczyzna, jest tą pierwszą, próbną wersją ;)

racja
    to kryzys męskości przyczyną obecnych kłopotów relacji
    Odpowiedz
  • Re: Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...|Cyrenejczyk 22.02.2019, 20:45

racja
    to kryzys męskości przyczyną obecnych kłopotów relacji

relacji damsko-męskich oczywiście
    Odpowiedz
  • Re: Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...|Teofila (w podróży) 22.02.2019, 20:46

relacji damsko-męskich oczywiście

Coś w tym jest.
    Odpowiedz
  • Re: Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...|Piech 22.02.2019, 22:03

Także tenteges...

Ten wątek jest tylko luźną reakcją na wątek wcześniejszy, czyli próbę translokacji w czasie i przestrzeni dwóch starożytnych miast i chyba nie zasługuje na dyskusję... Ale, skoro już mowa o obsesji i namiętności: Lot wcale nie był mniej skory do "eksperymentów", on po prostu wiedział, trzymając resztę na sznurku. Ona też wiedziała, ale to jej wiedza była na sznurku, w dodatku cienkim i długim...
    Odpowiedz
  • Re: Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...|waldens 23.02.2019, 1:18
    Przypadek Lota wzbudza wielki niepokój: uciekł od pederastów, a wpadł w kazirodcze sidła swoich córek. Fatum?
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: Paniusiom zerkającym obsesyjnie ku niestandardowym słodkościom...|Piech 23.02.2019, 12:07

Przypadek Lota wzbudza wielki niepokój: uciekł od pederastów, a wpadł w kazirodcze sidła swoich córek. Fatum?

Nie, w odurzeniu sznur krępujący namiętności nie trzyma. I tyle (zasada, że co ma pęknąć - nie ucieknie jest tak kalwińsko pesymistyczna, że aż antyludzka).
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook