Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!

dodano: 16.04.2019, 16:10
akcje wątku: drzewko

Autor: Polipid3

Pan wyznawców stworzy nawet z kamieni polnych ... Francjo łaski bez :)

• Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|Ateistyczny lewak 16.04.2019, 16:28
    A nie lepiej bylo przeniesc katedre do Wadowic??? Od razu niszczyc??? Za kare???
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|mariaelena 16.04.2019, 16:32
    A ty na co zasługujesz?

Darmo dostałeś, a trwonisz, więc z czym do licytacji stajesz?
    ,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|Ateistyczny lewak 16.04.2019, 16:35

A ty na co zasługujesz?

Co dostalem darmo???
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|mariaelena 16.04.2019, 16:40

Co dostalem darmo???

Głowę, oczy do patrzenia, uszy do słuchania, nos do zachwycania się zapachem, mózg do wykorzystaniawie ręce, dwie nogi.
    Sam to sobie sprawiłeś, czy jednak darmo dostałeś od rodziców, ci od swoich itd...?

,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|Ateistyczny lewak 16.04.2019, 16:49

Głowę, oczy do patrzenia, uszy do słuchania, nos do zachwycania się zapachem, mózg do wykorzystaniawie ręce, dwie nogi.
    Sam to sobie sprawiłeś, czy jednak darmo dostałeś od rodziców, ci od swoich itd...?

Jak to sie ma do spalenia katedry???
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|mariaelena 16.04.2019, 17:08

Jak to sie ma do spalenia katedry???

A do ciebie było pytanie, które z kontekstu wyrwałeś?
    Czytaj całość, bo o łasce wiary pisałam do Polipida, którą darmo dostał.
    Nie o pożarze w Notre Dame.
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|Adalbert1241 16.04.2019, 16:50

Ciekawe czy sam się zrobił.
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|pismac 16.04.2019, 16:50

Rzeka genów?
    „Nie paliłeś dawniej tyle co dziś. Zapałka ci drży, nielekko nam iść”.
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|Adalbert1241 16.04.2019, 16:54

Rzeka genów?

Mieszał je zanim się urodził i tak się jakoś skisiło??
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|Polipid3 16.04.2019, 19:29

A ty na co zasługujesz?

co się pani przypina ad personam ... bez sensu.
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|mariaelena 16.04.2019, 19:44

co się pani przypina ad personam ... bez sensu.

Sądzisz innych, osądź siebie.
    Wiem, wiem fajnie jest tłuc grabą w cudzą klatę, ale niewiele pomaga ;)
    Zwłaszcza sobie się wtedy nie pomaga.

Btw. wiesz, że we Francji najwięcej młodzieży bierze udział w Mszy Trydenckiej?
    Wprawdzie bardziej t przypomina pierwsze wieki chrześcijaństwa i katakumby, ale jednak.
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|Polipid3 16.04.2019, 21:50

Sądzisz innych, osądź siebie.
    Wiem, wiem fajnie jest tłuc grabą w cudzą klatę, ale niewiele pomaga ;)
    Zwłaszcza sobie się wtedy nie pomaga.

Btw. wiesz, że we Francji najwięcej młodzieży bierze udział w Mszy Trydenckiej?
    Wprawdzie bardziej t przypomina pierwsze wieki chrześcijaństwa i katakumby, ale jednak.

szkoda czasu na te brednie
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|Annbis 16.04.2019, 16:54
    ,,Nie ma przypadków. Są tylko znaki''.
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|Ateistyczny lewak 16.04.2019, 17:01

,,Nie ma przypadków. Są tylko znaki''.

Taaak??? to czego znakiem byl ten pozar???
    Odpowiedz
  • Re: Pan Bóg dopuścił ten pożar katedry ... bo Francja na nią nie zasługuje!|Annbis 16.04.2019, 23:23

Taaak??? to czego znakiem byl ten pozar???

,,Jak dużo ostatnio wstrząsających znaków. Piorun uderzający w Bazylikę świętego Piotra, rozpadający się w ręku papieża Franciszka pastorał (dwa razy: w Sarajewie i Ziemi Świętej), teraz dramatyczny pożar paryskiej katedry Najświętszej Maryi Panny w Paryżu. A trochę wcześniej cuda eucharystyczne w Sokółce i Legnicy. Co mówią te znaki wszystkie razem?
    Po pierwsze, mówią, że Bóg jest i nie jest obojętny wobec tego, co dzieje się w Kościele i na świecie. Chce, abyśmy raz jeszcze podjęli trud odnowienia wiary w Jego obecność, najbliższą nas, bo w Jego własnym Ciele i w Jego krwi. Abyśmy raz jeszcze podjęli trud zrozumienia tajemnicy Jego Kościoła wbrew „wiotkim umysłom” i „bezhistorycznym opryszkom” (C. Norwid)''.

Read more: http://www.pch24.pl/grzegorz-kucharczyk--notre-dame-domem-bozym-czy-centrum-dialogu-,67613,i.html#ixzz5lIOFTx4n
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook