Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?

dodano: 20.06.2013, 14:03
akcje wątku: drzewko

Autor: Waldi

„Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię” (Mt 5,5).

Naiwnie myślano, że kremacja zapobiegnie powołaniu zmarłego do zmartwychwstania. Ilość kremacji jest proporcjonalna do stopnia ateizacji państw w Europie. Dobrze, że w naszej ojczyźnie się nie przyjął. Jak pomóc ludziom nie mogącym wyzwolić się od ateizmu?

Popatrzmy więc, co ateizm ma do zaoferowania: 

Zamiast wiary w Boga, wiara w każdą bzdurę, od kosmitów do horoskopów, prowadzącą do zwątpienia. 

Zamiast nadziei, nieufność. 

Zamiast miłości, egoizm. 

Zamiast życia, śmierć.

Zamiast radości, smutek.

Zamiast zjednoczenia, samotność.

Zamiast odwagi,lęk i strach. 

• Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Waldi 20.06.2013, 14:04
    "W Sztokholmie 90 proc. zmarłych jest po śmierci poddawanych kremacji. Ponieważ pogrzeb jest możliwy dopiero po wykreśleniu zmarłego z listy podatników w urzędzie skarbowym, często mijają aż dwa miesiące od momentu zgonu do chwili pochówku. Wówczas jednak okazuje się, że aż 40 proc. urn z prochami zmarłych pozostaje nieodebranych, gdyż nie zgłasza się po nie nikt z rodziny."

http://mateusz.pl/donbosco/0907-2.htm
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|nick_zastępczy 20.06.2013, 14:25

"W Sztokholmie 90 proc. zmarłych jest po śmierci poddawanych kremacji. Ponieważ pogrzeb jest możliwy dopiero po wykreśleniu zmarłego z listy podatników w urzędzie skarbowym, często mijają aż dwa miesiące od momentu zgonu do chwili pochówku. Wówczas jednak okazuje się, że aż 40 proc. urn z prochami zmarłych pozostaje nieodebranych, gdyż ...

zerwanie podstawowych związków międzyludzkich, nawet tak elementarnych jak rodzic-dziecko, to jeden z głównych celów lewactwa. Zatomizowane społeczeństwo można dowolnie kształtować jak plastelinę według najbardziej nawet chorych pomysłów.
    Przy okazji to świetne przygotowanie gruntu dla wprowadzenia powszechnej eutanazji - jeśli dziecko nie czuje związku z ojcem czy matką (znaczy rodzicem A i rodzicem B) to nie będzie miało żadnych oporów aby ich we właściwej chwili wysłać do gazu, ops... zapewnić im "godną śmierć".
    System, który czerwoni tworzą na naszych oczach swoją koszmarnością przerośnie wszystko co było do tej pory, a jeśli do tego jeszcze dodamy współczesne środki techniczne, możliwości inwigilacji i kontroli to jest się czego bać.
    Z kolei na gruncie biblijnym interpretacja narzuca się tu chyba dosyć oczywista.
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Waldi 20.06.2013, 14:56
    Zamiast rozumu, niezrozumienie. Temat dotyczy ATEIZMU!
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|nick_zastępczy 20.06.2013, 14:57
    Przy okazji z nieco innej beczki - ciekawą jest rzeczą ilu faktycznie agresywnych ateuszy się tu produkuje. Można bowiem odnieść niejakie wrażenie, że to tylko jeden się tu miota pod różnymi nickami.
    Bardzo podobnie jest w realu - kilku aktywistów pederastów czy lewaków zawsze robi szumu za cały tabun i usiłuje na postronnych sprawić wrażenie jaka to z nich liczna rzesza. A jak to wycisnąć to się okazuje, że ledwo śmieszna garstka.
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Rumcajs-owa 20.06.2013, 18:32
    Ateizm zniewolił człowieka? W jaki sposób? Kiedy? Gdzie? Waldi, Ty jak coś napiszesz, to wstawajta narody. To powiedz mi jaką wolność daje religia.
    "Wszyscy jesteśmy robakami, tyle że mnie wydaje się, że jestem robaczkiem świętojańskim." Winston Churchill
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Waldi 14.11.2014, 11:16

Ateizm zniewolił człowieka? W jaki sposób? Kiedy? Gdzie? Waldi, Ty jak coś napiszesz, to wstawajta narody. To powiedz mi jaką wolność daje religia.

Chrześcijaństwo, daje prawdziwą wolność.
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Anonymous 21.06.2013, 13:35
    "Popatrzmy więc, co ateizm ma do zaoferowania:

Zamiast wiary w Boga, wiara w każdą bzdurę, od kosmitów do horoskopów, prowadzącą do zwątpienia."

Ależ nie, ja, "ateista" (dla potrzeb tego wątku będę się tak podpisywał, jednak jestem agnostykiem), będę pierwszym który powie Kościołowi "magia to bzdury!", "nie sprawka jakiegoś szatana tylko gusła i oszukiwanie".

Tylko sam zainteresowany tego nie przyjmie do wiadomości, bo ma konflikt interesów. (intratny biznes egzorcyzmowania)

"Zamiast nadziei, nieufność."

Ufam i pokładam nadzieję w człowieku, a nie Bogu. (humanizm)

"Zamiast miłości, egoizm."

Akurat całą moją moralność w tym względzie wywodzę z filozofii chrześcijańskiej, choć inaczej pewnie pojmuję miłość i dobro. W żadnym razie nie jestem egoistą.

"Zamiast życia, śmierć."

Życie najbardziej uszlachetnia właśnie to, że dla ateisty jest jedyne. Nie ma nadziei na życie pozagrobowe (odpowiadam na inną część tego wątku: ateista definitywnie NIE wierzy w życie pozagrobowe) więc jego "kult" jest właśnie kultem życia, jak najpełniejszego.

"Zamiast radości, smutek."

Nie wiem specjalnie czym miałbym się smucić/radować.

"Zamiast zjednoczenia, samotność."

To prawda, choć to się powoli zmienia.

"Zamiast odwagi,lęk i strach."

Nie potrzebujemy sztucznych substytutów odwagi takich jak mamienie siebie, że musi coś istnieć po śmierci, bo tak chcemy i bo przecież "zawsze byliśmy dobrymi chrześcijanami, to byłoby takie niesprawiedliwe gdyby nic nie było!"

Ateiście animuszu dodaje fakt, że on z potrzeby zbawienia wyrósł. Czy ma rację czy nie, to już go nie obchodzi.

@Sonia

"A nasi frondowi ateisci co mysla o smierci i cierpieniu?"

Uważam że śmierć jest nieodłączną częścią cyklu życia. Że o zmarłych będzie pamiętać ledwie pokolenie czy dwa, a potem groby będą się walały po świecie i zajmowały miejsce, smutne i opuszczone. Szanuję potrzebę pamięci o zmarłych i posiadania miejsca do którego się udać, ale ja zgodnie z innym, pragmatycznym "rytuałem" chciałbym by po śmierci moje ciało zakopano w płótnie i by posadzono w tym miejscu drzewo; preferuję jabłoń. Znacznie praktyczniejsze podejście.

Tymczasem cierpienie jest niepotrzebnym elementem życia do którego niestety zmusza nas taki a nie inny świat.

"A powiedz jeszcze, prosze, jaki jest Twoj stosunek do niepelnosprawnych i starych, ciezko chorych ludzi, czy wedlug Ciebie sa ciezarem dla panstwa i spoleczenstwa, a jesli tak, to co nalezy zrobic by zapobiec takiemu obciazeniu w przyszłości?"

Znowu, temat eutanazji. Dla mnie tylko na życzenie chorego/za testamentem woli chorego/gdy chory stał się "roślinką". Poza tym należy się nimi opiekować, nie wątpię że w przyszłości będzie to dużo łatwiejsze i chorzy nie będą ciężarem.

"Czy moge wiec wnioskowac, ze gdyby Twoja zona zaszla w ciaze i dowiedzialbys sie, ze Twoje dziecko urodzi sie z zespolem Downa, a Twoja zona chcialaby urodzic to dziecko, nie mialbys nic przeciw?"

Osobiście nie, ale nie zabroniłbym aborcji tym, którzy by jej chcieli dokonać.

"A gdzie w takim razie, pokladasz nadzieje, masz ja w ogole w sobie...?"

Dziecko umarło - cóż mogę więcej zrobić? Zostaną tylko wspomnienia, na co mogę mieć nadzieje? Na to że spotkam je po śmierci? Nie łudzę się, wolę raczej pielęgnować wspomnienia, jako jedyne co zostało.

"zamkniecie czlowieka w granicach zycia i smierci czyni go smiertelna porazka, kpina z zycia, takie myslenie to jak dokonanie skalpu na wlasnej inteligencji, wlasnym rozumie, nie czujesz tego? Jaki sens, wobec tego, wedlug Ciebie ma zycie, po co tu jestes, dlaczego tyle tajemnic, chocby Twojego mozgu, zostaje wciaz przed Toba zakryte.... "

Do tej pory byłem nihilistą pod względem "sensu życia" i nie zamierzam przestać. Jesteśmy tu bo jesteśmy, sami decydujemy o sensie tego co robimy. Nasze poznanie empiryczne nie jest doskonałe, ale lepsze to niż poznanie na zasadzie szukania po omacku.
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Patriota_acz_Ateista 22.06.2013, 2:26
    Postanowiłem dorzucić i swoje przysłowiowe trzy grosze.

Tak - jestem ateistą. Od kiedy? Odkąd pamiętam - zostałem ochrzczony (nie! wcale nie bolało!) poszedłem do Pierwszej Komunii ( znowu nic złego ) a i bierzmowanie jeszcze miałem. Wydawać by się mogło że o ile jeśli chodzi o chrzest i Komunię nie miałem wyjścia to... tak jeśli chodzi o sakrament bierzmowania - też go nie miałem - zwyczajnie usłyszałem od rodziców, że dopóki jestem na ich utrzymaniu mam wyznawać ich wiarę. Nie mam do nich o to pretencji - wiem że prawdziwie wierzą, przysięgali na moim chrzcie, że będa mnie wychowywali zgodnie z religią katolicką.
    Być może, to niektórych Państwa zdziwi - ale nie oślepia mnie widok krzyża, nie wrzeszczę jak opętany po skropieniu wodą święconą - to nie jest coś co zaprząta umysł prawdziwemu ateiście - zwyczajnie nie zauważam na swojej codziennej drodze elementów religijnych bo są mi całkowicie obojętne.
    Mam raczej konserwatywne ( a jednak! ) poglądy na wizję rodziny, jestem dumny z tego kraju a swój patriotyzm ukazuję chociażby w tym że nadal płacę zgodnie z prawem wszystkie podatki ( bandyckie, przyznają Państwo sami)

Czy jako ateista jestem szczęśliwy i spełniony? Absolutnie tak. Czy jest mi potrzebny do tego szczęścia Bóg/Bogowie? Absolutnie nie.

Kiedyś moja mama, zapytała mnie jak będe wychowywał swoje dzieci (abstrahując od tego, iż podjeliśmy świadomą partnerską decyzję z żoną iż ich nie będziemy mieć) - odpowiedź była chyba prosta - nie broniłbym mu/im dostępu do jakiejkolwiek wiedzy o którejś z religii tak samo jakbym nie ukrywał własnych przekonań.

I wreszcie na koniec - Piszecie Państwo o tym że Bóg jest jedną wielką miłością - nie zauważyłem tego czytając Stary Testament. Tamtejszy Bóg jest Istotą wyjątkowo pamiętliwą i mściwą - ale może tylko ja odniosłem takie wrażenie.

Pozdrawiam ciepło.
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Waldi 22.06.2013, 23:13
    Czy Pan Jezus po śmierci był poddany kremacji? Spoczywając w grobie pokazał sam jaki jest właściwy sposób okazywania szacunku zmarłemu.
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Waldi 22.06.2013, 23:13
    Czy Pan Jezus po śmierci był poddany kremacji? Spoczywając w grobie pokazał sam jaki jest właściwy sposób okazywania szacunku zmarłemu.
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Waldi 25.06.2013, 13:33
    Jedni wolą rydwan, drudzy konie, a nasza siła w imieniu Pana. Ps 20,8.
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Waldi 25.06.2013, 13:34
    Nie byłoby ani jednego poganina, gdybyśmy my wszyscy byli prawdziwymi chrześcijanami. Św. Jan Chryzostom.
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Waldi 25.06.2013, 13:34
    Im bardziej wątpiłem w Boga, tym bardziej opieszale Go szukałem. Św. Augustyn z Hippony.
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Waldi 25.06.2013, 13:35
    W powstawaniu i rozpowszechnianiu się ateizmu niemały udział mogą mieć wierzący, o ile skutkiem zaniedbań w wychowaniu religijnym albo fałszywego przedstawiania nauki wiary, albo też braków w ich własnym życiu religijnym, moralnym i społecznym, powiedzieć o nich trzeba, że raczej przesłaniają, aniżeli pokazują prawdziwe oblicze Boga i religii. Sobór Watykański II.
    Odpowiedz
  • Re: Oddadzą Was do krematorium i nawet nie odbiorą urny. Co jeszcze zaoferuje ateizm aby zniewolić człowieka?|Waldi 25.06.2013, 13:36
    Ateizm nierzadko rodzi się z gwałtownego protestu przeciwko złu w świecie albo z nieuzasadnionego przypisywania niektórym wartościom ludzkim cech tego absolutu, tak że występują one już zamiast Boga. Sobór Watykański II.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook