Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Obowiązek alimentacyjny dziadków względem wnuków

dodano: 27.09.2016, 7:16
akcje wątku: drzewko

Autor: itsak

Widzieliście, że obowiązek alimentacyjny istnieje również względem wnuków? Że istnieje teoretycznie takie prawo, które nakazuje utrzymywać wnuki. Dlaczego dziadkowie mają odpowiadać za dorosłe decyzje swoich dzieci?

• Re: Obowiązek alimentacyjny dziadków względem wnuków |MonikaMaria 27.09.2016, 7:30
    Dlatego, że w obawie przed koniecznością płacenia za nieodpowiedzialnego tatusia będą na niego wpływać, aby jednak lożył na potomka. Często jest tak, że rodzice alimenciarza chronią go przed tą wredna, zachłanna suczą domagającą się pieniędzy. Jak sami mają płacić, to im się optyka zmienia.
    Odpowiedz
  • Re: Obowiązek alimentacyjny dziadków względem wnuków |Gaius Marius 27.09.2016, 12:45

Dlatego, że w obawie przed koniecznością płacenia za nieodpowiedzialnego tatusia będą na niego wpływać, aby jednak lożył na potomka. Często jest tak, że rodzice alimenciarza chronią go przed tą wredna, zachłanna suczą domagającą się pieniędzy. Jak sami mają płacić, to im się optyka zmienia.

Jakby nie patrzeć, jest to jakiś argument za tym.
    A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał. Albo nie?
    Odpowiedz
  • Re: Obowiązek alimentacyjny dziadków względem wnuków |Adalbert1241 27.09.2016, 14:04

To jest taki idiotyzm że zasługuje na Antynobla.:)
    Odpowiedz
  • Re: Obowiązek alimentacyjny dziadków względem wnuków |Adalbert1241 27.09.2016, 15:11

Madame Mariaelen. Ja wiem że kiedyś były obowiazki zrozumiałe same przez się a teraz jak wszystko poszło w drzazgi bez zadnej kary ,pod hasłem postepu "Lepiej. równiej i wiecej" dekretowac już można obowiazek użycia mydła i papieru toaletowego pod kara dożywotniego więzienia.
    Odpowiedz
  • Re: Obowiązek alimentacyjny dziadków względem wnuków |Adalbert1241 27.09.2016, 15:12

Madame Mariaelen. Ja wiem że kiedyś były obowiazki zrozumiałe same przez się a teraz jak wszystko poszło w drzazgi bez zadnej kary ,pod hasłem postepu "Lepiej. równiej i wiecej" dekretowac już można obowiazek użycia mydła i papieru toaletowego pod kara dożywotniego więzienia.

Ale tylko dlatego żeby smród nie zabił dekretujących.:)
    Odpowiedz
  • Re: Obowiązek alimentacyjny dziadków względem wnuków |Ola 27.09.2016, 7:36
    I bardzo dobrze. Taki obowiązek powinien być jeszcze wnuki względem dziadków tj w razie potrzeby wnuki utrzymują dziadków. Chyba logiczne.
    Odpowiedz
  • Re: Obowiązek alimentacyjny dziadków względem wnuków |Altek 27.09.2016, 11:33
    Teoretyczne państwo zrzuca odpowiedzialność, dziwne że jeszcze nie obarczyli alimentacją sąsiada albo proboszcza.
    Odpowiedz
  • Re: Obowiązek alimentacyjny dziadków względem wnuków |Adalbert1241 27.09.2016, 16:24
    Nalezy rozumieć tak . Jestem za tym żeby państwo obarczyło alimentacją niezydentyfikowane obiekty l a t a j ą c e.
    Odpowiedz
  • Re: Obowiązek alimentacyjny dziadków względem wnuków |WojciechA 27.09.2016, 18:37
    Wiedziałem.
    Odpowiedz
  • Re: Obowiązek alimentacyjny dziadków względem wnuków |justa 28.09.2016, 12:20
    Cóż, ktoś musi płacić. Ale z drugiej strony dlaczego dziadkowie? Szczególnie że sami często nie mają. Jest to moim zdaniem w pewnym sensie odpowiedzialność zbiorowa. Ale jak się czyta tutaj http://adwokatgrochola.pl/obowiazek-alimentacyjny-dziadkow-wobec-wnukow/ o takie rzeczy się zdarzają i mają podstawy prawne.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook